1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Плетени работи

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Maripos.a, 3 декември 2010.

 1. Maripos.a

  Maripos.a Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  2
  Јас сум луда по плетени работи..Ќе можете ли да ми кажете каде можам да купам некои плетени парчиња а да не се премногу скапи.. Било што само да е плетено
  Веќе и чорапи волнени плетени ќе почнам да носам од толку што обожавам :rofl:
  Или пратете ми некои слики да ги покажам на баба ако може да плетне нешто :D
   
 2. macence85

  macence85 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  821
  :hai:
   

  Прикачени фајлови:

  На Saraa, Isabel, lackygirl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.286
  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG] [​IMG]
   
  На Cacy, Belieber163, danniela5 и 5 други им се допаѓа ова.
 4. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  [​IMG][​IMG]

  [​IMG] [​IMG]

  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG] [​IMG]

  [​IMG] [​IMG]

  [​IMG] [​IMG]
   
  На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
 5. strangewoman

  strangewoman Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  714
  Допаѓања:
  367
  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG] :rofl:
   
  На marigonda, lackygirl и aleksandra21m им се допаѓа ова.
 6. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.644
  Обожавам плетени капи, дури сериозно размислувам да се испраксирам во плетење и самата да си сплетам некое капче. Појма немам што ќе испадне, али онака за занимација.
   

  Прикачени фајлови:

  • 1[1].jpg.thumb.jpg
   1[1].jpg.thumb.jpg
   Големина на фајлот:
   24,8 KB
   Прегледи:
   7.457
  • 6.JPG
   6.JPG
   Големина на фајлот:
   15 KB
   Прегледи:
   7.457
  • 24.jpg
   24.jpg
   Големина на фајлот:
   21 KB
   Прегледи:
   7.458
  • 79605781-01.jpg
   79605781-01.jpg
   Големина на фајлот:
   62,4 KB
   Прегледи:
   7.457
  На Saraa, Name и lackygirl им се допаѓа ова.
 7. soledad

  soledad Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  418
  Допаѓања:
  251
 8. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
 9. Blanca

  Blanca Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  725
  Допаѓања:
  505
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На lackygirl, Wild-GirL и soledad им се допаѓа ова.
 10. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.322
  Допаѓања:
  5.838
  Ех и јас сум обожавател на плетеното, ама мама не ми го прави веќе кејфот, не ми плете. :doh:
  Иначе ќе и покажев некое чемперче и ќе ми го сплетеше. Едно плетено џемперче како кимоно во (Ве) V ми остана и плетено ми е од баба ми пред една година.
  Имало во Бисер плетени туники, другарка купила, но не ја прашав по колку се.

  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На babyblue му/ѝ се допаѓа ова.
 11. macence85

  macence85 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  821
  Плет..плет..ко ми викаше баба да ме научи јас глумев лудило..е сега немаааа ;(
   

  Прикачени фајлови:

 12. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.450
  Пол:
  Женски
 13. Maripos.a

  Maripos.a Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  2
  Фала многу ..
  Мене мајка ми ми вели да ме научи, а јас де ваму де онаму,никако да најдам време.
  А многу сакам плетени работи ..
  Ако не можам блуза или џемпер да исплерам,бар една обична капа или некој шал кје си исплетам..
  Ама ете :|
   
 14. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.276
  Зима не е зима ако не носите плетено :)

  Јас обожавам да носам нешто плетено, едноставно така се чувствувам ем топло ем модерно :)
  Ајде плетачки, спремете ги иглите- ви давам еден куп идеи :)

  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
 15. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.370
  Јас сакам да ве прашам нешто. :tmi:
  Ја терам баба да ми плете шал. Ама и требало мостра за да видела каква е плетката ... е каде јас такво нешто да и најдам???. Се се мислам дека не знае да плете ама таа се запнала да видела каков сум сакала каква била плетката. Дали некоја љубезна форумџика ке ми помогне со проблемчево ? :D
  Однапред благодарното мече. :bow: :bow: :bow:
   
 16. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.069
  Допаѓања:
  6.613
  Пол:
  Женски
  ^^^
  Јас на баба ми и порачав шал,капа и ракавички.Тие слики што ме бендисаа овде на фемина ги најдов,ги симнав и ги испринтав па и ги дадов.И ете сега уште капчето остана,се` друго е сплетено :inlove:
  Исто така можеш од некоја другарка што има нешто плетено што ти се свиѓа да и го однесеш,така уште полесно ќе и биде.
   
  На teddybear му/ѝ се допаѓа ова.
 17. trendy

  trendy Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2010
  Пораки:
  285
  Допаѓања:
  172
  [​IMG]
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  уфф колку ми се свиѓа ова над мене
   
 18. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.911
  Допаѓања:
  31.646
  Пол:
  Женски
 19. Pink.Princess

  Pink.Princess Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2010
  Пораки:
  97
  Допаѓања:
  27
  Пол:
  Женски
  голем обожавател сум на плетени работи и само барам по интернет плетени блузи,шалови,капи па да и кажам на баба ми да ми сплете :D сакам и јас да научам да плетам па ако ништо друго барем шал или капа да си сплетам :lol:

  иначе сакам баба ми вакво да ми сплете многу ми се свиѓа па ќе видиме шо ќе биде :)
   

  Прикачени фајлови:

 20. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818