1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Повреда на пенис при секс

Дискусија во 'Секс' започната од Antilopa, 29 декември 2012.

 1. Antilopa

  Antilopa Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 август 2011
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  2
  Дечки и девојки, ќе ве замолам да ми кажете дали ви се има случено, при орален секс да завршите со повреден пенси???
   
 2. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.930
  Пол:
  Женски
  Па ако си му го гризнала...
   
 3. vice27

  vice27 Активен член

  Се зачлени на:
  22 декември 2012
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  32
  Мене ми се има случено,еднаш кога орално ме задоволуваше ми испука нежната кожа под главата на пенисот.Повредата ми поминаа само за неколку дена.
   
 4. DeepBlue

  DeepBlue Популарен член

  Се зачлени на:
  21 мај 2011
  Пораки:
  758
  Допаѓања:
  1.097
  па не е крива што не го прочитала упаството пред употреба :rofl:
  од кај да знае дека не се јаде него само се лиже хахахах
  машки пазете на која и го давате некад може и јајцата да ви отидат :rofl:
   
  На betikolevska1, stilas7, Cacuvche и 2 други им се допаѓа ова.
 5. tinan

  tinan Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2012
  Пораки:
  480
  Допаѓања:
  1.275
  Пол:
  Машки
  Де бре. Што сте праеле?
  Сум прочитал дека е можно, но во порно индустрија.
  Вака никој не се "пофалил" до сега.
   
 6. vice27

  vice27 Активен член

  Се зачлени на:
  22 декември 2012
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  32
  Ами што сме праеле.Мојата кожа под главата на пенисот е многу тенка дури кроѕирна малку поголемо стегање од страна на девојка ми,и ете ти се појавува линија од 1,5 мм отприлика линија црвена.Ова ни се случи еднаш во 3 години не е да незнаеме што праиме.И не е точно дека само во порно индустријата има повреди,јас познавам дечко кој од рацете му се клизнала девојката и го има повредено исто пенисот.
   
 7. Antilopa

  Antilopa Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 август 2011
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  2
  Како Дракула се осекам :)
   
 8. EleMental

  EleMental Популарен член

  Се зачлени на:
  16 мај 2011
  Пораки:
  753
  Допаѓања:
  4.243
  Многу е лесно да го повредиш пенисот при орален секс, јас сум почувствувал запчиња таму но само се сецнав од болката во моментот, за среќа немаше повреда.

  Исто така можете да го повредите при агресивни движења кога сте од горе. Она моментот излегува надвор а ти веќе си тргнала надолу и го притискаш со цела тежина.

  ААаааабе можеби смешно звучи, ама луѓето во болници завршуваат за овие работи.
   
 9. anna-bella.777

  anna-bella.777 Активен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2013
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  5
  Na sekoj moze da mu se sluci, ako ne vnimava....
   
 10. Мециии

  Мециии Нов член

  Се зачлени на:
  5 август 2017
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Здраво незнаев каде да прашам барав на интернет нешто за мојов проблем но не најдов ништо случајно ја видов темата и решив да пробам може некој ке ми помогне.


  Со дечко ми имаме редовно односи од пред неколку месеви не користиме заштита се беше во ред до пред една недела.
  Кога почнавме не болеше многу и мене и него и прекинавме односно болеше кога проба да го стави цел што не беше проблем претходно,утредента пак исто но (бидејки ме сакал и сакал да ми биде убаво) трпеше болка и влезе но кога го извади видовме крв и рана на пенисот која што сеуте ја има го пече а за време на однос го боли и крвари.
  Мора да се оди на лекар ( да кажам дека не сака) или да се стрпиме некое време со сексов?
   
 11. Bozica1980

  Bozica1980 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  6.683
  Допаѓања:
  252.201
  Пол:
  Женски
  ^рана која крвари тешко дека сама од себе ќе помине. Нека оди на доктор.
   
  На SummerGirl и Dadusicka им се допаѓа ова.
 12. Мециии

  Мециии Нов член

  Се зачлени на:
  5 август 2017
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Не е обилно крварење неколку капки но сепак има крв и болка и јас зборувам цело време за лекар но...
   
  На Bozica1980 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.593
  Допаѓања:
  171.596
  Пол:
  Женски
  Веројатно дошло до кинење на френулумот ...
  Изгуглај и види дали е тоа..
   
 14. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  16.133
  Допаѓања:
  33.066
  Пол:
  Женски
  Не се случило вакво нешто. Иако душата му ја вадам. :rofl:

  Како се случуваат вакви повреди? :?:
   
 15. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  4.809
  Допаѓања:
  25.092
  Пол:
  Женски
  Повреда може да се случи на секој . На мене и мм не ни се случило до сега , освен после 1 недела ( или повеќе ) апстинирање што чувствувам болка и понекогаш имам мало крварење . @Мециии можеби не си била доволно влажна , па дошло до таква повреда :?: ако е така , следен пат користете си лубрикант и не би требало да дојде до повреда пак .. Секако , натерај го дечкото нека оди на доктор , ако не е сериозно , таму најдобро ќе му кажат што да правите за побрзо закрепнување , можеби има и некоја маст што ќе ви дадат за заздравување на раната .
  Инаку и јас душа му вадам па не сме се соочиле со повреди :D
   
  На Kenzoo му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Tictactoe

  Tictactoe Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2017
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  19
  Пол:
  Женски
  Ete se sluci pa da prasham dali negovata krv vo mene moze da napravi nekoj problem?
   
 17. Dentina

  Dentina Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  3.530
  Допаѓања:
  36.632
  Ако има сексуално пренослива инфекција- да. А инаку, крвта е стерилна.
   
  На WildMk и Tictactoe им се допаѓа ова.