1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Плачот на виолината (Dudaktan Kalbe) [Сител]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од femina.sk, 10 септември 2010.

  1. dragan4eDR

    dragan4eDR Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    977
    Допаѓања:
    213
    Пол:
    Женски
    не ми е јасно како ќе се убие Кенан кога денес Лами и Кенан заедно |(
     
  2. dragan4eDR

    dragan4eDR Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    977
    Допаѓања:
    213
    Пол:
    Женски
    знаете ли дека џемил ќе биде во болница ама не ја знам причината,и тогаш лами ќе му се наљути на кемал и ќе му удри шлаканица а тоа џемил тоа ќе го види тоа и тоа ќе му даде надеж.Џавидан таа ситуација ке ја искористи за да се зближи со кенан и да заборавив да ви кажам дека лами ќе снима реклама со оној левент кој глуми во кога лисјата паѓаат(убавецот)
     
  3. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Читав на коментари под видеото од последната епизода дека Џемил бил некаде на пат, а Лами го чекала за да му каже колку го сака :^) Ај кој знае повеќе ... :wasntme:
     
  4. mar17

    mar17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 септември 2010
    Пораки:
    234
    Допаѓања:
    107
    девојки само што гледав на Алсат(албанскава телевизија),и таму ја даваат серијава и не беше на 75(како што се мислеше дека ќе заврши)туку на 80 епизода,Кенан беше жив а Џемил си дојде дома нешто изнервиран(не разбрав на албански) и пиштол у глава и клопец...и ај сега !? којзнае како ќе заврши... :^)
     
  5. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Јас гледав дека Кенан ќе пишува некое писмо и ќе се убие. А Лами ќе биде со Џемил и ќе се сакаат :^)
     
  6. etjena

    etjena Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 мај 2010
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    52
    Џемил и Лами ќе се разведат ама Лами ќе му ги удри клоците на Кенан зашто тој и понатаму ке се однесува како егоцентричен сељак со комплекс на ѕвезда ќе ја навредува и понижува љубоморен што нејзината кариера оди нагоре а неговата пропаѓа. Џемил ќе има сообраќајна несреќа и ќе му речат дека нема да може веќе да оди па ќе замине на лекување во странство. Нимет ќе се омажи со тој убавиот Левент. Саиб Паша и Шахика ќе се вљубат. Џемил ќе се врати прооден и Лами ќе му каже дека не сфатила кога се вљубила во него после целата поддршка што тој и ја даваше. И тој ќе ја побара пак за жена. Кенан ќе се обиде да си ја врати Лами ама неуспешно. Ќе напише писмо за Мелек и ќе се упуца а овие ќе се венчаат. И то.
     
    На d.Darla му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Blanca

    Blanca Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    725
    Допаѓања:
    505
    Со таков карактер глупав и треба да се упуца!!!Одвратен е.
    Мразам таков тип на луѓе. Ем шуто ем се боде тоа ти се вика. Не му оди работата а тој гордост некоја глуми наместо да подвие опашката и да молчи :lol:
     
  8. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Да ти кажам право, и јас сакам да остане со Џемил! Да ми е при рака Кенан ми се чини дека ќе му ставам отров за глувци. Сељак препотентен. Кај 100 пати ја за*ба па уште љубоморен е, глуми лудило. Јас да сум, никогаш нема да бидам со него! После тоа што сакаше да и го одземе детето. Мочко еден! Многу се нервирам додека го гледам :!:
     
  9. dragan4eDR

    dragan4eDR Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    977
    Допаѓања:
    213
    Пол:
    Женски
    сепак кенан е татко на мелек

    убавецот во плачот на виолената се вика мехмет(бар така слушнав на албанскиот канал)
     
  10. d.Darla

    d.Darla Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 септември 2010
    Пораки:
    661
    Допаѓања:
    160
    Јас не сакав ни со едниот ни со другиот да заврши. Прво бидејќи Џемил цела серија се служи со подли начини на освојување на љубовта спрема Лами...Досега барем...Многумина страдаа заради него. А Кенан пак испадна разгалено детиште, инает и љубоморен и се...Како не се појави некој трет да се засака Лами и на двајцата клоците :rofl:
     
  11. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.546
    Допаѓања:
    6.312
    Штоо?! Лами ќе се омажи со Џемил? :o Леле, многу го мрзам тој каков е подол и одвратен. Кенан баш ми е фин и срцка иако сега у последно време некако многу стана љубоморен и тешко му падна зашто изгуби многу пари.. баш ми е жал за него. Лелее, баш сакам Кенан и Лами да се заедно. :(
     
  12. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    Не го гледав од почеток, оваа недела погледнав неколку епизоди ..ама како што гледам веќе е при крај :)
    Лами ќе се омажи за Џемил, а Кенан ќе се убие..
    http://www.youtube.com/watch?v=GBxuEiSI ... re=related
     
  13. strangewoman

    strangewoman Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    714
    Допаѓања:
    367
    ^ И јас ова го имам гледано. Ама не ми е јасно оти не пишува крај или таму нешто на турски, туку 75 епизода. Значи може уште ќе има :) Ајде да се надеваме ;)
     
  14. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    Пишува Bolum final, а тоа значи последен дел..
     
  15. strangewoman

    strangewoman Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    714
    Допаѓања:
    367
    ^ Добро пишува горе десно финал, ама јас мислев како на она шпанските серии на крајот со големи букви пишуваше FIN или нешто слично. Затоа реков ;)
     
  16. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Овие Сител значи се крајно неодговорни!!! Зошто ја нема серијата?! Даваат некоја друга на нејзино место, а плачот на виолината ја нема никаде во програмата, барем на телетекстот :^)

    Знае некој?!
     
  17. dragan4eDR

    dragan4eDR Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    977
    Допаѓања:
    213
    Пол:
    Женски
    и денес ќе биде како вчера.Прво ќе даваат Време на дождови па
    Плачот на виолината 8)
     
  18. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Ама ми е ќеф оти ќе го остави Кенан, немате поим :devil: А и Џавидан убаво го намести Ха Ха!
     
  19. d.Darla

    d.Darla Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 септември 2010
    Пораки:
    661
    Допаѓања:
    160
    Па при крај се веќе..... :drunk:
     
  20. d.Darla

    d.Darla Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 септември 2010
    Пораки:
    661
    Допаѓања:
    160
    Епа дечки вечерва е последната епизода :) Конечно Лами невеста , па макар и за Џемил :lol: