1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Повикување на духови

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Responsible, 9 јуни 2011.

  1. lightning123

    lightning123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2014
    Пораки:
    801
    Допаѓања:
    391
    како се испраќа? "завршивме до прашањата, може ли да си одиш?"? јас еднаш со другарките повикувавме духови.. но, не излезе ништо ко треба па не го пуштивме ни да си оди. често слушам некои звуци , а не сум ни единствена. синоќе татко ми слушнал крцкање на врата додека сите спиевме. можни ли е да е тоа затоа што не сме го испратиле?
     
    На Bitter-Sweet му/ѝ се допаѓа ова.
  2. x-MajaEsposito-x

    x-MajaEsposito-x Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2013
    Пораки:
    1.732
    Допаѓања:
    3.506
    Пол:
    Женски
    Паметам кога бев 4то оделение со другар ми по цели денови гледавме повикување на духови и такви ствари и неможевме да спиеме 3 ноќи. Кога му кажавме на баба му на другар ми, таа рече дека не постојат и дека таа ќе оди пред огледало и ќе ја повика Блади Мери. Како низ сон се сеќавам дека зедовме стапови и ја чекавме пред врата :D ..И ништо не се деси.
     
    На LoveYourNails му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Papillon.Papi

    Papillon.Papi Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2013
    Пораки:
    3.245
    Допаѓања:
    9.695
    Пол:
    Женски
    Повикување на духови? Ain't nobody got time for that!
    Се е до потсвеста. Ако мислиш дека си видел дух, си го видел ама во твојата фантазија. Духовите можеби постојат, но сепак, не треба да си ги претставуваме во страшни личности... и тоа со Крвава Мери, тој што го измислил тоа, сака да ви каже дека чудовиштето е во вас, ние сме уствари тие чудовишта, кога ќе се погледмене во огледало се гледаме самите себе, а ние сме исплашени чудовишта.
     
    На PaLaVa, Anabelle.Amorette и citiesinflames им се допаѓа ова.
  4. ColoursOfTheRainbow

    ColoursOfTheRainbow Популарен член

    Се зачлени на:
    23 март 2012
    Пораки:
    1.187
    Допаѓања:
    2.411
    Пол:
    Женски
    Ме заинтересира она со повикувањето ангели. Некое искуство?
     
  5. Valerin

    Valerin Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.717
    Допаѓања:
    5.271
    Абе не знам што ми требаше да ја читам темава во десет за еден. :^)
    Не дека ми е страв, него смешно ми е бе луѓенца. :)
    Какви духови какви врагови...
    Да бевме толку надарени немаше да мора да се смислуваат постапки за да се повикаат безтелесните суштества туку директно ќе разговаравме со нив, или барем телепатски.

    Патем, не ме сфаќајте погрешно ама :!: викањево духови ми е на иста граница на умоболноста како и правењето магии.
    Бидејќи ако нешто повеќе постои од она што ние го гледаме претставува енергија која дејствува и се манифестира на одреден начин.
    Не мора да биде ни добра ни лоша, едноставно во себе повикуваш нешто страно и непознато кое немаш благе везе дали ќе се исклучи од нашата димензија али битно тебе ти е интересно па си го тераш ќеифот.
    Не знам која е поентата од тоа, ама не би ни сакала да проверам.
     
    На AnaKlarc му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Anne15

    Anne15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 февруари 2012
    Пораки:
    762
    Допаѓања:
    244
    Пол:
    Машки
    Јас искрено и не знам дали верувам дека духови постојат или не.
    Некогаш си велам се е до паметот,сами си правиме филмови,а пак некогаш мислам дека постојат,особено кога гледам нешто поврзано со нив.
    Знам дека порано на ID гледав Haunted Houses и навистина беше морничаво.
    За повикување не сум размислувала,а и не сакам дома такви чуда да правам.Од кај да знам што може да се случи.А поради сите приказни за крвава Мери,понекогаш и не можам да се погледнам во огледало, убедена сум дека не постои,ама ради филмовите што си ги правам. |(
    Јас би ви препорачала да не пробувате. :|
     
  7. Stefiks

    Stefiks Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2014
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    47
    Е уште тоа фали, да пробам да повикувам духови :o Јас како што си сум плашливка ќе умрам на место, жолчката ќе ми пукни :x уфф прочитав неколку постови, ама не требаше да ди читам.. Си мислам вечер како ќе спијам :^)

    Никогаш нема да повикам духови, оти во тој момент ако случајно шушне нешто ќе умрамм :@ :tmi:
     
    На LoveYourNails му/ѝ се допаѓа ова.
  8. WaffleGirl

    WaffleGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    25 април 2014
    Пораки:
    877
    Допаѓања:
    1.046
    Имам повикувано и чашата навистина се движеше. :tmi:
    Ама другарка ми вика дека во Библијата пишувало дека е греф :worried:.
    Па ја не сум знаела,вистина е? :?:
     
    На Bitter-Sweet му/ѝ се допаѓа ова.
  9. erica

    erica Популарен член

    Се зачлени на:
    21 август 2011
    Пораки:
    1.312
    Допаѓања:
    2.036
    Пол:
    Женски
    Никогаш немам повикувано духови а не ни планирам бегај таму и онака ми е страв да спиам навечер па уште и духовите ми фалат...
     
