1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Плишани мечиња

Дискусија во 'Дете' започната од SexyLady, 23 декември 2010.

 1. SexyLady

  SexyLady Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2010
  Пораки:
  2.793
  Допаѓања:
  3.262
  Пол:
  Женски
  Оваа тема е за да постирате слики од вашите или плишаните мечиња на вашите деца... Исклучиво ваши слики, не од интернет! :) Доколку темава не е убава или дупла - извинете и клуч! :D Еве некои од мене за почеток! :)
   

  Прикачени фајлови:

  На macysh му/ѝ се допаѓа ова.
 2. unique.lady

  unique.lady Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 декември 2010
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  69
  Независно дали е големо или мало плишаното мече никогаш не излегува од мода.
  eве ама не се гледа убаво слончето зошто не чини камерата
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На macysh му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Zlatusko

  Zlatusko Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2010
  Пораки:
  531
  Допаѓања:
  739
  Моето омилено гушкало поклон ми е од другото мое гушкало :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  • Photo0213.jpg
   Photo0213.jpg
   Големина на фајлот:
   36,1 KB
   Прегледи:
   620
 4. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.911
  Допаѓања:
  31.650
  Пол:
  Женски
 5. FBI

  FBI Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  5.299
  Не сум голем љубител на плишани играчки (за жал), но имам некои што ми се драги :) Ќе ги сликнам па ќе ги постирам :)
   
 6. jagotka123

  jagotka123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  1.656
  Допаѓања:
  247
  Пол:
  Женски
  Имам полни вреки плишанни играчки што ми ги подарувале уште кога сум имала 4 години и уште ги чувам но сакам да и ги подарам на внуками која има 1 година.
   
 7. MaCa-J

  MaCa-J Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  604
  Допаѓања:
  135
  Цела соба ми е со нив :D
   
 8. PParaskeva

  PParaskeva Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2011
  Пораки:
  191
  Допаѓања:
  259
  Ај да ве прашам нешо ........... кумот и друфи роднини донесоја плишени мечиња и зајчиња
  Е сега јас сакам да ги исперам прво во машина пред да ги ставам кај бебето................ на која температура е најдобро да се исперат без да се оштетат ?
   
 9. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.276
  Допаѓања:
  417
  Имам еден куп. Порано обожававав да купувам и да ги добивам, но сега почнаа да ми сметаат, па дел ги подарувам, дел се складирани :D
   
 10. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  23.064
  Допаѓања:
  199.243
  Пол:
  Женски
  На 30-40 степени максимално, не повеќе. И гледај да биде со детергентот со кој переш за бебето и без омекнувач. Јас така ги перев плишаните и платнените играчки до 6 месец, а сега веќе и не ги перам толку често, башка што малиот не си ни игра со нив.
   
  На PParaskeva му/ѝ се допаѓа ова.
 11. PParaskeva

  PParaskeva Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2011
  Пораки:
  191
  Допаѓања:
  259
  Ми рекоја одкако ке сум ги исперела до 3 недели да не сум ги ставала со него..................... некако ептен ми је шубе да ги ставам во креветче ........... зашто знајеме како и каде се транспортираат и чуваат
  Една комшика ми рече со 3% хидроген да сум ги поминала после перењето за секој случај........ незнам дали да је послушам или не
   
 12. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  23.064
  Допаѓања:
  199.243
  Пол:
  Женски
  Џабе ти е хидрогенот, поважно е перењето. Не можам да ти гарантирам дека ќе останат здрави ако ги переш еве на 60 степени да речеме. Инаку, јас во почетокот ги чував играчките во креветчето (испрани, нормално), на крајот кој што беше слободен. Секако уште е новороденче, нема поим од светот околу него, камоли за играчките. Не мора ни да ги чуваш во креветче, може да ги чуваш некаде на страна и подоцна да ги испереш и да му ги даваш на бебето, кога веќе ќе почне да го интересира околината :)
   
  На Unique.chick му/ѝ се допаѓа ова.
 13. smurffi

  smurffi Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  714
  Допаѓања:
  378
  Пол:
  Женски
 14. ang246

  ang246 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  660
  Допаѓања:
  145
  мојата љубов.... :inlove:
   
 15. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  Хахаха темава е прекрасна, штом се вратам дома ќе ги сликам мечињата на Никола