1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Плескање по задникот, гребење со нокти и гризење усни...

Дискусија во 'Секс' започната од ivannax, 27 јуни 2013.

  1. ivannax

    ivannax Активен член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2013
    Пораки:
    57
    Допаѓања:
    41
    Ајде девојки кажете дали овие работи ги применувате за време на секс со вашиот партнер. Јас искрено уживам кога имам див секс, и дечкото ме плеска по задникот, а јас со нокти гребам по неговото тело. Некогаш има и гризење усни и ред други работи да не набројувам... :D
     
    На Cecko85 и forumm им се допаѓа ова.
  2. Minion.M

    Minion.M Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2013
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    61
    Да но не премногу често некогаш знае да се изгуби контрола особено од моја страна па сега човекот си носи лузни од гребење. Сепак див секс да, гребење, плескање по задник, гризење, влечење за коса ми се допаѓа ама од зависност од расположението. Некогаш сакам и јас нежен, бавен и полн љубов секс. Обично дивиот е исполнет со страст но не и љубов. Барем јас така се осекам... :lol:
     
    На Cecko85, Demon4e, ELIDavor и 4 други им се допаѓа ова.
  3. Festim

    Festim Нов член

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    155
    Допаѓања:
    34
    плескање по задникот најмногу уживам кога и праам на девојка ми тоа ме пали многу
    и влечење по коса од позади па до крај :)
     
  4. ivannax

    ivannax Активен член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2013
    Пораки:
    57
    Допаѓања:
    41
    Sekako deka treba seksot da e ispolnet so mn ljubov i neznost, no nekogas ednostavno doagja zelba za div i jak seks so malku grubosti, koj i toa kako znae da bide i mnogu podobar od toj ispolnet so neznost :D :D :D
     
    На TIGRICA123 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Minion.M

    Minion.M Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2013
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    61
    Во право си не викам не ама некогаш едноставно не е времето за груб секс... :)
     
  6. ivannax

    ivannax Активен член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2013
    Пораки:
    57
    Допаѓања:
    41
    Se soglasuvam so tebe sekogas treba da ima ljubov i neznost vo seksot i sekogas treba da bide so sakanata licnost, no ponekogas za promena koga ke ti dojde ne mora da se vozdrzuvas tuku da ja prezemis rabotata vo svoi race :))))) heheh
     
  7. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Што и да се прави со партнерот, треба да биде момент на желба, уживање...да дојде некаде одвнатре.....а не дај да направам вака за да го фасцинирам-глупост!
     
    На ELIDavor, Ejndzell, Wild-GirL и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  8. ivannax

    ivannax Активен член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2013
    Пораки:
    57
    Допаѓања:
    41
    Potpolno se soglasuvam so tebe.
     
  9. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.400
    Допаѓања:
    5.849
    Се во умерени граници..
    па можеби мене баш тогаш нема да ми се сака нешто диво...
    можеби ќе сакам нежно ;)
     
  10. little.gf

    little.gf Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2013
    Пораки:
    182
    Допаѓања:
    42
    секогаш кога се муаме се грицкаме а ја го гребамммм ;)
    кога иаме секс ме плеска и мене тоа страшно ме пали мммм :drunk: :inlove: :*
    со тие негови слатки раченца..
    :rofl: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove:
     
    На Sanja16, BoyL, martine и 2 други им се допаѓа ова.
  11. safija35

    safija35 Активен член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2013
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    16
    Не ме возбудува ништо од ова, сакам нежност, сакам топлина и ова гребење и грицкање не ми се баш некако посакувани елементи. Додек ова плескањево по задник, ме асоцира не курва, и искрео така би се чувствувала ако мојот партнер ми го направи тоа.
     
    На Cecko85 и Festim им се допаѓа ова.
  12. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.949
    Допаѓања:
    32.668
    Пол:
    Женски
    Кај нас се случува да има плескање по задникот. Другото го нема.
     
