1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Повеќе е со мене отколку со девојка му

Дискусија во 'Канта' започната од lookatme, 30 април 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. swrcii

    swrcii Нов член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    723
    Допаѓања:
    270
    Јас од сите коментари што ги изначитав до сега само едно би сакала да кажам она што го извлечив.. секако АКО смеам.
    Женска,искрено ти не си толку повредена колку што глумиш.
    Ти немаш појма што е тоа..
     
  2. Lepaaa

    Lepaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2011
    Пораки:
    2.069
    Допаѓања:
    8.096
    Пол:
    Женски
    Јас мислам дека мали се шансите да те покани на свадба. :rofl:

    Мила, сериозно најмалце 10тина вакви случаи знам и вторите девојки, како ти во случајов, останале со празни раце. Само можиш да се надеваш на нешто сериозно со него. Напротив, ти ја зајакнуваш нивната врска зошто кај и да е, типот ќе сфати дека греши што ја изневерува девојка му, тебе ќе те откачи, а девојка му ќе ја гледа тогаш како принцеза, од страв да не ја изгуби.
    Остај како те гледа тебе и како ја гледал неа, ти си само пролазна забава со која би ја разбил некоја си монотонија која, веројатно ја зафатила, периодично нивната врска.

    Лути се колку сакаш на мојов пост, ама таа е реалноста.


    Редактирам пак само да потсетам дека ти бараш совет овде, а не да се правдаш и да го цитираш секој пост. Доволно кажа, ти дадовме совети, ако не ти се свиѓаат- кажи им дома, па нека ти кажат твоите дали тебе те сака или женска му. :rofl:

    И за Кала исто имам мислење: Девојко ако ти сметаш дека си ѓубре никој не ти е крив!
    И зошто мислите дека на некој го заболе за тоа фали ти или било кој друг ќе си оди од форумов?! :^)
    (Смајлиштосекрстиикрстиикрсти!)
     
    На anneyy, PinkGir123, tessie и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. mimiiiii

    mimiiiii Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јули 2012
    Пораки:
    2.873
    Допаѓања:
    11.269
    Пол:
    Женски
    Ајде да го тргнеме настрана моментот дека се мешаш во долга врска и да не даваме морални проповеди , и тој не е ништо поарен штом вака прави , и кривицата е нормално кај него .

    Но едно не ми е јасно , зошто толку малку се цениш сама себе ? Нели кога почнуваш да се гледаш со некој пеперутки ова она преубаво ви е на заедно , и како се чуствуваш кога си оди , за да ја гушка и бакнува девојка му ?
    Како се чуствуваш кога тие излегуваат заедно а ти можеш од страна да ги гледаш само ? Зошто да бидеш втора ? Зошто сама себе се понижуваш ? Тој си има девојка а со тебе се крие , за мене тоа е многу понижително , во љубовта треба да бидеш единствена а не втора или трета . Или пак мислиш дека си супериорна што тој ја вара со тебе , не душо и двете сте за жалење а тој е фраер .
    Од пишуваното гледам тој не се ни обидел да ти направи филм дека ќе ја остави за тебе , впрочем гледам дека се заљубуваш во него и си замислуваш работи кои ги нема и сама си ги толкуваш работите како ти одговараат . Не ја гледал девојка му како што те гледа тебе , од каде знаеш како ја гледа неа кога се на само . |(
    Не си претпоставувај разговарај со него и прашај го дали сака да биде со тебе или со девојка му , вака ќе си умислиш работи кои ги нема ќе се затрескаш и ќе си останеш со прстот во уста .
     
    На senza.parole му/ѝ се допаѓа ова.
  4. okcenzi

    okcenzi Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2012
    Пораки:
    3.522
    Допаѓања:
    9.558
    да бе и јас а и баба ми го користиме истиов профил
    што има потреба од лажење?
    а кој/а е другиот/та што го користи истиов профил?
    и зошто немате посебен?
    ПФФФФФФФФФ
     
  5. vw-girl

    vw-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 мај 2012
    Пораки:
    113
    Допаѓања:
    162
    леле боже од вакви ми се крева косата!! Добро со кој памет мислиш дека тој е повеќе време со тебе отколку со неа? Јас искрено мислам дека само си фантазираш, а тоа не е арно, лично за тебе мислам. Ако тој те сакал тебе и те гледал со други очи или нз како, досега ќе имаше раскинато со неа. Тоа е вистината
     
    На swrcii му/ѝ се допаѓа ова.
  6. swrcii

    swrcii Нов член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    723
    Допаѓања:
    270
    Абе не можеш нив да им докажиш, посебни се тие :!:
     
    На vw-girl му/ѝ се допаѓа ова.
  7. WarriorAngel

    WarriorAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    16 март 2012
    Пораки:
    1.721
    Допаѓања:
    4.220
    Пол:
    Женски
    Имај само на ум дека и да раскине овој со женска му, еден ден - порано или подоцна и тебе истото ќе ти го направи.
     
