1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Поврзаност на коронавирусот со 5G мрежата

Дискусија во 'Коронавирус' започната од нина122, 27 март 2020.

 1. нина122

  нина122 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2018
  Пораки:
  3.735
  Допаѓања:
  10.032
  Пол:
  Женски
  Ваши сознанија и мислења во врска со оваа тема.
  Еве ги мојте.
  Вирусот е лабараториски создаден со цел да се одвлече вниманието на нешто поголемо а тоа е 5G мрежата и поставувањето на 5G антените.
  Првите 5Г антени прво биле поставени во Кина Италија и Шпанија.
  Можеби е само случајност а можеби и не.
  Ќе ве замолам да не пишувате мислења од типот ова е глупост колку само за да пишете нешто.
  Пишете нешто што ги потврдува или негира ова но со факти и аргументи.
   
  На LadyC, SuperWomenN и ninja35 им се допаѓа ова.
 2. Spidy

  Spidy Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  4.010
  Допаѓања:
  10.467
  Пол:
  Женски
  Добро, чим одиме со факти, каде се твоите факти дека овие две работи се поврзани?

  Ако одиме само на мислење, си имам право да кажам дека ова е глупост и нема никаква врска. Ама јас немам како да докажам нешто што не е така, секогаш тој товар паѓа на тие што сакаат да докажат дека е така.
   
  На smooch, Mantub, ku4ence и 25 други им се допаѓа ова.
 3. Angie1432

  Angie1432 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 април 2019
  Пораки:
  7.206
  Допаѓања:
  36.720
  Пол:
  Женски
  Јас не сфаќам зошто мислиш дека мора да се "одвлече вниманието на народот" за да се постава мрежите, т.е антените?
  Демек никој нема да сфати дека ги поставиле зашо има вирус? :D
   
  На beauty&beast, crimson, Kitten и 8 други им се допаѓа ова.
 4. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  5.165
  Допаѓања:
  105.696
  Пол:
  Женски
  Може да ги наведеш изворите за твоите сознанија? Фала
   
  На candy.cane, @ster@, Purplelilac и 2 други им се допаѓа ова.
 5. John Snow

  John Snow Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  4.881
  Допаѓања:
  52.863
  Пол:
  Машки
  Освен рекла казала јас не прочитав некоја издржана и со факти поткрепена теорија дека е штетна 5г мрежата. Ама за секоја нова технологија ваква фама се крева, луѓето порано мислеле дека бандерите со струја се штетни па ги бутале така да и оваа хистерија ќе помине.
   
  На Broken♡, ku4ence, Lianna Anna и 12 други им се допаѓа ова.
 6. нина122

  нина122 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2018
  Пораки:
  3.735
  Допаѓања:
  10.032
  Пол:
  Женски
  Можеби бидејќи се штетни.
  Дали ги гледаше видеото како животни паѓаат на земја и умираат неколку минути по поставување на првите 5Г антени?
   
 7. Tan4ence

  Tan4ence Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  5.082
  Допаѓања:
  27.321
  Вирусот НЕ Е лабораториски создаден.
  Не се прават вируси со пљукни-залепи.
   
 8. ninja35

  ninja35 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 декември 2011
  Пораки:
  2.682
  Допаѓања:
  88.170
  Мислам дека ваквите членови што отвараат вакви теми, треба да бидат пријавени кај властите, заради утврдување дали постои кривично дело, ширење на лажни вести, преку злоупотреба на актуелната кризна ситуација...
  Зошто покрај шпекулативниот наслов, не се нуди никаква поткрепеност на фактите кои се прикажуваат како вистините...
  Еве Јас, ќе си земам право да пријавам кај модератор, па понатаму они си знаат..
   
  На Alisa22, WildMk, Broken♡ и 20 други им се допаѓа ова.
 9. Angie1432

  Angie1432 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 април 2019
  Пораки:
  7.206
  Допаѓања:
  36.720
  Пол:
  Женски
  Ако се штетни, ќе најдат начин да ги постават и да те убедат и мене и тебе и секој друг дека не се штетни преку различни пропаганди и суптилни манипулации, нема да им треба вирус кој ќе го колабира цел свет.
  А за видеото, не можам да вадам заклучоци од настан за кој постојат и други објаснувања и нормално дека едно рандом видео на интернет не може да биде доказ за претпоставката дека 5г мрежата е "смртоносна".
   
  На candy.cane, @ster@ и Purplelilac им се допаѓа ова.
 10. нина122

  нина122 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2018
  Пораки:
  3.735
  Допаѓања:
  10.032
  Пол:
  Женски
  Зашто да е забрането да се постави ваква тема?
  Нема ли секој право на свое мислење врз основа на она што го чита?
  Имаш еден куп статии на интернет за ова и сите ли ќе ги пријавиш само затоа што сметаш дека нешто не е така како што мислиш ти?
   
  На тп18, Nightwish11, Gosh и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. ninja35

  ninja35 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 декември 2011
  Пораки:
  2.682
  Допаѓања:
  88.170
  епа стави некој линк или натпис како основа за темата...
  дека короната и 5г се поврзани..и дека првите антени се ставени во Кина, Италија и Шпанија, што е измислица од теба само за да излезеш интересна или дека нешто знаеш...затоа и не ставаш линк.
   