    На Festim му/ѝ се допаѓа ова.
  13. ivannax

    ivannax Активен член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2013
    Пораки:
    57
    Допаѓања:
    41
    i kaj mene pleskanjeto po zadnikot najveke pali ;)
     
  14. mili4ka123

    mili4ka123 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2012
    Пораки:
    1.101
    Допаѓања:
    2.333
    Пол:
    Женски
    Гризење усни,обавезно. :D Тоа е тоа всушност што ја распалува целата ситуација. :D
    Плескање по задникот,се случува понекогаш,зависи која поза и слично. А за гребењето, избегавам да го гребам бидејќи може да се занесам многу, и да го испогребам без осет, затоа НЕ. :D
     
    На ELIDavor, ivannax и Festim им се допаѓа ова.
  15. ivannax

    ivannax Активен член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2013
    Пораки:
    57
    Допаѓања:
    41
    Pleskanje po zadnik voopsto ne asocira na kurva. Nekogas neli spontano ide za malku po grub seks. Se razbira deka seksot treba da e ispolnet so toplina i ljubov no nekogas ednostavno ne e na odmet da se proba i nesto malku razlicno :)
     
    На optimistka23 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. optimistka23

    optimistka23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2013
    Пораки:
    147
    Допаѓања:
    56
    не дека ќе те смета за к.... туку така му иде од чо му е убаво еееееее.....баш ќе го прашам мојон шо е работава кај мене мава ли мава :lol: :wasntme: он сигурно тоа го прави од многу топлина нели :?: :rock: убаво си е сето тоа
     
    На ELIDavor му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Daydream

    Daydream Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2013
    Пораки:
    1.682
    Допаѓања:
    6.469
    Пол:
    Женски
    Само едно ќе кажам. Во сексот не постојат правила, апсолутно се е дозволено само и само доколку на двајцата им претставува задоволство. И да, многу е подобро кога ќе се "зaчини" со вакви па и други работи.

    Според мене пенетрацијата е само 50% (ако не и помалку) од она што треба да се случува во сексот за да биде онака како што сите би сакале. ;)
     
    На Twinkles, donna.17, Hipster и 2 други им се допаѓа ова.
  18. ivannax

    ivannax Активен член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2013
    Пораки:
    57
    Допаѓања:
    41
    Potpolno si vo pravo so ova sto go kaza :) Seksot e cin vo koj se e dozvoleno i se treba da se praktikuva, dokolku se pravi edno isto sekako deka ke bide dosadno po nekoe vreme :))
     
  19. safija35

    safija35 Активен член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2013
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    16
    Не е баш така дека во сексот нема правила, секако дека и во тие моменти човек а посебно жена треба да внимава како се однесува бидејки не е сеедно каков впечаток ќе оставиш. Сепак на женаа не и е се баш дозволено како на мажот и секое нејзино по слободно однесување може поинаку да биде окарактеризирано.Кога си сама во четири ѕида, при мастурбација, на пример можеш и погласно да стенкаш и да правиш работи кои не би требало баш да се прават пред маж, особено ако не ти е маж туку дечко, затоа што може да ти излезе лош глас и да се засрамиш и себеси и семејството. Не викам дека жената не треба да ужива, туку треба и во тоа уживање да биде малку по прибрана.
     
    На ivannax му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Daydream

    Daydream Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2013
    Пораки:
    1.682
    Допаѓања:
    6.469
    Пол:
    Женски
    Не те разбирам.. како мислиш лош глас? Демек да ме зборат комшиите? |( Па јас немам секс со кој ќе стигнам. Имам секс со мојот еден и единствен дечко кој патем ми е прв сексуален партнер. Така што муабетов не ти држи вода. И како тоа мислиш на жена не и е се дозволено? Мене да ти кажам се ми е дозволено и правам што ми душа сака. :D И да, немам потреба од мастурбација доволен ми е дечкото со кој пробуваме се и сешто.

    Ич не ми е гајле кој што ќе кажел јас си имам бурен и задоволувачки сексуален живот, а тој што се стиска и се мисли да не го зборат комшиите нека си мастурбира, ете така. Ајт поздрав.. ;)
     
    На Ance-to, ku4ence, kjukli и 6 други им се допаѓа ова.