  10. janovska1

    janovska1 Активен член

    Се зачлени на:
    13 јули 2014
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    18
    Сум имала искуство со духови и сеуште имам, на почетокот ми беше страв но сега веќе не се навикнав шо и да видам не ми е чудно... :lol: За испраќање 100% сум сигурна дека е точно баш ми има кажувано баба ми една случка, а за повикување не верувам. :D
     
    На Bitter-Sweet му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Rawr

    Rawr Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јули 2014
    Пораки:
    186
    Допаѓања:
    38
    Незнам во што да верувам,многу луѓе ми имаат раскажувано за вакви случки ама незнам ретко верувам во нив мислам дека ме лажат,и така во се верувам ама ова некако дека си збореле со нив не ми е за верба :doh:
     
  12. Arthur

    Arthur Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2014
    Пораки:
    690
    Допаѓања:
    2.518
    Пол:
    Женски
    Па би сакала да пробам ама нема со кого искрено и мене малку ми е страв ама не толку колку на моиве другарки :^) :^) :^)
     
  13. nevermet18

    nevermet18 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 мај 2014
    Пораки:
    5.209
    Допаѓања:
    13.044
    Пол:
    Женски
    И јас сакам да повикувам, но другарка ми се плаши, па немам со кој. А сама нема шанси, треба таму за ритуали бла бла. :D
     
  14. Miss.Grey

    Miss.Grey Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2014
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Женски
    Одамна не бев правела ваква глупост. Летото бевме три другарки и се договоривме да повикуваве духови кај едната дома и запаливме свеќи напишавме азбука се држевме за раце и заедно зборуваве ако си овде и мегу нас дај ни знак и зедовме игла со конец и ја насочивме кон листот каде што стоеа да и не. И ако идеше на да, следно прашање ако не повторно додека не отиде на Да. Хаха потоа ни влезе една мравка во собата и велевме ајде духу на кој имаш да му соопштиш нешто нека оди мравката кај него. Абе глупости ама забавно беше :)
     
    На LoveYourNails му/ѝ се допаѓа ова.
  15. flawless-98

    flawless-98 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 август 2014
    Пораки:
    73
    Допаѓања:
    72
    Јас лично немам повикувано духови, а и немам намера да повикувам бидејќи ми е страв. Но, имам слушано многу морничави приказни од блиски луѓе кои што повикувале. Искрено јас не би ви препорачала да повикувате бидејќи после ќе имате проблеми, односно ќе ви биде страв, а може и нешто полошо, не дај Боже. :worried:
     
    На Bitter-Sweet и Ana3567 им се допаѓа ова.
  16. Ana3567

    Ana3567 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2014
    Пораки:
    545
    Допаѓања:
    461
    Пол:
    Женски
    Ne veruvam vo ovie raboti :(
     
  17. angelche16

    angelche16 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    2.370
    Допаѓања:
    9.306
    Пол:
    Женски
    Леле кај ја читав темава уште малку пред сипење...
     
    На LoveYourNails му/ѝ се допаѓа ова.
  18. LoveYourNails

    LoveYourNails Активен член

    Се зачлени на:
    3 декември 2014
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    Не можам а и не сакам да се замарам со такви работи . Ќе неможам да спијам 5 години. Неможев да спијам на раат 1 година поради тоа што бев на погребот на дедо ми, го видов мртов , иако моите родители не дозволуваа...
     
    На Bitter-Sweet и angelche16 им се допаѓа ова.
  19. angelche16

    angelche16 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    2.370
    Допаѓања:
    9.306
    Пол:
    Женски
    Исто и моите не дозволуваа да одам на погребот на дедо ми затоа што тогаш имав само 8 и пол години, и многу ми беше жал плачев цело време, а и разбирав ама тоа е од смртта не може да се побегне, а секако на блиските на човекот кој ќе почине ќе им биде премногу жал.;(
    Жално што мора еден ден сите да умреме ;(
     
    На LoveYourNails му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Rawr

    Rawr Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јули 2014
    Пораки:
    186
    Допаѓања:
    38
    Како помали обично со братучедите кога ќе се собериме т.е на некои вечери или празници,демек ќе повикуваме духови бла бла пишувавме некои глупости на листот палевме свеќа и после секој посереж си бегаше кај мамичка и како потресени цела вечер.:D
    Шега настрана и покрај се јас си верувам во се,незнам таква сум и во вампири и духови демони..во се едноставно.Дури и многу често си се едуцирам себеси на интернет во врска со овие теми.:smirk: