1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Повикување на духови

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Responsible, 9 јуни 2011.

  1. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.306
    Пол:
    Женски
    Пред десетина години се собравме повеќе другарки и решивме да повикуваме духови и да правиме магии.

    И застануваме сите околу кола, се фаќаме за раце, јас како единствена што знам англиски ја читам магијава што треба да ја отклучи колата. Сите мртви сериозни, свеќи околу нас, темница, ме слушаат како читам некои глупости што сум нашла на интернет.
    Ја кажувам магијата, ја фаќам кваката и вратата сериозно се отвора.
    И тука паника, општ хаос, сите вриштат, некои добри десетина минути мислиме дека имаме натприродни моќи, ние сме новите Фиби, Пајпер и Пејџ.
    Се до моментот кога не ми текна: абе, а проверивме на почетокот дали беше заклучена колата?
     
    На Indiegurl, martovsko cveke, Kimberly11 и 3 други им се допаѓа ова.
  2. angelche16

    angelche16 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    2.369
    Допаѓања:
    9.304
    Пол:
    Женски
    Дечки страв ми е на интернет да видам каква е крвава марија леле :o:o:o:o сакавме д пробаме со другарите ама се откажавме
     
  3. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.055
    Допаѓања:
    76.056
    Пол:
    Женски
    Немам искуство, но би сакала да имам. Сум читала многу за ова, знам не е игра, туку е нешто опасно кое може да заврши со последици.
     
  4. Fatima-Bella

    Fatima-Bella Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 април 2012
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    Сигурно имате слушнато за Ouija board (табла за повикување духови) дали знаете каде може да се купи ја има ли во Македонија?
     
  5. Negovata Mawecka

    Negovata Mawecka Активен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2015
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски

    Јас многу сакам да пробам али страв ми е
     
  6. Negovata Mawecka

    Negovata Mawecka Активен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2015
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Има некоја таква тема да прочитам и јас за што се работи за ангели не сум слушнала до сеа..
     
  7. anamarija65

    anamarija65 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2015
    Пораки:
    140
    Допаѓања:
    113
    Пол:
    Женски
    Како да го повикам духот на баба ми? Би сакала да пробам, ако некој пробувал да повика дух од семејството и дали воопшто успева или слабо?
     
  8. Svetulkaaaaaa

    Svetulkaaaaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 ноември 2015
    Пораки:
    297
    Допаѓања:
    1.457
    Пол:
    Женски
    Еден другар ми кажуваше се собрале друштво и ајде ќе повикувале духови..]:)
    Тој бил со сестраму и другарите (полнолетни се сите) и ајде као демек на зфрканција .. не успеало:doh: ..па се решиле да ја повикуваат Блади Мери или крвава Марија и сестрата на другарчево била пред огледало се било ок додека 3 пат не изговорила те повикуваме крвава Марија и таа не забележала ништо чудно но сите останати да..Очите и беа цели црни ама ни белка ни зеница не и се познавало:whew:.Се прелашиле и братот нејзин и удрил шамар па се вратила во нормала ..е са незнам колку е за верување,јас донекаде и верувам се постои во светот..:wasntme:
     
  9. krofnicka27

    krofnicka27 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2016
    Пораки:
    810
    Допаѓања:
    12.565
    Пол:
    Женски
    Ние повикувавме духови кога бевме на екскурзија, но ништо не се случи..Дури на крајот целото тоа се претвори во голема смеа :D
     
  10. srhsejbsk

    srhsejbsk Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2014
    Пораки:
    1.591
    Допаѓања:
    9.360
    Пол:
    Женски
    Што убаво си читам и читам...Немам страв од вакви работи, но не би повикувала, не сакам да си играм со вакви работи, како што постојат добри и лоши луѓе така верувам дека постојат добри и лоши духови.Ние не можеме со живите да се справиме, а не па со мртвите.

    Инаку многу ми е и интересно да читам и гледам видеа и да слушам приказни.Мојата најверна другарка неколку пати го има сретнато духот на нејзиниот дедо, јас и верувам, не знам зошто...
     
  11. ikoea

    ikoea Нов член

    Се зачлени на:
    7 септември 2016
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    znachi ke vi upadnam vo temava ne ni sakav da ja otvoram ama ete chisto da predupredam nekoi koi imaat zelba za povikuvanje. imam povikuvano ushte pred 5 godini so drugarki i mani shto ne ni beshe pogodeno na niedno prashanje tuku i duhot ne znael kako da se vrati nazad mu chitavme i molitvi odevme po lugje koi shto gledaat se rasprashuvavme i nikako ne uspeavme da go vratime duhot od kaj shto doshol. i den denes e so nas. ne go gledame nitu go chuvstvuvame tuku znam deka koga i da dignam igla sekogash pochuva so nekoi negovi razgovori. imaat mokj duhovite da vladeat so vas da vi diktira shto i kako da pravite so zivotot da ve manipulira nesvesno da go prifatite seto toa.ova e moeto iskustvo samo sakav da go spodelam so tie shto sakaat da probaat chisto da znaat deka ima moznost na sekogo da mu se sluchi ova.
    a ponataka vie si znaete..
     
