1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Победници и губитници во хороскопските знаци

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Hkikica, 13 август 2012.

 1. Hkikica

  Hkikica Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2012
  Пораки:
  989
  Допаѓања:
  676
  Секој сака да победува, но не знаат сите како да се однесуваат во победничките и губитничките моменти. Дали се препознавате во долу наведените карактеристики?

  Овен - Сака да биде прв и тоа му е во природата. Не се држи високо, но секогаш гледа да оди понатаму. Спремен е да дели со другите, но не му е приоритет. Кој е близу до него, ќе ја почувствува удобноста и леснотијата на победувањето. Како поразен, воглавно е фер и секогаш се поздравува со победникот. Никогаш не е злопамтило. Доколку изгуби, тој едноставно брзо продолжува понатаму.
  Бик - Победата му значи ако од неа има некоја конкретна корист. Ако победата е нешто нематеријално, тогаш Бикот останува рамнодушен. Слично е и кога е во улогата на гаубитник. Нема да се замара за нешто нематеријално, но ако треба да се одрече од нешто материјало или нешто кое би му го правел животот поудобен, тешко ќе му падне губењето.


  Близнаци - Близнаците секогаш се снаоѓаат. Нивната флексибилност се манифестира не само на физичко ниво, туку и во нивниот став. Тие релативизираат воглавно се'. Би се забавувале со својата победа, но нема да и' дадат премногу големо значење како некои други. Близнаците не се ни горди, ниту имаат огромно его кога се работи за победа, туку се реалисти. Кога губи, рационализира и остава на површина. Тоа е нивниот лек од поразот.  Рак - Иако никогаш нема отворено да признае, победата на Ракот му значи премногу. Сака да се докажува и длабоко во душата ќе почувствува исполнување кога ќе победи. Тоа чувство ќе го подели со другите, а сигурно ќе ги теши оние кои изгубиле. Кога губи, долго после тоа анализира каде згрешил. На тој начин ги согледува грешките и гледа да се поправи.  Лав - За многу луѓе родени во овој знак Лавот е победник, оној кој блеска; му недостасува уште ловоров венец на главата. Ќе дели со другите, само ако му се покоруваат и ако се спремни да ги слушаат неговите пофалби за самиот себеси. Често пати знае да биде напорен. А кога губи, му треба малку време за сето тоа да го „свари“, а потоа се поздравува со победникот, но во него сеуште се гледа разочараноста.  Девица - Иако е победник, обично се однесува како слуга. Со задоволство своите заслуги ќе ги понуди на некој друг. Поради својата скромна природа се чувствува малку чудно како победник. Ако губи, ќе приговара секој и сешто, а себе ќе се анализира долго време. Бесконечно ќе ги усовршува деталите за повторно да не изгуби.  Вага - Во природа на Вагата е да се однесува како победник и без голем напор ужива во постигнатиот успех. Не претерува во ништо, а еднакво е насочена и кон поразениот. Се трудив да се вклопи во нејзиниот сопствен победнички статус. Кога губи, Вагата е тажна, но нема никакви проблеми да му честита на оној кој ја надминал. Тоа го прави искрено.  Шкорпија - Шкорпиите уживаат во победа, но не го кажуваат отворено. Обично споменуваат некој проблем или нова битка во која ќе одат, за секој случај, да го заспие победеникот противник. Доколку губи, се јаде самиот себе, а често тоа никој не го знае токму поради тоа што секогаш е мирна. Кога честита, всушност во себе разработува тактика како ќе го среди победникот.  Стрелец - Оваа благородна душа најрадо би ги поделил своите заслуги и победи. Понекогаш дури и не се разликуваат победникот и поразениот. Некои Стрелци повремено ги мачи суетата, па сакаат малку да се пофалат, но брзо ги вклучуваат и другите во својот ѕвезден статус. Кога губат се галантни и џентлменски го признаваат поразот и честитаат. Стрелците се вистински фер плеј играчи.


  Јарец - Ако победи, тоа навистина му значи, но останува смирен. Победата ја смета за очекуван резултат на својот вложен труд. Слави кратко без премногу церемонии, и продолжува да се изградува понатаму. Ако губи никогаш нема да се помири со поразот, но ќе биде реалист. Ќе согледа што може, а што не може, и следниот пат ќе се бори според тоа, се' додека не победи.  Водолија - Водолијата своите победи ги прави шоуа за своите пријатели и друштво. За неа тоа е достигнување вредно за делење и му припаѓа на сите. Кога губи, не и' е драго, а од поразот се лекува со релативирањето. Но, во нејзината душа Водолијата веќе смислува нов стил кој во иднината ќе го искористи за да дојде до резултати, односно победа.  Риби - Кога победуваат, на Рибите обично не им е јасно што значи тоа. Не знаат да се однесуваат на трон, порадо би седеле до поразениот и со часови би го тешеле. Нивната смирена природа не дозволува да ги игнорира послабите. Ако изгубат, во состојба се со денови да плачат над својата судбина. Се' додека тоа не им здодее. Тогаш се помируваат и рамнодушно продолжуваат понатаму.
   
  На HuntressGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Angel-Heart

  Angel-Heart Активен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2012
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  9
  Јас припаѓам на знакон Риби... :) Но овие карактеристики не се совпаѓаат баш со мене...
  Несум плачка... баш напротив и кога губам, Јас се смеам .. онака ми доаѓа :P
   
 3. LittleFairy

  LittleFairy Популарен член

  Се зачлени на:
  30 април 2012
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.935
  Риби - Кога победуваат, на Рибите обично не им е јасно што значи тоа. Не знаат да се однесуваат на трон, порадо би седеле до поразениот и со часови би го тешеле. Нивната смирена природа не дозволува да ги игнорира послабите. Ако изгубат, во состојба се со денови да плачат над својата судбина. Се' додека тоа не им здодее. Тогаш се помируваат и рамнодушно продолжуваат понатаму.

  Коа губам баш ми е сеедно , а дека го тешам поразениот коа ке победам , незнам, не сум се нашла во таква ситуација..
   
 4. COollLady

  COollLady Популарен член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2011
  Пораки:
  654
  Допаѓања:
  1.336
  Девица - Иако е победник, обично се однесува како слуга. Со задоволство своите заслуги ќе ги понуди на некој друг. Поради својата скромна природа се чувствува малку чудно како победник. Ако губи, ќе приговара секој и сешто, а себе ќе се анализира долго време. Бесконечно ќе ги усовршува деталите за повторно да не изгуби. :) 50-50
   
 5. simpaticnaa

  simpaticnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  683
  Вага - Во природа на Вагата е да се однесува како победник и без голем напор ужива во постигнатиот успех. Не претерува во ништо, а еднакво е насочена и кон поразениот. Се трудив да се вклопи во нејзиниот сопствен победнички статус. Кога губи, Вагата е тажна, но нема никакви проблеми да му честита на оној кој ја надминал. Тоа го прави искрено.

  па точнооооо е
   
 6. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  780
  Риби - Кога победуваат, на Рибите обично не им е јасно што значи тоа. Не знаат да се однесуваат на трон, порадо би седеле до поразениот и со часови би го тешеле. Нивната смирена природа не дозволува да ги игнорира послабите. Ако изгубат, во состојба се со денови да плачат над својата судбина. Се' додека тоа не им здодее. Тогаш се помируваат и рамнодушно продолжуваат понатаму.

  Не бе не! Не сум лузер по природа. Неможам да го прифатам ова како точно... :^)
  Да, со поразот се помирувам - што е тоа е :)
   
 7. PeaceLoveBasketball

  PeaceLoveBasketball Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  589
  Допаѓања:
  1.175
  Шкорпија - Шкорпиите уживаат во победа, но не го кажуваат отворено. Обично споменуваат некој проблем или нова битка во која ќе одат, за секој случај, да го заспие победеникот противник. Доколку губи, се јаде самиот себе, а често тоа никој не го знае токму поради тоа што секогаш е мирна. Кога честита, всушност во себе разработува тактика како ќе го среди победникот.


  да,да,да,да,да :D :D
   
  На HuntressGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.300
  Пол:
  Женски

  Има и по нешто точно ~ :emo:
  Секако дека победата ми значи многу, многу. Сакам да победувам.
  Нема врска, си признавам и си кажувам отворено јас.
  И да, гледам да се поправам ако сум згрешила.
   
