1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Повеќе е со мене отколку со девојка му

Дискусија во 'Канта' започната од lookatme, 30 април 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. lookatme

  lookatme Активен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2013
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  1
  Да можеби сеа ќе ве зачуди насловот али така е. Има 5годишна врска и во последниов месец повеќе е со мене отколку е со неа.... Незнам како да му речам дали планира со мене нешто или сака само мување и слично.. Грдо ми е да му речам планираш ли да и се скараш... Пошо живее кај мене во соседство се гледаме цело време, и поминуваме доста време заедно, и таа кога ќе дојде не е тоа тоа.. Мене и нејзе не не гледа со исти очи... Можеби ќе биде глупо ама мене кога ме гледа, јас во неговиот поглед гледам нешто поразлично отколку нејзе кога ќе ја погледне.. Според муабетот него му е тоа што со неа е толку долго време ... 22 години има, јас 20... Како да го прашам што планира ?!??! Да ставам крај е многу лесно и едноставно... Ама сакам да знам што и како е... Како да му кажам и дека нема врска што поминале 5години .... и јас бев во 4 годишна врска па жива здрава сум... Како да има страв од толку поминато време......... Помошшшшшшшшшшшшшшшшшшшшшшшш :(
   
 2. Jean-Baptiste

  Jean-Baptiste Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2013
  Пораки:
  354
  Допаѓања:
  2.867
  Пол:
  Машки
  Повише е со мене отколку со женска му -_-

  Немој да претпоставуваш,сепак ако сака ќе прекинел со неа.Можеби те гледа само како другарка а за интимности си има девојка.Сепак немој на грб да носиш 5 годишна врска дека се упропастила само заради твои побуди.Поздрав и внимателно.
   
  На tessie и Rose96 им се допаѓа ова.
 3. lookatme

  lookatme Активен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2013
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  1
  Повише е со мене отколку со женска му -_-

  Не е тоа тоа... Него му е страв од неговите... Што ако е веќе возрасен...
   
 4. L-a-r-a22

  L-a-r-a22 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2013
  Пораки:
  1.329
  Допаѓања:
  10.754
  Пол:
  Женски
  Повише е со мене отколку со женска му -_-

  Мој совет е да се тргнеш од него, бидејќи што и да се случи верувај дека тој ќе остане со неа. Можеби веќе му станало монотоно во врската па сакал малку забава, но ако сакал да раскине со неа, верувај дека неможе да го спречи никој и тој ќе го стори тоа. А ако не, значи тој со тебе е само да му помине времето додека таа не е со него. Од искуство ти велам, тргни се од него.
  Мене ми се има случено нешто слично. Дечкото имаше женска. Не беше тоа долга врска туку ептен онака на почеток од врската беа, најмногу 3 месеци да одеа, јас излегував со него, ми велеше дека ме сака, дека ќе и раскине за да биде со мене, ми велеше дај ми време да и раскинам и никако да го стори тоа. Јас се повлеков и еве сега тие сеуште се заедно...
   
 5. anneyy

  anneyy Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2010
  Пораки:
  1.280
  Допаѓања:
  1.417
  Повише е со мене отколку со женска му -_-

  Последниов месец?!?!?! :wasntme:
  Yea right, ќе прекине 5 годишна врска за тебе и заедничкиот месец што го имате.
   
  На majicka, Lepaaa, Dee и 3 други им се допаѓа ова.
 6. kravce

  kravce Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  3.680
  Допаѓања:
  51.759
  Повише е со мене отколку со женска му -_-

  Оти бре деца мора да го сакате туѓото, оти? Па после поголеми фраерки сте, оти ја оставил неа, па подобри сте вие? :puke:
  Ако сака нешто со тебе или со било кого, нека си раскине врска. Зарем стварно сакаш да си трето тркало? Зарем нема слободни мажи? |-)

  Оу, чек, чек...ова ти е третиот братучед? :tmi: Мajor facepalm. Не е доволно што ти е роднина, не е доволно што има девојка, па ништо чудно што поминува време со тебе...братучетка си му :^) Бре младино, бре!
   
  На Hipster, AnaMKD, tessie и 2 други им се допаѓа ова.
 7. Jean-Baptiste

  Jean-Baptiste Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2013
  Пораки:
  354
  Допаѓања:
  2.867
  Пол:
  Машки
  Повише е со мене отколку со женска му -_-

  Тогаш врска неодобрена од нечии родители а сеуште незапочната е дотолку полошо.
   
 8. lookatme

  lookatme Активен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2013
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  1
  фала многу за советите... ако беше за вака ќе им кажев дома па боље да ми се дереа -_-
  Епа еве ќе ти одговорам оти со сакаме туѓото.. затоа шо сум разочарана од љубовта и ми се скурчи од тоа веќе да ме изневерува дечкото (веќе бившиот).. Не е работава зошто јас да патам а друг не, туку ете кога на некоја и било убаво додека била со дечко ми, зошто и ја да не си го живеам животот со некој шо ми е убаво? Оти секогаш јас да бидам таа шо е повредена... Туџе је слаџе нели? Па и следен дечко шо ќе ми биде знам дека ќе ме изневерува, зошто да си подголтнувам и да трпам кога можам убаво да си ги минам деновите ?
   
 9. manja666

  manja666 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2011
  Пораки:
  1.142
  Допаѓања:
  17.998
  Повише е со мене отколку со женска му -_-

  Прво - ако веќе бараш совет на форум биди спремна дека нема сите да те поддржуваат и дека ќе бидеш изложена на критики.
  Второ - со вакво размислување, искрено не си ништо подобра од бившиот ти дечко. Си се заслужувате еден со друг.
   
  На Lepaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 10. kravce

  kravce Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  3.680
  Допаѓања:
  51.759
  Повише е со мене отколку со женска му -_-

  Пааааа би рекла да си поработиш на самодовербата, затоа што додека ти може да се смееш на неа, сите ќе ти се смеат на тебе...третото столче најчесто сите го гледаат како...ај да не бидам безобразна.
  Разочарана од љубовта |( ах бре, ах! Ах!
   
 11. SEKERLEMA

  SEKERLEMA Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2013
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  408
  Повише е со мене отколку со женска му -_-

  фала многу за советите... ако беше за вака ќе им кажев дома па боље да ми се дереа -_-[/quote]

  Ти се почувствува дека никој од тие што прокоментираа не ги одобрија твоите размислувања,па затоа и самата сфаќаш дека си во погрешна насока во целиот однос.
  А и според кажаното ми делува дека е некако ова еднострано протолкувано,твој аспект на гледање на ситуацијата а реално може нема ништо од тоа од негова страна,само поинаку поминато време.
   
  На Jean-Baptiste му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Spidy

  Spidy Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  3.484
  Допаѓања:
  9.390
  Пол:
  Женски
  Повише е со мене отколку со женска му -_-

  Ти веќе си решила дека треба да бидеш со дечково. Не сакам да те осудувам, ама единствените девојки кои ќе те поддржат во ова, се тие кои можеби и самите растуриле врска (и најлоша врска да е, пак некој од страна се умешал и ја растурил). Сите останати, меѓу кои сум и јас, имаме или сме имале врска во која постоела некаква љубов и нормално не сме сакале некоја да дојде и да ни се умеша во тоа.
  Да не ме сфати никој погрешно, ако дечкото извара, не ја кривам девојката со која вара, нормално он си е крив што не е доволно маж да биде со една жена (или ако не сака да е со неа, отворено да и каже).
  Ама ако знаеш дека тој е во врска, пократка или подолга, сопствената совест треба да ти каже да му поставиш услов, ако веќе сакаш да си со него, нека си расчисти со другата девојка пред да почнете вие нешто. И тој ако сака да е со тебе, треба да го испочитува тоа.
   
 13. lookatme

  lookatme Активен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2013
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  1
  Ќе правам муабет со него.. мислам ќе му кажам се што ми лежи на душава па како сака... Додуша во право беше погоре што пиша дека нема шанси да раскине некој 5годишна врска, за едно мување од еден месец... Ама понашањето ме буни.... Што се ми кажува каде, со кој, кога, шо како... Така речено се понаша као демек ја сум му женска.. сфаќаш ? :/
  хаха ме насмеа сеа деффф.... не суди коа незнаеш. Можеби сето ова те доведе да мислиш за мене сосем трето за мене али кога би ја знаела цела сторија... би било подруго.. Сепак твое мислење ;)
  Ејј стој чекај !!!!!!!!! Две го користиме воа. Не ми е братучед алооо... тоа не е моето мислење напишано. Две другарки го користиме. Да не се разбереме погрешно.
   
 14. Spidy

  Spidy Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  3.484
  Допаѓања:
  9.390
  Пол:
  Женски
  Повише е со мене отколку со женска му -_-

  Ако се понаша така, нека направи да биде така. Подобро за сите. Искрено, повеќе се секирам за девојка му отколку за тебе и него, меѓутоа ако меѓу нив двајца дефинитивно не ја бива работата, барем нека е искрен со неа. Па после тоа вие можете слободно да видите како би ви изгледала врската. Зошто тоа што сега го имате (без разлика колку добро тебе ти изгледа) е само криење од неговата девојка. Можеби него и тоа му е интересно. За твое добро, расчисти си ја ситуацијата. Сигурна сум дека не сакаш да те обележат како девојката која пробала да застане меѓу нив двајца (да не кажам некој погрден збор, кој верувај дека кога-тогаш ќе го чуеш за себеси ако се дознае ова). А ако тој остане со својата девојка, сите ќе те гледаат тебе како кривец. Ќе повторам дека јас го кривам дечкото кој си игра со чувствата на две девојки, ама во реалноста, ти имаш најмногу да изгубиш.
   
 15. WarriorAngel

  WarriorAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  16 март 2012
  Пораки:
  1.534
  Допаѓања:
  3.267
  Пол:
  Женски
  Повише е со мене отколку со женска му -_-

  И самата си го кажа одговорот девојче.
  Во врска со понашањето - може да ти прави какви му текне филмови. Сака да ја има твојата доверба и да те врти како си сака. Бидејќи очигледно е, убаво му дошло да си седи на две столчиња. Ваквите машки на крај излегуваат ко најголеми фраери у граду, ама со женските не е така.
  Од каде знаеш како ја гледа женска му? Одиш чак-пат во нејзиното тело, гледаш преку нејзините очи и знаеш како е,м?

  Си била повредена, разбирам. Ама ова не е начин да преминеш преку тоа.
  Дај потсети се само како ти беше кога дозна дека дечко ти те изневерувал. Ја колнеше ли? Ја пцуеше ли? Ја мразиш?
  Со ова што го правиш ништо подобра не си од бившиот. ;)
   
  На EvAngelos и Spidy им се допаѓа ова.
 16. lookatme

  lookatme Активен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2013
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  1
  Повише е со мене отколку со женска му -_-

  Океј е. Решена работа. Иначе не ја пцуев таа. Доволно бев свесна дека е до мојот ... :)
   
 17. Calla14

  Calla14 Активен член

  Се зачлени на:
  25 април 2013
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  7
  Повише е со мене отколку со женска му -_-


  Што,она не заслужува да ја сака некој? Не е битно 1 год. или еден месец,битно е да си најде што некој ја сака.И што сега треба да се убие? Како ја навредуваш како да е подолу и од животно па викаш заради неа ке раскинел,божеее.. |(
   
 18. Lola-M

  Lola-M Популарен член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2011
  Пораки:
  416
  Допаѓања:
  534
  Повише е со мене отколку со женска му -_-

  Малечка, сите ние заслужуваме некој што не сака.
  Ама, БИТНО е тој некој да не е во долга врска и да не ,,мува,, околу.
  Во спротивно добиваш куп проблеми, место идилична љубов.
  И далеку од тоа дека треба да се убие!
  Напротив, треба да сврти нов лист, да се цени себеси повеќе и да најде некој кој ќе ја сака САМО неа.
  И фати книга, крај на школска година е...Не е време за ,,бистрење политика,, на Фемина ;)
   
 19. Calla14

  Calla14 Активен член

  Се зачлени на:
  25 април 2013
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  7
  Повише е со мене отколку со женска му -_-

  Да си одам од форумов?? Е уште ова фалеше.А зошто само јас да не смеам да се укл? Јас копиле сум што само бистри политика,а?
  Сакав само да кажам да се цени и да не ги слуша вашиве коментари како ја навредувате,ама заборавив ѓубре сум јас не смеам уста да отворам.
   
 20. Dee

  Dee Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2013
  Пораки:
  289
  Допаѓања:
  334
  Повише е со мене отколку со женска му -_-

  Само да те поправам, не е повеќе време со тебе отколку што е со девојка му од причина што она му е девојка а не ти ;) И еве еден совет, не дозволувај на некого да му бидеш втора зошто ако сака да е со тебе ќе прекине со неа, ќе се спротистави и на целиот свет ако треба, ама ако сака да биде ќе биде. Имајте малце самопочит девојки и настрана од зафатени момци :!:
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.