1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Плачот на виолината (Dudaktan Kalbe) [Сител]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од femina.sk, 10 септември 2010.

  1. femina.sk

    femina.sk Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2010
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    144
  2. UniqueCreature

    UniqueCreature Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2010
    Пораки:
    221
    Допаѓања:
    44
    Паѓам во депресија од серијава и затоа најрадо не би ја гледала ама мајка ми ја гледа, па кога сум дома и јас ја гледам. Ќе престанам да ги гледам ова турскиве и Бандини и ќе си гледам шпански, тие се секогаш со среќен крај, а ова турскиве...катастрофа, трагедии само. Многу ми е жал за Кенан ;(
     
  3. Negreva

    Negreva Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 септември 2010
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    8
    Лелел колку ми е жал шо ке заврше така па не е фер :( ке преминам да а гледам :) иначе најверојатно поуката е дека ако се бориш за љубовта на крајот ја добиваш. бар според мое мислење оти нели џамаил се бореше за неа паѓа во депресии и тн и тн, сепак е глуп крајот :(
     
  4. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    Ја гледам серијава и Кенан ми е многу убав :) Ама уште пред да почне филмот една другарка ми кажа дека Кенан ќе се самоубие
    Поточно дека ќе се обеси ( така ми кажа, па сега дали е точно не знам :^) )
    и стварно многу ми е криво.
    Горка љубов ја гледав и таму заврши несреќно, Нермин умре.. Сега и овде пак тажен крај, не е фер :( Како може брат и сестра да испаднат?
     
  5. femina.sk

    femina.sk Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2010
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    144
    На d.Darla му/ѝ се допаѓа ова.
  6. d.Darla

    d.Darla Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 септември 2010
    Пораки:
    661
    Допаѓања:
    160
    Леле, не го гледам крајот ќе се изнаплачам. Затоа не гледав никогаш ни турски ни индиски ..Порано гледав шпански серии и се тоа злобните живци ми кинеа. Сега...Ах.. И што пишува на писмото, за Мелек е така? А знаете дали до крајот на серијата Кенан ќе не гњави со Џавидан? А со Макбуле што ќе се случи ? :)
    П.С. И Кенан ја претера, не ја заслужи Ламија...
     
  7. mar17

    mar17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 септември 2010
    Пораки:
    234
    Допаѓања:
    107
    Лелееее,се разочарав ако заврши вака....Ами ако се брат и сестра како детево им е нормално ??? :rofl:
     
  8. d.Darla

    d.Darla Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 септември 2010
    Пораки:
    661
    Допаѓања:
    160
    хаха :) леле не ми се верува да се брат и сестра, ептен претеризам е тоа :) јас покрај овај, се загледав и во другите клипови, штета само што ептен бавен ми е интернетов на работа( шшш )
     
  9. Ewii

    Ewii Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    1
    Серијава е добра, само што се трудам да не ги гледам овие сапунициве, кај шпанските ме нервира тоа што секогас добрите страдаат, ама на крајот злобните лошо заврсуваат а добрите живеат хепили евер афтер хахаха, а пак турскиве претеруваат пак многу, можеби се пореални, ама се тажни, па дури и замараат, како и да е сапунициве перат мозок, дај фокусирајте се на несто повесело, зивотот понекогас знае да биде суров за сите нас, немозам сега да се замарам за други, и како капак на се измислени ликови ;)
     
  10. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    :o :o :o Што бре, оваа Лами ќе го засака Џемил на крај?! :o Ај кој гледал повеќе нека каже за тоа, ич не ми е за верба :o
     
  11. violinistka

    violinistka Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2010
    Пораки:
    334
    Допаѓања:
    152
    Серијата ја пратам и многу ми се допаѓа.Мислам дека моето корисничко име кажува зошто е тоа така :D
    Кај и да е за 15-тина епизоди отприлка ќе заврши ама подобро пократко,а поинтересно.Исто ми се допаѓа музиката,само некогаш не можам да го гледам како свири,колку невешто ја држи виолината,осoбено гудалото кога поминува по жиците е катастрофа,ама па добро тој е само актер. :)
     
  12. Sweety-Tweety

    Sweety-Tweety Популарен член

    Се зачлени на:
    17 декември 2009
    Пораки:
    994
    Допаѓања:
    500
    Ја гледав последната сцена (најверојатно таа е). Кенан пишува писмо за ќеркичката, па Лами се гушка и се љуби со Џемил Беј :D , а Хусеин Кенан :D отвара фиока, вади пиштол за да се самоубие и мислам дека така ѕавршува.
     
  13. dragan4eDR

    dragan4eDR Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    977
    Допаѓања:
    213
    Пол:
    Женски
    јас ја следам серјава многу ми е убава и многу е тажна :'(
     
  14. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    Глупости бе, како можат такви филмови да прават. Мене ми е гадна самата помисла дека се брат и сестра, па дури и дете имаат, стварно претерал режисерот :puke: Досега го пратев филмот, ама не го гледам веќе штом е таков крајот.
     
  15. dragan4eDR

    dragan4eDR Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    977
    Допаѓања:
    213
    Пол:
    Женски
    kako toa brat i sestra?
    [mod-kirilica:3uggj3kz][/mod-kirilica:3uggj3kz]
     
  16. d.Darla

    d.Darla Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 септември 2010
    Пораки:
    661
    Допаѓања:
    160
    Дечки јас мислам дека не се брат и сестра. Се изнагледав клипови на јутјуб од серијата, последните неколку епизоди ги изгледав и никаде не видов нешто што би укажало дека се брат и сестра. Е сега, без превод нормално гледав, а јас не разбирам турски, ама мислам дека ако постоеше такво нешто ќе забележев, не е мала работа :lol:
     
  17. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    Една недела не сум го гледала филмот и сабајле гледав реприза од синоќа, па не ми е јасно во која куќа живее Кенан и зошто му го нема џипот и неговата куќа што ја имаше, како изгуби се?
    А Џавидан зошто беше во душевната болницата кај Макбуле?
    Ај нека ми објасни некој што има време и живци за прераскажување, во кратки црти, се разбира :)
     
  18. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Кенан откажа уште еден концерт, т.е се појави пијан на концертот и му ја земаа куќата колата и виолината поради долгови. Па така Афифе ја продаде нејзината куќа и се преселија со Кенан заедно во помала. Џавидан имала некоја загуба во фирмата и доживеа нервен слом, сакаше да се фрли од прозор и Намик ја спаси и ја ставија во болницата.
     
  19. violinistka

    violinistka Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2010
    Пораки:
    334
    Допаѓања:
    152
    Значи не ми се верува,тој убавецот на Ферхунде од "Koга лијсата паѓаат" ќе и бил маж на Нимет во оваа серија-"Плачот на виолината".
    [​IMG]
    Eве уште 2-3 слики од него ;)
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  20. d.Darla

    d.Darla Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 септември 2010
    Пораки:
    661
    Допаѓања:
    160
    Значи за сите што сакаат среќно да заврши серијава, нека гледаат уште неколку епизоди, па кога ќе почни да се расипува, не мора да гледаме :D :D