 9. Pirana

  Pirana Популарен член

  Се зачлени на:
  25 март 2012
  Пораки:
  612
  Допаѓања:
  1.507
  Па, донекаде е точно. Во некои карактеристики ептен се пронајдов. :)
   
 10. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.828
  Пол:
  Женски
  Јарец - Ако победи, тоа навистина му значи, но останува смирен. Победата ја смета за очекуван резултат на својот вложен труд. Слави кратко без премногу церемонии, и продолжува да се изградува понатаму. Ако губи никогаш нема да се помири со поразот, но ќе биде реалист. Ќе согледа што може, а што не може, и следниот пат ќе се бори според тоа, се' додека не победи.

  True true :clap: :clap: :clap:
   
 11. heart.stealer

  heart.stealer Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2012
  Пораки:
  1.016
  Допаѓања:
  278
  Вага - Во природа на Вагата е да се однесува како победник и без голем напор ужива во постигнатиот успех. Не претерува во ништо, а еднакво е насочена и кон поразениот. Се трудив да се вклопи во нејзиниот сопствен победнички статус. Кога губи, Вагата е тажна, но нема никакви проблеми да му честита на оној кој ја надминал. Тоа го прави искрено.
  затоа гордо сум вага ;)
   
 12. Angela12345

  Angela12345 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2012
  Пораки:
  223
  Допаѓања:
  26
  Близнаци - Близнаците секогаш се снаоѓаат. Нивната флексибилност се манифестира не само на физичко ниво, туку и во нивниот став. Тие релативизираат воглавно се'. Би се забавувале со својата победа, но нема да и' дадат премногу големо значење како некои други. Близнаците не се ни горди, ниту имаат огромно его кога се работи за победа, туку се реалисти. Кога губи, рационализира и остава на површина. Тоа е нивниот лек од поразот.

  Се е точно :) :)
   
 13. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.008
  Пол:
  Женски
  Така е :muscle:
   
 14. babyblond

  babyblond Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2011
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  1.543
  Пол:
  Женски
  Ептен ме погодија навистина сум таква. Се знај овенот е најдобар :D
   
 15. sajonaramucaca

  sajonaramucaca Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2012
  Пораки:
  676
  Допаѓања:
  461
  Вага - Во природа на Вагата е да се однесува како победник и без голем напор ужива во постигнатиот успех. Не претерува во ништо, а еднакво е насочена и кон поразениот. Се трудив да се вклопи во нејзиниот сопствен победнички статус. Кога губи, Вагата е тажна, но нема никакви проблеми да му честита на оној кој ја надминал. Тоа го прави искрено.

  .....потполно точно...... :)
   
 16. AnGel.fire

  AnGel.fire Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  533
  Допаѓања:
  222
  Токму така, и јас сум таква, се е точно погодено :)
   
  На babyblond му/ѝ се допаѓа ова.
 17. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.340
  Вага - Во природа на Вагата е да се однесува како победник и без голем напор ужива во постигнатиот успех. Не претерува во ништо, а еднакво е насочена и кон поразениот. Се трудив да се вклопи во нејзиниот сопствен победнички статус. Кога губи, Вагата е тажна, но нема никакви проблеми да му честита на оној кој ја надминал. Тоа го прави искрено.  Грешка ,морам да влозам огромен напор за да му честитам на некој кој ме победил. Ако воопшто успеал некој во тоа. ;)
   
 18. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  736
  Пол:
  Женски
  Близнаци - Близнаците секогаш се снаоѓаат. Нивната флексибилност се манифестира не само на физичко ниво, туку и во нивниот став. Тие релативизираат воглавно се'. Би се забавувале со својата победа, но нема да и' дадат премногу големо значење како некои други. Близнаците не се ни горди, ниту имаат огромно его кога се работи за победа, туку се реалисти. Кога губи, рационализира и остава на површина. Тоа е нивниот лек од поразот. Така си е што е тука е :)
   
 19. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.900
  Ова не е точно
  Па секкао секој е разочарам после пораз но јас брзо ги прифакам што е најважно...
   
 20. krEM4Eto

  krEM4Eto Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  1.540
  Допаѓања:
  4.271
  Пол:
  Женски
  Хахахахаххахахахахахахахахаах :rock: