Плик Чанти

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Simonche-to, 14 септември 2013.

 1. Simonche-to

  Simonche-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2013
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Женски
  Видов дека нема ваква тема па си реков да ја отворам :) Затоа што веќе 3 месеци барам плик чанта и никако да најдам :( Или се многу скапи или не се убави или ги нема :worried: Дај помогнете кажете кај да си најдам убава некоја како http://img13.prodavalnik.com/images_pro ... 85x461.jpg ? :) И мислам дека темава ќе ни биде од корист за проноѓање на плик чанти или можеби некој други колку се нивните цени и така... :)
   
 2. danniela5

  danniela5 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2011
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  879
  Пол:
  Женски
  Денеска баш забележав убава плик чанта во малските продавничиња. Кремова боја беше со цена 300 денари. Си велам не е лошо да ја купам. Инаку, мислам дека темава погодно е да се искористи и за ставање слики од нет на плик чанти кои ни се допаѓаат. Еве нешто од мене :)

  [​IMG] [​IMG]

  [​IMG] [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG] [​IMG]

  [​IMG]
   
  На Simonche-to и devojka54 им се допаѓа ова.
 3. EmGreen

  EmGreen Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2011
  Пораки:
  337
  Допаѓања:
  188
  Периодот кога ми беше апослвентската беа ептен хит по нашиве продавници (а ние сме назад нели, една декада две од актуелната мода во светот ) и нормално секоја втора влечеше плик по нејзе.
  Не останаа незабележани оние ултра големите пликови... Мислам како? :geek:
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
  Колку ми беа несфатливи девојките што парадираа со тие гломазни квадрати. Изгледаше како по нив да си ги земале скриптите од факултет, а верувајте ги собираше барем од два семестра во едно. Што носевте по вас побогу? Ништо бе собира.. едно телефонче да пикнеш, карминче и толку. Се што ќе додадеш веќе го прави дното преполно и не се затвара.. Тоалетен несесер! Башка изгледаш како минјон со трипати поголема ташна (новчаник) од главата што ти е на рамена :|
  Него ај тоа. Од страв да не им украде некој нешто, сите мораа нон стоп да ги влечат по нив. Во ГРО план се на сите слики - со ташната под мишка :tmi:
  Mоже во некоја друга пригода поубаво би изгледале, ама ова дефинитивно не беше таа. Плус непрактични ми се! За некоја деловна пригода или за носење документи - перфекто. Во друг случај не би..
  Anyway, оние помалите се поубави, иако не ми се нај омилени зашто не сакам нон стоп да бидам на штрек за тоа каде ми е ташната (пликот) и постојано да ги влечам во раце. Би носела, ама стриктно да е мала и да не е сплескана ептен (а кај нас повеќето се такви)

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]


  Simonche-to, злато, во секоја втора продавница ги има. Од 150, 250, 500, 1500... Маалски, центар, базаро, аксесорајз, шутка, сити мол... Претпоставувам дека си помала (не над 18), мој совет - купи си нешто друго по штосно - плик ташните изгледаат ептен сериозно ;)
   
  На Simonche-to му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Simonche-to

  Simonche-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2013
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Женски
  И мене искрено ми се допаѓаат повеќе тие помалите...иначе за нешто друго да ви кажам право не сум,си се запнав за таква и готово :D Интересни ми се :$ Иначе во Сити кога бев гледам гледам ама нешто не ми се допаѓаа баш па кога ќе имам време ќе разгледам и по другите трговски центри :) А ги сакам зашто ми се лесни на рамо со едно синџирче внатре телфон,пари нешто така и готово ^_^

  A кога сме кај сликите од интернет овие најмногу ми се допаѓаат (бидејки такви ми требаат) :
   

  Прикачени фајлови:

 5. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.546
  Допаѓања:
  31.007
  Пол:
  Женски
  :)
   

  Прикачени фајлови:

 6. sweet-star

  sweet-star Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2012
  Пораки:
  1.524
  Допаѓања:
  1.735
  Пол:
  Женски
 7. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.316
  Допаѓања:
  8.391
  .
   

  Прикачени фајлови:

 8. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.296
  Пол:
  Женски
 9. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.316
  Допаѓања:
  8.391
  .
   

  Прикачени фајлови:

 10. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.316
  Допаѓања:
  8.391
  .
   

  Прикачени фајлови:

 11. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.316
  Допаѓања:
  8.391
  .
   

  Прикачени фајлови:

 12. Boleyn.7

  Boleyn.7 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2013
  Пораки:
  375
  Допаѓања:
  423
  Преубави се. :l: За вечерни излегувања и гала настани се перфекција.А јас многу сакам кога на basic еднобојна плик чанта ќе и ставам еден брош странично од десниот агол, и со тоа доволно и го комплетирам изгледот.
   

  Прикачени фајлови:

  На rosen му/ѝ се допаѓа ова.
 13. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.316
  Допаѓања:
  8.391
   

  Прикачени фајлови:

 14. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.900
  Пол:
  Женски
 15. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.893
  Пол:
  Женски
  :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: -има потреба да коментирам :inlove: :inlove: :inlove: :inlove:
   
 16. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.316
  Допаѓања:
  8.391
   

  Прикачени фајлови:

 17. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.316
  Допаѓања:
  8.391
   

  Прикачени фајлови:

 18. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.316
  Допаѓања:
  8.391
   

  Прикачени фајлови:

 19. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.316
  Допаѓања:
  8.391
   

  Прикачени фајлови:

 20. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.296
  Пол:
  Женски