  8. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Зошто толку ја осудувате?
    Прво и основно, човекот не е во брак, туку е во врска.
    Јас ќе те советувам, ако толку сакаш да бидеш со него, направи да раскинат. Батали ги овде душебрижници и мајки терези, као они никогаш да не се замешале кај што не им било местото. Жени...
    Да е во брак, или да е пред брак со девјоката, друго е, ама во врска, пеер, многу ти е гајле бе, бори се ако имаш шанса. Што те кур боли за таму некоја си. Јас да сум ќе се борам, и ќе ги скарам. И ќе бидам со него.
     
    На VIN.diesel му/ѝ се допаѓа ова.
  9. majicka

    majicka Популарен член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    299
    Допаѓања:
    954
    Пол:
    Женски
    ^ Е браво.многу убав совет му даваш-скарај ги |( |( од такви како тебе ми се :puke: :puke: Ама се има по светот |(
     
  10. Lepaaa

    Lepaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2011
    Пораки:
    2.069
    Допаѓања:
    8.096
    Пол:
    Женски
    Да де, ако е во врска не е женет! А, ако е женет не е умрен! :rofl: :rofl:
    Аман бе, сакате ли вие некој да ви се замеша во долгогодишната врска? Ако сакате, слободно, само борете се и дај Боже да го освоите, па после некое време и друга да се бори за него ... И така до бескрај, дури една не ја земе за жена.
    Како било, побара девојкава совет, секој си го кажува своето мислење.
     
    На Edie.S, vw-girl, AnaMKD и 2 други им се допаѓа ова.
  11. swrcii

    swrcii Нов член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    723
    Допаѓања:
    270
    Само тие што имат малце грижа на совест и оние што им се десило вакво нешто имаат право да ја "осудуваат" односно да си ко кажат мислењето. А, оние кои велат да ги скара, ке осетат еден ден. И тоа како ке го менат мислењето. У питању је време.
     
    На majicka му/ѝ се допаѓа ова.
  12. AnaMKD

    AnaMKD Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 декември 2009
    Пораки:
    183
    Допаѓања:
    115
    Епа еве ќе ти одговорам оти со сакаме туѓото.. затоа шо сум разочарана од љубовта и ми се скурчи од тоа веќе да ме изневерува дечкото (веќе бившиот).. Не е работава зошто јас да патам а друг не, туку ете кога на некоја и било убаво додека била со дечко ми, зошто и ја да не си го живеам животот со некој шо ми е убаво? Оти секогаш јас да бидам таа шо е повредена... Туџе је слаџе нели? Па и следен дечко шо ќе ми биде знам дека ќе ме изневерува, зошто да си подголтнувам и да трпам кога можам убаво да си ги минам деновите ?[/quote]

    Е алал нека ми ти е за размислувањево... "Туџе е слаџе"??? "Не е работава зошто јас да патам а друг не".
    ????
    Од вакви размислувања и постапки како твоите врски кои биле градени со години, исполнети со мал милион заеднички моменти,се рушат и се уништуваат затоа што се појавила некоја исфрустрирана и искомплексирана затоа што дечко и ја варал. Епа цуро, научи се како да си го задржиш дечко ти за да не помисли да те вара, а не да уништуваш нечиј друг живот. Точно е дека по автоматизам дечкото ќе биде прв крив затоа што ако несакал немало да погледне друга, тоа е факт, ама од друга страна девојки кои се мешаат таму кај што не им е место и се осудуваат да уништат нечие СЕ, од такт ме вадат!!!
    Поздрав.
     
    На majicka му/ѝ се допаѓа ова.
  13. karenin

    karenin Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2010
    Пораки:
    1.426
    Допаѓања:
    2.171
    Точно е тоа дека треба да се бориме за сопствената среќа ама треба да си многу глупа за да се надеваш дека таа среќа те чека во облик на некој дечко кој е во долга "монотона" врска од која не искача. Дечкото кој ја вара девојка си толку често, а божемски има 5 годишна врска не е достоен маж па да сакате да го имате крај себе. Тој жените верувајте ги гледа како немоќни суштества створени само за сексуално општење. Ќе ја земе и испроба едната, па ќе му стане досадна, па ајде малку и со некоја друга. И се така во круг. И жените кои не знаат сами да си ја создадат среќата, а притоа да не се вмешат во нешто туѓо, за мене не се вредни за почит.

