1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Плукам на твојот гроб (I spit on your grave) [2010]

Дискусија во 'Филмови' започната од black-angel, 5 јануари 2012.

 1. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.604
  Допаѓања:
  4.368
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  Режисер Steven R. Monroe

  Главни улоги Sarah Butler

  Од една страна потресна приказна ..... од друга човековата психа и нејзината храброст. Снимано според книга

  Што мислите за филмов?

  Мене лично некои сцени ме потресоа ептен, ама за тоа дело што го направија добра казна си добија!
   
  На Ema.Sk му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Cynthia

  Cynthia Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  622
  Допаѓања:
  2.366
  Пол:
  Женски
  Плукам на твојот гроб ( I spit on your grave) 2010

  Премногу ме вознемирија одредени сцени од филмот.
  Феминизмот во мене се разбуди :D
  Инаку не е некој хорор, повеќе е од оние гадните, нели.
  Се на се, добро филмче.
   
 3. MandyLane

  MandyLane Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  2.948
  Допаѓања:
  15.881
  Пол:
  Женски
  Плукам на твојот гроб ( I spit on your grave) 2010

  Мислам дека не може секој да го гледа, тежок филм е.
  Мене ме вознемири првата половина нели, ама затоа во втората процветав.
  Како и да е, јак филм и глумицава солидна беше, баш внесена во улогата.
   
 4. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.450
  Плукам на твојот гроб ( I spit on your grave) 2010

  ух, и мене овој филм ме има потрсено многу :x
  силувањето беше толку хард кор што јас мислам дека ќе повратев

  единствена сцена што до солзи ме насмеа беше последната
  кога му ја напучи пушката на оној во чмарот :rofl: мислам дека го отвори човекот :lol: Aма ако си заслужи
  се на се добар филм за едно гледање. ти треба стомак да можеш да го изгледаш цел
  и актерката, ми беше тоооолку нежна и природна, права кукличка :)
   

  Прикачени фајлови:

 5. Artemission

  Artemission Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  2.031
  Допаѓања:
  15.666
  Плукам на твојот гроб ( I spit on your grave) 2010

  Еден од ретките филмови што го прекинав на половина зашто не можев да ги гледам сцените со силувањето и го догледав дури после неколку дена откако ми спласна малку и ги прескокав тие сцени. Сé на сé многу грозен филм со сцени од кои ми се превртуваа цревата и кои можеле да ги подзатскријат малце, одлична глума морам да признаам и дефинитивно +18.
   
 6. Miss-Angie92

  Miss-Angie92 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2011
  Пораки:
  434
  Допаѓања:
  660
  Пол:
  Женски
  Плукам на твојот гроб ( I spit on your grave) 2010

  И јас го имам гледано филмов. Kако што кажа некој погоре не е за секој филмов и стварно е вознемирувачки.

  Дали некој од вас го има гледано оригиналот од 1978 година?
  [​IMG]

  Се е исто, со таа разлика што во овој филм силувањата се многу побрутални...
   
 7. Yipman2

  Yipman2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 октомври 2010
  Пораки:
  4.028
  Допаѓања:
  25.009
  Плукам на твојот гроб ( I spit on your grave) 2010

  И што е филмов?

  нешто ја силуваат оваа девојката од сликиве и после ги расекува сите , одмазди и чуда им прави?

  ај ако има нешто акција ова она да знам кажете да го симнам од замунда
   
 8. Artemission

  Artemission Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  2.031
  Допаѓања:
  15.666
  Плукам на твојот гроб ( I spit on your grave) 2010

  Ако имаш силен стомак симни го. Филмот во глобала не е лош ниту глуп, туку сурово и вознемирувачки реален, глумциве дури и повеќе од одлично ја завршиле работата, акција баш и нема, ама премногу внимание е обрнато на оние "гадните" сцени.

  Јас лично не го препорачувам,
  (за да не ме мрази некој ако го гледа заради мене)
  ама ако сакаш да тестираш нерви, психа и имаш време, go on.
   
 9. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.558
  Плукам на твојот гроб ( I spit on your grave) 2010

  По трејлерот ми изгледа нешто слично како The Last House On The Left.Го симнав па ќе го изгледам вечер или друг ден па ќе пишам впечаток.
   
 10. Yipman2

  Yipman2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 октомври 2010
  Пораки:
  4.028
  Допаѓања:
  25.009
  Плукам на твојот гроб ( I spit on your grave) 2010

  Ај ме заинтересиравте ќе го погледнам , иако можам да замислам што може да се случува па ќе пишам review ...  ако нешто ми се деси психички , ќе ја обвинам Артемисон
   
 11. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.604
  Допаѓања:
  4.368
  Пол:
  Женски
  Плукам на твојот гроб ( I spit on your grave) 2010

  психички нема ништо да ти биде ....ама сепак има да се напотресеш од филмов премногу реално е прикажано силувањето

  патем и ја на вториот дел од филмов навивав! :D
   
  На Cynthia му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Kasha

  Kasha Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2011
  Пораки:
  1.724
  Допаѓања:
  3.265
  Плукам на твојот гроб ( I spit on your grave) 2010

  машко е он, нема до толку да го дирне филмот. :)
  некој го спомна The Last House On The Left, јас тој би го препорачала пред овој.
   
 13. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.558
  Плукам на твојот гроб ( I spit on your grave) 2010

  Вчера го гледав и навистина е многу тежок за гледање и психички те погодува.Многу насилни и грозни сцени имаше и многу ми беше криво за девојката.Важно на крајот им се одмазди.Да,дефинитивно е сличен со Последната куќа од лево но овој беше погаден за гледање.Инаку и двата ми се ајде да речам добри но само за едно гледање,не би издржала пак да ги гледам тие гадости.
   
  На Divinebutterfly му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Yipman2

  Yipman2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 октомври 2010
  Пораки:
  4.028
  Допаѓања:
  25.009
  Плукам на твојот гроб ( I spit on your grave) 2010

  Го гледав филмот вчера и имам неколку коментари

  бидејќи откривам дел од сцените ќе го ставам у споилер да си знаете

  Катастрофа....

  Прво жити се кој се тие фетиши на машкине да и пикнат пиштол у уста и да го лапа ??? , ај ќе разберам обично силување и тоа , ама овакви фетиши ни на порно страниците нема . Кутрата девојка , страшно ако нешто вакво воопшто се случува некаде низ светот ...

  второ ... Тоа така се станувало психопат и да се одмаздиш , пола филм ја силуваат ај ќе сватам се поместила една жичка , ама до толку да ги измачува сите? ... да де те силуваат 2 дена и после стануваш убица и ги мачиш сите ..на филм само тоа .

  Тој полицаецот , со жена и деца ...психопат , ај тие машките други знам зашто се сингл .... веројатно нивните бивши девојки ги снашла истата судбина.

  Психопатски филм

  Патем мора да кажам ми се свиѓа како му ја набута пушката у гз .... класика


  и да мислам дека најмногу ми падна жал за тој со посебни потреби што беше , кај го измачуваа намерно да силува , па и после не видов добро ама мислам дека почина , срамота и него да го убие ..... невино лице ....


  всушност гледав 70% од филмот другите 30% ги скокав (сигурно нема да гледам како чавки му ги зждерат очите или пак тамо бутаат чуда у девојката.


  И така не ме потресе туку ми се згади филмот , катастрофа ....
   
 15. Ema.Sk

  Ema.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  1.265
  Допаѓања:
  4.466
  Плукам на твојот гроб ( I spit on your grave) 2010

  Кога и да ми падне самодоверба го гледам филмов. За сите тука што викаат дека некои сцени се одвратни и гадни,јас пак мислам дека тие ги заслужија тие ствари и со задоволство се тоа си го гледам,дури и по хардкор би сакала.
  Јако е тоа што им враќаше на ист начин. Ах Џони!
  [​IMG]
   
  На JoxyTheFreak и MandyLane им се допаѓа ова.
 16. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.903
  Плукам на твојот гроб ( I spit on your grave) 2010

  Мене ми беше гадно да ги гледам сцените со тој што најмногу го измачи, камерманот. Не знам како се викаше. Премногу ми беше, организмот почна да ми се превртува. Жал ми беше за Метју, ама тоа ти е. Само не сфатив што се случи со Џони на крајот?
   
 17. Ema.Sk

  Ema.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  1.265
  Допаѓања:
  4.466
  Плукам на твојот гроб ( I spit on your grave) 2010

  Тенкаи
  Нели му вадеше еден по еден заб и на крај пенисот му го исече,му течеше крв. Го остави така и умре.
   
 18. Neytiri

  Neytiri Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.289
  Допаѓања:
  2.455
  Плукам на твојот гроб ( I spit on your grave) 2010

  :o :o :o :o Јас сеуште сум ваква од филмот. Ќе се вратам во темава кога ќе бидам способна за коментирање. :o :o
   
 19. NightAir

  NightAir Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2011
  Пораки:
  394
  Допаѓања:
  491
  Го гледав филмот и не ме згади толку колку што многу други кажуваа, ама секој организам различно :D
  Ме потресе тоа што навистина некаде во светот, она, на некоја цура и се дешава, бидејќи на денешницава се е можно.
  Многу јака глумица, а и глумци, свака му част.

  Ах, и Јипман, да ти се смешам малку во мислењето, за тоа второ што си го кажал...дека само на филм она после два дена силување...
  Не си во право, она не е само физичка, туку психичка тортура, и во најголеми случаи ќе заврши како психопат, или како будала па да шета гола по шумине... не е само на филм, многу реално според мене е реакцијата нејзина.
   
  На Neytiri му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Neytiri

  Neytiri Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.289
  Допаѓања:
  2.455
  И се вратив.
  Се согласувам со мислењето над мене. Реакцијата е нормална, дури и повеќе од тоа заслужија, јас би додала уште нешто, малце им беше. Им требаше подолго измачување, на повеќе начини, да молат да умрат.
  Филмот не е гнасен, но е премногу добро снимен, за глумците и реализацијата немам зборови...Совршено. Реално. Секоја чест. Јас би го гледала пак. И ќе го гледам, заради глумците кои одлично си ја завршиле својата работа. Тие се тие кои ме оставија без зборови. Не ни помислував дека сцените се толку реални. Мислев дека ќе има нешто што им промакнало, дека во некој дел ќе се познава дека сето тоа е само една лошо снимена сцена, но не. Нема такво нешто. Премногу реално.

  П.С.
  Филмот во никој случај да не го гледаат гадливи луѓе и луѓе кои се плашат од стаорци. :D
   
  На MandyLane му/ѝ се допаѓа ова.