    На martovsko cveke му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Daisy10

    Daisy10 Активен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2016
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    94
    Пол:
    Женски
    Јас го имам правено со иглата и уште го чувам листот.Имаше опција буквите да ги напишишеш во круг(општи прашања за семејство така нешто беше или другарство роднини) или срце(за љубов) и као демек кога ќе заврши тоа не смееш да го фрлиш листот туку духот кога сакал тогаш тој ќе си заминел,требало да го прашаш.А исро иам слушнато за една случка со едни девојчиња кои го правела ова со иглата.Исто повикувалњ духови во нечија куќа, но на едно од тие девојчиња и било срав и седело во друга соба.Пи извњсно време девојчето си отишло зашто неможело веќњ са издржи и по патот накај дома ја удрило кола.Незнам колку е точно ова.
     
    На kristi00 и Rose04 им се допаѓа ова.
  13. Neophodna

    Neophodna Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2018
    Пораки:
    569
    Допаѓања:
    548
    Пол:
    Женски
    Немам и не верувам
     
  14. martovsko cveke

    martovsko cveke Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 мај 2017
    Пораки:
    155
    Допаѓања:
    257
    Пол:
    Женски
    Kako дете ја гледав мајка ми со комшивката повикуваа дух и поставуваа прашања.Книга врзана со коноп и вметнат клуч кој од страна со показалците го допираат двајца.Потоа јас им кажав на другарките и прашувавме за школо оцени ,покасно и симпатии,еднаш знам погоди и бројки на лото ама не уплативме.Но после тоа живототми стана пекол,буквално секоја работа успева сомногу труд и туркање,и најлесната....не си играјте,тоа се стварно лоши сили,и не се духови ами демони кои, се претставуваат како починатите,идур читам морници ме лазат
     
    На Herrera му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Herrera

    Herrera Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    966
    Допаѓања:
    10.320

    Јас пробав, не постои Крвавата Мери, тоа се само измислени приказни.
    Не можам неа 3 саати да ја чекам да се појави на огледало, а неа никаде ја нема.

    Штета што не постојат и духови, ахх животот ќе ми беше топ да ми се појавеше некој дух, ма одма правам зделка со него да ми биде шпион, не мора да ми збори може и само со ДА, НЕ да ми одговара , а јас да го праќам да шпионира ако некој ме лажи или да си бидам сигурна дека тие што ги сакам се добри. Пошто дух ко дух да би постоел би можел да прелета и одма да ме информира дали е се во ред , за да не губам јас време.

    Штета што не постојат духови :(
     
    На angelche16, La.loca и Purelove92 им се допаѓа ова.
  16. SofiMar_

    SofiMar_ Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 октомври 2016
    Пораки:
    2.424
    Допаѓања:
    65.340
    Пол:
    Женски
    Дали имаш доказ дека духови не постојат? :)
     
    На La.loca му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Herrera

    Herrera Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    966
    Допаѓања:
    10.320
    Ајде штом ме праша за ДУХОВИ, кога си слободна да се договореме, ти ќе снимаш со камера , јас ке повикувам и ке ставиме доказ.

    Оти вака духовите не се предмети , па ми треба сведок, еве ти за да ставиме доказ.:)
     
  18. SofiMar_

    SofiMar_ Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 октомври 2016
    Пораки:
    2.424
    Допаѓања:
    65.340
    Пол:
    Женски
    Дека во темата за магии бараше доказ дека не постојат магии. И магијата не е предмет и може само да зборуваме дали постои или не. Ако сакаш истиот експеримент да го направиме и со магија и со повикување духови и да видиме дали постојат, дали ке ги видиме на камера т.е. :)
     
  19. Purelove92

    Purelove92 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2015
    Пораки:
    743
    Допаѓања:
    2.831
    Пол:
    Женски
    Ние со една пријателка ќе повикувавме и тоа сериозна магија.
    Запаливме свеќи две едната за мене другата за неа, ги држевме во едната рака со другата се држевме ние, таа ја читаше магијата оти знаеше латински, откако заврши сеансата, почнавме да слушаме како нешто зуе т.е шум. Пресреќни бевме, готово ние ќе владееме со светот.
    Се додека не си ги видовме кока колите отворени покрај глави.
     
    На blond.bunny, LoveHope, Someonespecial и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  20. Herrera

    Herrera Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    966
    Допаѓања:
    10.320
    Предметите кои се користат за правење магии постојат, коса, животни, конци, можеш со голо око да ги видеш затоа и реков правењето магии постојат. Е сега колку има ефект од тоа откако ќе се направи целиот процес, тоа треба да се испита.
    Магии постојат, но уште не сум завршила со испитувањето за да кажам дали треба да верувам или не....тука се чека :)

    А за духови ниту се појавија, ниту глас да им слушнам, значи се правев како што пишуваше на интернет и пак ги нема :( . Битно испитав сама дека духови не постојат и затоа и не верувам во духови.