1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Побожни Кучки (GCB)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од NightAir, 3 април 2012.

 1. NightAir

  NightAir Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2011
  Пораки:
  394
  Допаѓања:
  491
  [​IMG]
  GCB или Good Christian Bitches е нова серија на FoxLife која премиерно се емитуваше Понеделникот,3 Април.
  Засега ќе се емитува секој Понеделник во 22:00 часот.
  Серијата го следи животот на Аманда Вон, поранешна "QUEEN BITCH" во училиште, неодамна вдовица, мајка на две деца, која се враќа во својот роден град Хајленд Парк, Тексас. Порано беше богата,но Аманда изгуби сè, кога нејзиниот сопруг беше обвинет за крадење милијарди долари од инвеститори, и почина во сообраќајна несреќа со неговата љубовница. Таа се сретнува со поранешните школски,кои порано таа му се потсмевала: Карлин Кокбурн - новата "Queen Bitch"; Шарон Пекман, кој била убава во средно училиште, а сега е дебела и несигурна во себе, гламурозната озборувачка Крикет Карут-Рајли, чиј сопруг, Блејк , е геј;. и Хедер Круз, моќен агент за недвижнини.
  Аманда и нејзините тинејџерски деца се преселуваат кај нејзината 50 годишна мајка Гиги Стопер, која се обидува да влијае врз родителство на Аманда и стилот, и и дава совети за нејзините стратешки потези кон овие жени.
  Додека Аманда се сменила значително и е позрела од средно училиште и сака да си го подобрува нејзиниот живот, Карлин и другите сè уште се навредуваат од Аманда.
  Тие не веруваат дека се променила и сакаат да ја избркаат од градот.
  Многу интересна и смешна серија.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На antonina, lollipop93, mileystar и 2 други им се допаѓа ова.
 2. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.571
  Допаѓања:
  4.250
  Пол:
  Женски
  Звучи интересно
   
 3. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.405
  Пол:
  Женски
  Засрамено ќе кажам дека ги имам гледано сите 5 епизоди :tmi:
  И смешна ми е на моменти, ама не претерано да ми е интересна.
  За тепање време кога ептен нема што да се гледа :)
  Аманда ми е многу пријатна за гледање и Хедер.
  Џиџи ми е кома :D
  Карлин ми е одвратна, ама баш гадна |(
   
 4. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  2.551
  Пол:
  Женски
  Хммм навистина звучи интересно ќе може и оваа да се изгледа :)
   
 5. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  20.448
  Допаѓања:
  58.559
  Пол:
  Женски
  Jaс баш сакав да ја гледам на фокслајф, ама заборавив. Вчера ја даваа изгледа. Ај ќе гледам да начекам реприза, ако не ќе ја гледам онлајн да видам за што се работи, вака делуваше малку занимливо. :)
   
 6. LaBella

  LaBella Популарен член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2010
  Пораки:
  1.023
  Допаѓања:
  1.081
  Пол:
  Женски
  Ја гледав првата епизода и ми фати окце :wasntme:
  Ама моментално гледам 4-5 серии напоредно, така да ќе почекам со гледање, ионака не планирам на Фокс да ја гледам :)
   
 7. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  9.037
  Допаѓања:
  60.248
  Пол:
  Женски
  Ја обожавам серијата. Преубаво освежување од турскиве серии. Иако и јас гледам понекоја, ама да не е фокс лајф пропаднавме начисто . Аманда ми е слатка, ама мајка и е најјака во цела серија.
   
 8. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.405
  Пол:
  Женски
  Вчера имаше 2 епизоди, првата 6тата беше смешна :D
  Смотна,глупичка, ама има некои свои моменти!
  Па кога нема ништо скоро што да се гледа.
  Колку се смеев на сценава :D
  [​IMG]
   
  На NightAir му/ѝ се допаѓа ова.
 9. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  9.037
  Допаѓања:
  60.248
  Пол:
  Женски
  Јас се смеев кога
  таа со мажот педер пробуваа да имаат секс, и кога ги испија апчињата
   
  На CharmedGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 10. mileystar

  mileystar Популарен член

  Се зачлени на:
  10 декември 2011
  Пораки:
  741
  Допаѓања:
  2.102
  Пол:
  Женски
  auf koga ja vidov najavata na foxlife,si velev uf kakov glup film.No bidejki mi bese dosadno,go gledav filmot i mnogu mi se dopadna! :$
   
 11. Melany.Macedonia

  Melany.Macedonia Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2012
  Пораки:
  333
  Допаѓања:
  67
  ауу да јак е филмоф го загледав, пошо секоја вечер немам шо да правам тепам време на тв, на фокс лајф гледам се што се дава, бар се смејам на комедииве
  само ме интересира во кои трермини се дава и во кои денови? :)
   
 12. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  9.928
  Допаѓања:
  130.423
  Кај е снимана,у Скопје?!
  Колку реално звучи човече!
   
  На Shoe-Gal му/ѝ се допаѓа ова.
 13. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  9.037
  Допаѓања:
  60.248
  Пол:
  Женски
  Само што ја изгледав осмата епизода на нет. Не се нормални што се прават. Преубава серија. да се изнасмее човек!!!
   
 14. aaleksaandraa

  aaleksaandraa Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2011
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  33
  Реприза преку ден даваат ли, немам сеуште затекнато? Навечер не ми одговара никако да го гледам.
   
 15. Shoe-Gal

  Shoe-Gal Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  176
  мене лично не ми се допаѓа, тоа американското опседнување со исус и нереалното сценарио, ко смислен концепт за да ги замени очајните домакинки ми се. Ги изгледав првите 3 или 4 епизоди, но не сум заинтересирана, ја скокам од сега па натаму.
   
 16. Elena-97

  Elena-97 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  2.106
  Хахахха многу ми се допаѓа серијава. Ја гледам на Фокс кога ке ја фатам, а тоа ме нервира. Ретко даваат репризи, а и оти е нова, еднаш неделно ја даваат. Али супер си е! :inlove:
   
 17. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.405
  Пол:
  Женски
  И многу брзо ја завршија, и некако глупо...
  Ама сум се смеела на ова, ептен
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG][​IMG]
   
 18. CharmedGirl

  CharmedGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2011
  Пораки:
  1.420
  Допаѓања:
  1.659
  Пол:
  Женски
  И јас ја гледам серијава на Фокс Лајф.Интересна ми е, а и глумците се супер.Омилени ми се Блејк ( се заљубив во него, мислам во глумецот, не во ликот :lol: ) и жена му :)
   
 19. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  2.551
  Пол:
  Женски
  Јас да ве известам само дека серијава ќе нема втора сезона. Така да уживајте во овие 10 епизоди што испаднаа ;)