1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Плукам на твојот гроб (I spit on your grave) [2010]

Дискусија во 'Филмови' започната од black-angel, 5 јануари 2012.

  1. jloves

    jloves Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2012
    Пораки:
    289
    Допаѓања:
    219
    Пол:
    Женски
    Многу добар филм. Искочи и 2ката..како и да е првиот дел повеќе ми се свиѓаше, си го добија тоа што си го заслужија! Браво за филмот
     
  2. MaggieTatum

    MaggieTatum Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2012
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    509
    Пол:
    Женски
    Пред некој ден го изгледав и I Spit on Your Grave 2, добар беше ама не ми се допадна колку првиот :| Можеби затоа што се ми беше веќе видено, во првиот дел ја малтретираат девојката, во вториот им се одмаздува, правејќи им го тоа што тие и го правеа, и притоа користејќи ги истите реченици :?: Многу предвидлив беше некако.. и дефинитивно погрозен беше од првиот :x
     
  3. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Го гледав во сптември првиот дел, а сега пред месец дена вториот дел.
    Како љубител на хорор дефинитивно давам 10+ за филмот, одлични се и двата. :up: :D
    Сама ги гледав и искрено не знам зошто ама хорор не сакам да гледам со никој друг.
    А девојката и нејзината храброст... :clap:
    Да го гледате филмов супер е.
    Едит: Читам возрасните ве дирнал филмот, некои немале стомак да го гледаат, а јас на некои сцени се смеев и го гледав со уживање, не сум воопшто емотивна и сум прилично јака личност, па може до тоа беше. :rofl: Сепак тоа е само филм..
    На мислам сум вечер да го гледам тој од 1978 година. :D
     
  4. kristince51

    kristince51 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2012
    Пораки:
    787
    Допаѓања:
    1.021
    Леле како можеш да издржиш да гледаш јас на секоја таква цена не ни помислував да цирнам, инаку супер филмче последен хорор филм што го гледав можеби пред две години и незнаев дека има друг дел сакам хорор филм ама после ми е многу страв со месеци :sweat: и затоа не гледам често
     
  5. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Хаха што знам, сепак филм е тоа само. :D
    Секој различно. :)
    Го гледав и тој дел што ви пишав дека ќе го гледам, тој е уште погрозен од овој иначе, ама мене ми се допадна, сепак не ми беше многу интересно зошто знаев што ќе се случи. :P
     
  6. Linnea

    Linnea Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2014
    Пораки:
    113
    Допаѓања:
    112
    Пол:
    Женски
    Само што го изгледав филмов и искрено не е толку вознемирувачки колку што тука сте опишувале. Сепак секој различно ги доживува таквите сцени, но мене не ме дирнаа ич :D Вториот дел кога се одмаздува е многу погадно од првиот кога ја силуваат,
    посебно кога го уби тој во кадата и тој со чавките, одвратноооо
    . Ама се на се, добро филмче :)
     
  7. LittleFairy

    LittleFairy Популарен член

    Се зачлени на:
    30 април 2012
    Пораки:
    1.427
    Допаѓања:
    1.935
    Не ги ни прочитав мислењава,сеа ги читав.Незнам со кој памет барем некои делови од филмов изгледав :D само премотував и станував и се нервирав.Ај овие ама како можеше бе тој со ДЕТЕ И ЖЕНА алоо,да силува девојка бе еј,кој мозок мислам?Најнајнајмило ми беше него коа го уби,ама си се изнасмеав на крајот.И дефинитивно не е за моја возраст јес да ни 50% од филмот не изгледав само премотував зашто ми беше многу гаден.И на пола филм се смеев.Незнам,убивање силување мене се живо ми е смешно така да и на филмов на повеќе сцени си се испонасмеав.А мнооогу ми беше жал за тој ретардираниот.. :( Како и да е не требаше да го гледам.Филмов е строго за некои што имаат нерви и да не повраќаат :D и што имаат над 18 години :D
     
  8. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Многу гадни сцени има. Сцената со силувањето едвај ја изгледав, толку беше грозно, сурово и реално.
    Сцените кога им се одмаздуваше исто така ми беа многу гадни, а обично не се гадам на сцени од филмови имам некоја толеранција. Многу беше гадно забите кога му ги вадеше, со половиот орган, тој во кадата...
    Тотално полуде после тоа што и го направија.
    Знате дека има и втор дел?
     
  9. Artemission

    Artemission Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    2.031
    Допаѓања:
    15.669
    Да, вториот е со сосема нови глумци ама интересен е.
    Ко по обичај негативците мора да бидат од источна Европа.
    :emo:
     
    На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.