1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Плаќање на сметки електронски

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Tanjamm, 26 февруари 2019.

 1. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  4.807
  Допаѓања:
  7.143
  Дали плаќате сметки електронски? Може ли да се плати сметка која е на туѓо име? Споделете искуства.
   
 2. happygirl

  happygirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  4.094
  Допаѓања:
  21.211
  Пол:
  Женски
  Да, јас плаќам ЕВН, Телекабел и ВИП. Може и на туѓо име, само треба да внесеш точен број на сметка, броило, фактура.
   
  На Animali и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 3. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  4.807
  Допаѓања:
  7.143
  Значи мора да ја добиеш сметката дома, па тогаш да ја платиш. Инаку, нема да знаеш точен број на фактура.
   
 4. happygirl

  happygirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  4.094
  Допаѓања:
  21.211
  Пол:
  Женски
  Не, не мора физички да ја добиеш сметката. На сите овие страни имам профили, и штом излезат сметките ги плаќам онлајн. Број на фактурата се внесува само на Вип, а тој број го дознаваме со праќање на бесплатна порака на Вип.
   
  На Animali му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  10.109
  Допаѓања:
  149.383
  Пол:
  Женски
  А вип има и апликација преку која се плаќа. Така да ни тоа не ти треба :)
  Јас преку апликацијата си плаќам.. дури и не ми стига дома хартиена сметка..

  Инаку гледам колку е можно повеќе електронски да ги плаќам сметките.. тоа чекање по банки ме нервира..
  @Tanjamm
   
  На Tanjamm, happygirl и Animali им се допаѓа ова.
 6. happygirl

  happygirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  4.094
  Допаѓања:
  21.211
  Пол:
  Женски
  Не знаев за апликацијата, веднаш ќе ја симнам. Мене само сметките за вода ме нервираат, они не се плаќаат онлајн :(
   
  На Tanjamm, Dust и Animali им се допаѓа ова.
 7. Eni.r

  Eni.r Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2018
  Пораки:
  742
  Допаѓања:
  1.812
  Пол:
  Женски
  Сметка од вип плаќам преку апликација, само број внесуваш и тоа е тоа, не ти бара ништо др.
   
  На Animali и happygirl им се допаѓа ова.
 8. An-na

  An-na Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 септември 2011
  Пораки:
  4.887
  Допаѓања:
  27.600
  Пол:
  Женски
  Се плаќаат за вода онлајн. Направи си профил на нивната страна.
   
  На Animali му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  10.109
  Допаѓања:
  149.383
  Пол:
  Женски
  Тоа важи само за скопје или?:D да не звучам како нездрава со прашањево:tmi::rofl:
   
  На Animali и happygirl им се допаѓа ова.
 10. happygirl

  happygirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  4.094
  Допаѓања:
  21.211
  Пол:
  Женски
  Тоа е само за Скопје. За останатите градови нема.
   
  На Dust и Animali им се допаѓа ова.
 11. An-na

  An-na Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 септември 2011
  Пораки:
  4.887
  Допаѓања:
  27.600
  Пол:
  Женски
  За Скопје знам, другиве градови не знам. Ич не ни помислив дека во другиве градови е различно :tmi: (плавуша бе)
   
  На Dust, Animali и happygirl им се допаѓа ова.
 12. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  4.807
  Допаѓања:
  7.143
  Каде ја има апликацијата? Во СМС порака ти стига или ?
   
  На Animali му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Antolinaa

  Antolinaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2012
  Пораки:
  2.363
  Допаѓања:
  15.441
  Сите ги плаќам онлајн.
  Немам нерви, а ни време да се мафтам по банки.

  ЕВН, БЕГ, Водовод, Телекабел, Вип - туто комплето се.
   
  На Mr. Right, Mama993, Dust и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. happygirl

  happygirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  4.094
  Допаѓања:
  21.211
  Пол:
  Женски
  Мојот Вип на плејстор ја има.
   
  На Dust и Animali им се допаѓа ова.
 15. kukla21

  kukla21 Мама Член на тимот

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  23.563
  Допаѓања:
  108.004
  Е како нема вода? Можеш и состојба на водомер да си пријавиш.
   
  На Animali му/ѝ се допаѓа ова.
 16. happygirl

  happygirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  4.094
  Допаѓања:
  21.211
  Пол:
  Женски
  Е па нема, само за Скопје е тоа, како што пишав погоре.
   
  На kukla21 и Animali им се допаѓа ова.
 17. BlackSwan22

  BlackSwan22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 март 2018
  Пораки:
  227
  Допаѓања:
  122
  Пол:
  Женски
  Да,подобро е плаќање електронски не мора да чекам ред во банка.
   
  На Animali му/ѝ се допаѓа ова.
 18. ocicka2014

  ocicka2014 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2014
  Пораки:
  4.012
  Допаѓања:
  13.005
  Пол:
  Женски
  Извадете си токен од банка и плаќајте ги сметките од едно место сите, не мора пријавување и лозинки на повеќе профили.
  Јас и налози плаќам на овој начин. Провизија е само 9ден на налогчињата без разлика на сумата, а на сметките бесплатно.
  Се преродив, нема чекање ред во банка или во пошта.
  Повеќе од 8год плаќам на овој начин сметки, уште кога немаше токен туку цедиња за електронско банкарство :)
   
  На Annora и John Snow им се допаѓа ова.
 19. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  20.407
  Допаѓања:
  133.790
  Пол:
  Женски
  Јас преку Нлб плаќам онлајн. Телеком само преку нивната апликација.
   
  На Animali му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Eni.r

  Eni.r Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2018
  Пораки:
  742
  Допаѓања:
  1.812
  Пол:
  Женски
  На play store симни ја . Ја отвараш на почеток на месец и ја плаќаш.
  Не ми стига смс( дека ја плаќам одма на почеток на месец), ниту на домашна адреса.
  Евентуално ако заборавам ми стига смс дека не ми е платена до кој датум треба да ја платам.
  Иначе ептен е прегледна, се гледа колку имаш за трошење, колку си потрошила, на што си потрошила, повици,пораки буквално извештај од све.
   
  На Animali и happygirl им се допаѓа ова.