    Плус настрана тоа што првенствено е лошо за вашето здравје да се сек*ате со таков.
     
    На WarriorAngel и AnaMKD им се допаѓа ова.
  14. mimiiiii

    mimiiiii Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јули 2012
    Пораки:
    2.873
    Допаѓања:
    11.269
    Пол:
    Женски
    Во минатото ми се има случено да ми се додворува тип што има девојка , и веднаш го одбив не размислував ни секунда . Но да бидам искрена во ниеден момент не помислив на девојка му како и е на неа , туку ме заболе за мене, се ценам себе си и не би дозволила некому да бидам втора виолина . Не знам како верувате во тие приказни дека не му оди со девојка му, му треба време бла бла бла .... |-)
    И јас имам долга врска , и страшно би болело тој да отиде со друга впрочем исто би болело ако и се додворува а таа го одбие , тој е тој што треба да ме сака мене и да се грижи за мене и да ги цени нашите заеднички моменти ,не некоја си таму .
    Поентата ми е дека секоја девојка треба да се цени самата себе и да биде единствена некому а не играчка кога му е досадно со девојка му .
    А во врските во кои некоја се вмешала , подобро е што се вмешала , ако дечко сака некоја девојка нема да има вмешување , и направила услуга на девојката да ја ослободи од дечко кој не вреди и не ја сака ни девојката ни мувачицата .
     
    На kravce, AnaMKD и tessie им се допаѓа ова.
  15. lookatme

    lookatme Активен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2013
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    1

    не спијам ја со него, туку се мував.
     
  16. owi

    owi Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2013
    Пораки:
    252
    Допаѓања:
    123
    Oк што и да кажеме сега џабе. Веќе си се мувала.
    Ама, утре кога ќе го видиш како ја шета фатена за рака, како ја гледа, како таа е принцеза и најдобрата во неговите очи и како тој сфатил дека не сака да ја изгуби поради некоја си, како ти ќе се чуствуваш?
    Нема да те боли? Нема да ти е повредена гордоста ?
    Таа секогаш и во сечии очи ќе биде подобра од тебе.
    Таа секогаш ќе биде девојката која што е мирна и заљубена, која што има големо срце и прости неверство, девојката која што тој не ја заслужува.
    А ти си онаа девојка што се меша во врски, искомплексираната, поразената и бла бла други муабети.

    И мислам крајно време е да престанете да слушате песни и да си зацртувате стихови од типот ‘‘ Што су теби сад ти ради њима‘‘.
    Ако некој бил го*но, немора да бидеш и ти. Имај свое јас и цени се повеќе.
     
    На WarriorAngel и Lepaaa им се допаѓа ова.
  17. kravce

    kravce Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    3.807
    Допаѓања:
    52.964
    Ма јок бре, она сега е веќе фраерка. Што дека он ја шета девојката, кога оваа го смувала. |( Дури може и да и се исмева, се мувала со дечко и, таа е глупава, ништо не знае...оваа е паметната. |(
    Џабе ви се секакви оправдувања, разочарани од љубов, враќате како што ви било правено бла бла бла. Кажете си дека не ви е гајле и дека ви е битно само да си го истерате ќефот. Барем да не си мачкаме очи. Ама и ти да не си мачкаш очи, ако се лажеш дека си му побитна :angel:
     
    На mimiiiii, Hipster и owi им се допаѓа ова.
  18. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    Јас едно нешто ќе ти кажам- Не гради среќа на туѓата несреќа.
    Убаво ти кажаа, малку слободни дечки има ти за овој си се фатила.
    Толку да е поштен или да има серизони намери со тебе нема да дозволи да му бидеш резерва.
    Замисли дека како ти било кога дечкото те варал, па стави се во секунда на местото на девојката на типов твој.
    Не ти судиме, не се праиме мајки теризи или ват евер, ти кажувам искрено мислење, зашто колку и да е 21 век, некои работи едноставно не е во ред да ги правиш.
    Не прави работи што тебе не сакаш да ти ги прават.

    Туку на крајот на денот, ти си правиш што си сакаш, џабе бараш совет, кога не ни помислуваш дека можеби сме во право, или очекуваше да ти кажеме, трчај кај него, истепај ја таа мочла една ќе ви се меша во "љубовта"? |(
    Ако не сакате туѓо мислење, не го ни барајте, simple as that.
     
    На Lepaaa, mimiiiii и PinkGir123 им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.