1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Повикување на духови

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Responsible, 9 јуни 2011.

  1. macencetoo

    macencetoo Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 март 2011
    Пораки:
    46
    Допаѓања:
    3
    imam povikuvano so casi i bukvi kako so e napisano pogore,i duhot odgovara mi kazuvase raboti koi ne mozam da gi pisuvam tie bea duhovi na nasi babi,dedovci.I ni kazuvaja raboti koi bea vistiniti,koi se imaja sluceno i ke se slucat se bese vistina.....i poke nikogass nema da povikam oti so tie drugarite so gi povikuvavme ne mu bese prv pat i rekoja posle sekoe vikanje mn vreme nema da imas sreka vo nisto i taka bese:(.Ama ako saka nekoj mozi da vika tie so sakat da razberat nekoj reboti samo treba da se prasa duhot i casata sama ke mrda po bukvite ke mu odgovori se so sakat da doznat( no da znaete ke razberete ekoi raboti so ne sakate da znaete) odlicno iskustvo.pozz
     
    На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Cookiemonster

    Cookiemonster Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2011
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    70
    Јас никогаш не би повикала дух јас сум христијанка и верувам во Бог и тоа многу,духовите се од странат на лошото од страната на ѓаволот и затоа никогаш нема да викам дух!
     
  3. LittleDevil

    LittleDevil Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    1.701
    Допаѓања:
    1.919
    Пол:
    Женски
    Не дека верувам, но никогаш не би се осмелила да викам духови :) Па страв ми ее !
     
  4. dolly.doll

    dolly.doll Популарен член

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    594
    Допаѓања:
    505
    Пол:
    Женски
    Во 3то или 4то со другарки демек повикувавме ама сеа не верувам ..
     
  5. eemmiilliijjaa

    eemmiilliijjaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    549
    Допаѓања:
    213
    хаха како помали го повикувавме Каспер :lol:
     
    На Bitter-Sweet, angelche16, girl2 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. selly.gomez

    selly.gomez Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2011
    Пораки:
    136
    Допаѓања:
    42
    А ако не повикуваш духови, дали има можност да те следат и слично? :D :D :sweat:
     
  7. t.w.e.e.t.y

    t.w.e.e.t.y Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 август 2011
    Пораки:
    562
    Допаѓања:
    617
    немам повикувано досега... страв ми е :worried:
     
  8. Inhume

    Inhume Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2011
    Пораки:
    360
    Допаѓања:
    243
    Секој ден ги повикувам па никако да ме прогони некој дух :( :P
    Како помала со братучетките се глупиравме повикувавме........ простотилок бе лелее ќе повикувам духови :fubar:
     
  9. Blabla16

    Blabla16 Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2011
    Пораки:
    392
    Допаѓања:
    161
    Пол:
    Женски
    Никогаш не сум повикувала духови затоа што се плашам... Нешто да шушне, мислам дека ќе умрам... :D
    Верувам дека има некоја виша сила, али дека постојат духови, па и не верувам баш...
    Инаку ми има кажувано едно девојче една случка што и се случила на братучека и... Навечер точно на полноќ била сама дома и решила да ја повика блади мери.. Отишла во вц и почнала да кажува некои зборови и и се појавила некоја девојка, а целата глава и била крвава... И од страв се онесвестила :sweat: :(
    Исто така порано имав една комшика која што ја интересираа вакви работи и кај неа идеа луѓе кои што сакаат да комуницираат со духот на некој познаник, пријател, роднина кој што не е повеќе меѓу живите... Му поставуваш прашања, а тој ти одговара со некои букви... :smirk: :worried: :o
     
  10. fensy

    fensy Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јули 2010
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    10
    сето ова мислам дека е се од Психата. Како ти ке си зацрташ така и го гледаш тоа. Моќта на потсвеста. Остај тоа што мислам што ме уплашивте ме уплашивте неможам да спијам сега на раат ]:) туку де кажете како е тоа со конец со чаша букви што беше
     
    На maca cvet му/ѝ се допаѓа ова.
  11. taylor.swift

    taylor.swift Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    10
    Јас еднаш повикував, и ништо не се случи
     
  12. kuchka

    kuchka Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2010
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    13
    хаха и претходно си кажав јас не верувам во духови ама и не си ја барам бељата :D
     
  13. WhiteAngel

    WhiteAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    2.107
    Допаѓања:
    1.640
    Мене ми е страв од вакви работи и немам пробувано!! Не знам дали постојат, сум слушала муабети од оние кои повикувале, па им дошле, не им дошле, па вака па така. Имам читано и како да препознаеш дали дома има дух. Да, карактеристиките до негде се точни, се реални, според нив кај мене нема... А да повикам некогаш нема шанси. Се плашам јас нешто да крцне навечер, а не пак намерно да си ја барам белјата.
     
    На maca cvet му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Calla

    Calla Популарен член

    Се зачлени на:
    23 август 2011
    Пораки:
    508
    Допаѓања:
    1.479
    Деца, не си играјте со такви работи, не ги вознемирувајте духовите, не за џабе се вели да почиваат во МИР!
     
    На maca cvet, Draginja, AnaKlarc и 2 други им се допаѓа ова.
  15. t.w.e.e.t.y

    t.w.e.e.t.y Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 август 2011
    Пораки:
    562
    Допаѓања:
    617
    не сум повикувала, и сега за сега не ми е во план... :)
     
  16. KejtiKaulitz

    KejtiKaulitz Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2010
    Пораки:
    177
    Допаѓања:
    42
    Инаку таблава е Ouija Board и јас знам дека си правев тато ми направи и такво за буквите што ги обележува. Само не ми успеваше.. којзнае во која канта е сега.

    бтв во моментов коа го пишував овоа.. нешто падна во другата соба. Срцето ми испадна.
     
    На maca cvet и Bitter-Sweet им се допаѓа ова.
  17. smiley-32

    smiley-32 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2011
    Пораки:
    532
    Допаѓања:
    510
    Јас не верувам во ова па еве една смешка :
    Во 4то одд ке седневме 5-6 девојчиња и ке викавме духови и сите мижиме а еден ке гледа (кај една другарка бевме,а беше ноќ) и таа што гледаше во огледалото некако излазела и почна да го пали и гаси светлото ние сите почнавме да врискаме и така сите се разотидомве по дома бидејки ни беше страв.. :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
     
  18. Lady97

    Lady97 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    1.172
    Допаѓања:
    524
    лелее сум слушала за вакви глупости хахаа незнам не сум пробала :D
     
  19. I.Love.You

    I.Love.You Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 декември 2010
    Пораки:
    59
    Допаѓања:
    39
    другарка ми ми кажуваше дека била со сестра и кај некоја друга другарка(порано) и повикувале духови..и наеднаш свеќата паднала и тепихот се запалил,а никој не ја чепнал свеќата...сега колку е точно,незнам..ама јас не верувам во вакви ствари :)
     
    На Bitter-Sweet и MarchelineAmaru им се допаѓа ова.
  20. andy96

    andy96 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 август 2011
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    13
    Епа јас лично немам учествувано во повикување на духови.. и мило ми е поради тоа..
    Знам еднаш јас бев излезена, а децата од маалата повикувале духови незнам како.. и нешто им тропнало и почнале да трчаат по улицата и во еден момент едно девојче застанало и на стомакот била изгребана, а не паднала ниту се удрила во нешто... :?:
     
    На maca cvet и My.Cloud им се допаѓа ова.