1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пливање

Дискусија во 'Спорт' започната од RainBow, 27 јули 2011.

 1. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.709
  Допаѓања:
  65.039
  Пол:
  Женски
  Актуелно е светското првенство во водени спортови во Шангај, а од 24ти јули започна пливањето.
  Дали некој го прати спортов?
  Мене ми е еден од омилените, обожавам и да пливам и да гледам.
  Фелпс ми е фаворит, иако нешто послабо му оди.
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 2. specificone

  specificone Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  539
  Допаѓања:
  836
  Голема фан сум општо на секој спорт, меѓутоа пливањето спаѓа во моите топ 3 омилен спортови.
  Јас за Французите навивам посебно за Камил Лакоурт.
  Го пропуштив финалето 100 метри грбно ама гледав линк и можам само са кажам ,секоја чест, ретко да се види посебно во финале да се подели првото место.
  http://www.youtube.com/watch?v=bgfSqrJvjZA
   
 3. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.709
  Допаѓања:
  65.039
  Пол:
  Женски
  Фелпс дефинитивно не е во форма. Некако го нема тој елан како на олимписките игри. Се надевам ќе се поврати до тогаш. Лохте му го зема златото на 200м мешовито :)
   
  На Bozica1980 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Rock-a-Fella

  Rock-a-Fella Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  1.392
  Допаѓања:
  1.384
  Мене пливањето ми е омилен спорт, ама не го пратам, сум пливала во клуб неколку години, и не сакав да тренирам за натпревари, пливањето ми е повеќе за релаксација. :)
   
 5. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.709
  Допаѓања:
  65.039
  Пол:
  Женски
  Денес заврши светското првенство во Шангај. Последната трка беше 4x100 мешовито и златото го однесе Америка :) Најуспешен пливач е Рајан Лохте од американскиот тим, кој си отиде дома со 5 златни медали и со светски рекорд во 200 мешовито.
  Фелпс на неговиот фејсбук профил објави дека дека ова е неговото последно светско првенство.
  Фелпс во интервју за EuroSport изјави дека на ова првенство си ги увидел грешките и ќе вежба напорно за да се врати во форма за ОИ.
  Најавува дека и ОИ во Лондон 2012 ќе бидат негов последен настап што мене навистина многу ме разочара.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 6. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  6.163
  Допаѓања:
  23.019
  Пол:
  Женски
  Се занимавав со пливање 1 година и го обожавамм..штета што во мојот град нема затворен базен инаку по цел ден би останала таму..ги знам сите стилој освен делфин :D
  Michael Phelpss :l: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove:
   
 7. specificone

  specificone Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  539
  Допаѓања:
  836
  И два рекорди паднаа на ова светско првенство, едниот беше Лохте а другиот тој младиот кинез, заборавив како се викаше :)
  Не ги видов французите на последната штафета :/
   
 8. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.709
  Допаѓања:
  65.039
  Пол:
  Женски
  http://www.youtube.com/watch?v=kUeXg21ZZBI
  Само оваа снимка ја има на јутјуб. Французите не земаа медал. Американците на почетокот беа многу слаби, ама фелпс и Адриан ја извадија трката. Јас едвај чекам да дојде идното лето за ОИ, ќе биде многу јако со оглед на тоа што на Фелпс ќе му биде збогување со пливањето. А и Лохте до тогаш сигурно ќе биде уште подобар, па ќе биде жустро.
   
 9. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.152
  Допаѓања:
  5.708
  Пол:
  Женски
  И мене ми е пливањето омилен спорт, обожавам секакви водни спортови всушност, од ватерполо, скокови, до водни танцови. Сакам вода :angel:
   
 10. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.010
  Пол:
  Женски
  Со Фелпс се имам запознаено лани летото во Сингапур, искрено човекот е ѕвер, само на кратко можевме да размениме неколку реченици.Ми остави многу многу добар впечаток како спортист, и борбата за поголемо совршенство.
   
  На Adi888 и RainBow им се допаѓа ова.
 11. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.900
  ЈАс го пратам пливањето и за во лето ми е одличен спорт.Пливањето е во листата на 10 мои најомилени спортови.Но,исто така обожавам и да гоо гледам како што обожавам да го правам.
   
 12. bluegirl7

  bluegirl7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  754
  Допаѓања:
  931
  Не гледам пливање на тв, ама обожавам да пливам :D
   
 13. butterfly33

  butterfly33 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2012
  Пораки:
  1.252
  Допаѓања:
  1.100
  Не пратам секогаш пливање на ТВ, многу ретко ако некогаш ми текни. Обожавам да пливам, тоа ме релаксира. Пливањето е најкорисниот спорт кој ги активира сите мускули во човечкото тело. Одличен за оформување на добро тело, ем спортуваш, ем не се потиш :D
   
 14. the-girl1

  the-girl1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2012
  Пораки:
  1.297
  Допаѓања:
  664
  Не пратам на ТВ,но многу сакам да пливааам! :)
   
 15. stojanovskata

  stojanovskata Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  472
  Допаѓања:
  121
  Не тренирам пливање,али знам... не ни гледав многу многу додека не го запознав де4кото, он е пливач и на млади години 16 му ги сруши рекордите на Маленко.Едно големо браво за него...па да го гледаме и на олимпијади...
   
 16. Gioia

  Gioia Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  598
  http://m.vecer.com.mk/article/--------- ... le-id=9488
  Имаме надежи и ние само што условите се уште не се како што треба па среќата мора да се бара надвор од татковината! Знам многу талентирани пливачи што се откажаа токму поради лошите услови,преладна вода и простории на Олимписки,и секако имањето на 1 базен-Сеа реновираниот Б.Трајковски пошто Олимписки де работи де не а башка е преладно! Стварно се надевам дека ќе му текне на некој да го оправи Олимписки или пак да се изгради и нов базен што да не! Обожавам иначе пливање,тренирам веке речиси 2 години и за ништо на светот не би сменила! ;)
   
 17. 4rever.unique

  4rever.unique Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2014
  Пораки:
  398
  Допаѓања:
  224
  Тρениρав пливање и исκρено имам голем талент, поρади неκои пρичини ме отпишаа, а јас тешκо го поднесов тоа бидејκи имам огρомна љубов κон пливањето κаκо споρт. Сега саκам повтоρно да тρениρам, ρодена сум за пливањето. Саκав да ве пρашам, дали ќе дозволат да почнам повтоρно со тρениρање? Имам 15 години и неκои ми виκаат деκа сум била стаρа за повтоρно да започнам, но што мислите вие, дали годините пρетставуваат пρечκа за повтоρно да почнам да пливам!?
   
 18. Lavander

  Lavander Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2014
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  91
  Не си стара слободно продолжи да тренираш :)
   
 19. WaffleGirl

  WaffleGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2014
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  1.046
  Не тренирам,ама затоа кога ќе дојде лето едвај чекам на одмор да се изнапливам :D :rock:
   
 20. erica

  erica Популарен член

  Се зачлени на:
  21 август 2011
  Пораки:
  1.312
  Допаѓања:
  2.036
  Пол:
  Женски
  Како ке се изнапливам во Вторник кога ке одам на одмор хоох ^_^