  На candy.cane, @ster@ и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 12. smile:)

  smile:) Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2019
  Пораки:
  802
  Допаѓања:
  2.644
  Пол:
  Женски
  Ако првите 5г антени се поставени во Кина, Италија и Шпанија нели на оваа листа треба и сад да се најде на листата сепак таа е најпогодена земја, па некако логички е ако теоријата ти е точна барем според мене.

  А да и уште нешто ако е точно, што мислам дека не е, но еве да претпоставиме дека е тогаш зошто со вирус би ни одвлекувале вниманието?
   
  На candy.cane и @ster@ им се допаѓа ова.
 13. SuperWomenN

  SuperWomenN Нов член

  Се зачлени на:
  27 март 2020
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  Вирусот е лабараториски преработен модифициран уште од 2013 кој го стори тоа, Бил Гејтс БИЛ ГЕЈТС.jpg БИЛИ.jpg
   
  На нина122 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. SuperWomenN

  SuperWomenN Нов член

  Се зачлени на:
  27 март 2020
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  Еве јас ќе се надоврзам да ти кажам поточно во Кина во Вухан беа комплетно наместени антени уште во 2018та е сега мораа да ги тестираат тоа е нормално ама излезе дека се многу штетни затоа употребија план Б за да го покријат ова и во меѓувреме вирусот се наоѓа во лабараторија на 500 км од Вухан мораше тоа да се случи,глобалистите не се будали на Американско тло да се тестира 5Г и да се пуштаат вируси.
  Е сега најобичните апарати што ги имаме работат на 2 и нешто GHz neli како тел таблет итн. е сега нели од ВИФИ и тие апарати некои луѓе фаќаат тумори на мозокот ова она прати сега,АНТЕНИТЕ РАБОТАТ НА 60GHz значи висока фреквенција тоа е како радио бранови и шо се случува сите овие години наназад кемтраилс пуштаат ненормално со микро нано честички алуминиумски кои ги вдишуваме секојдневно и зрачиме како антени е сега замисли тебе да те удира бран од 60 GHz кој упива ненормална колечина на кислород нормално ќе паѓаш на улица пошто ти го зема кислородот од плуќата крвта главата итн.значи девојката е во право за темата што ја отвори истражи ако не ти се верува НИНА е во потполно право вирусот беше пуштен само да се одвлечи внимание од друго зошто тука се руши агендата на ИЛУМИНАТИТЕ..ИСТРАЖИ РАЗБУДЕТЕ СЕ после вирусот следува војна овде во Европа по наредба на ЕЛИТАТА СОРОСОИДИТЕ тие ги контролираат ИСЛАМИСТИТЕ ТЕРОРИСТИТЕ И ЌЕ БИДЕ ВЕРСКА ТРЕТА СВЕТСКА!!
   
  На Ѕвездички, AngIv и нина122 им се допаѓа ова.
 15. ninja35

  ninja35 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 декември 2011
  Пораки:
  2.682
  Допаѓања:
  88.170
  Pop.gif
  Мислев дека оние што го Сакаат Кам у поштенско сандаче, се врвот на општеството... сум бил у страшна заблуда...:rofl:
   
  На Alisa22, Broken♡, Emilija97mk и 35 други им се допаѓа ова.
 16. nextredstyle

  nextredstyle Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  14.381
  Допаѓања:
  114.578
  Пол:
  Женски
  Девојче,токму ти отвори тема за потеклото на вирусов на 15 март и оваа теорија иако е најглупа,веќе се дискутира таму.
  @RainBow Темава е вишок,претерано многу теми се отворија!
   
  На CameliaMiller и candy.cane им се допаѓа ова.
 17. Biljarkata

  Biljarkata Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 јануари 2019
  Пораки:
  16.899
  Допаѓања:
  163.057
  Го сакам смалјито со кандило во поштенското сандаче:hai:
  Ќе ни треба во деновите што идат:lol:

  Се можам да доведам во корелација со се, ама никакво логично објаснување немам околу оваа теорија. Значи, антените се поставени сегде и сега ќе паѓаме по улици ако не седиме дома?:^) Вирусов е за дома да седиме? Или уствари не постои вирус:?::drunk:
   
  На ku4ence, Lianna Anna, CameliaMiller и 2 други им се допаѓа ова.
 18. нина122

  нина122 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2018
  Пораки:
  3.735
  Допаѓања:
  10.032
  Пол:
  Женски
  А не.
  Таа тема не е моја.
  Модернаторите отворија тема и моето мислење од друга тема прво го ставија.
  Јас таа тема не ја отворив.
   
 19. Vitaly

  Vitaly Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  2.593
  Допаѓања:
  4.648
  Пол:
  Машки
  5G работи на 60GHz, А таа фрекфенција од 60GHz познато е може да се апсорбира во воздухот. А ние дишеме воздух, исто така познато е дека од вирусов откажуваат белите дробови и се предизвикани други проблеми со белите дробови. Која случајност а? Исто така познато е дека Вухан е првиот град со 5G мрежа. Уште една случајност.
   
  На Outlook, Gosh, AngIv и 3 други им се допаѓа ова.
 20. нина122

  нина122 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2018
  Пораки:
  3.735
  Допаѓања:
  10.032
  Пол:
  Женски
  Не постојат случајности пријателе.
  Барем не во овој универзум во кој ние живееме.
  Се е со цел поставено.
  А таа цел е да се контролира човештвото и се што човештвото може да направи и создаде.
   
  На Ѕвездички, Outlook и Vitaly им се допаѓа ова.