1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Повторно родени (Çarpışma) [СителТв]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Tinkerbell11, 15 февруари 2021.

 1. Tinkerbell11

  Tinkerbell11 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2019
  Пораки:
  588
  Допаѓања:
  1.824
  Пол:
  Женски
  Турска серија која што започна вчера и ќе игра само за викенд. Премиерата на филмот започнала на 22 ноември 2018 година а завршил на 30 мај 2019 година. Една сезона со 24 епизоди.
  Мене ми се виде како заплеткана и многу добра серија.

  Серијата ја има на јутуб со српски превод Sudar, кој сака може да си ја гледа.

  Кога ќе се преполни чашата на судбината и кога патот по кој тие тргнале, ќе ги натера да се вратат назад, да погледнат во себе, да се погледнат меѓу себе како маченици со стотици лузни, длабоки и видливи само за нив. Тогаш започнува соочувањето со се и со сите оние кои ја предизвикале нивната судбина. Тогаш завршува безизлезот и тогаш се раѓа пркосот.

  20210215_104245.jpg

  Кадир Адали ги загубил своите жена и дете во еден терористички напад. Се чуствува виновен за тоа и страда, па затоа решава да изврши самоубиство. Додека се обидува да му стави крај на сопствениот живот во сообраќајка, Кадир несакајќи го менува својот, но и животот на други луѓе. 4 автомобили, 4 луѓе вклучени во една сообраќајка, една темна ноќ.

  Кадир, Зејнеп, Керем и Џемре. По несреќата судбината никогаш нема да ги скрши овие луѓе, затоа што тогаш не се судрија само колите, туку се споија нивните животи.

  Зејнеп е пријателка на Кадир од детските денови минати во сиропиталиште, а сега двајцата се вљубуваат еден во друг. Кадир е оној кој ќе помогне на Зејнеп да си ја врати ќеркичката Авлин и со тоа уште повеќе да ја зближи кон себе.
  Описот на серијата е земен од тв пакет.
   
  На mama*rose му/ѝ се допаѓа ова.
 2. dade123

  dade123 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2015
  Пораки:
  516
  Допаѓања:
  1.182
  Пол:
  Женски
  никој не ја гледа серијава ? јас ја гледав на јутуб, мн е добра, скроз поразлична од типичните турски серии, нема ме сакаш не ме сакаш, сиромашна девојка со богат дечко, па свекрвата ја турнала од тераса...ништо такво нема
  мн е добра и мн е тажна.
   
  На joci26 и Tinkerbell11 им се допаѓа ова.
 3. K.e.ll.y

  K.e.ll.y Популарен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2010
  Пораки:
  583
  Допаѓања:
  363
  Може да раскажеш нешто во спојлер што ќе се случува?
   
 4. dade123

  dade123 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2015
  Пораки:
  516
  Допаѓања:
  1.182
  Пол:
  Женски
  незнам до кај се на сител... додека Вели ја врати ајлин ќе ги мачи сите, и на ќе о убие таткои Галип заедно со Зејнеп, ќе ја присили Зејнеп. цело време само невољи, Вели ја крие мајкаму на кадир и е има кажано дека е мртов. ќе ја најди кадир ама до тогаш ќе помини многу. тој шо е најглавен на мафијата Џанзис, ќе почнат да го спомнуваат е всушност вистинскиот татко на Кадир. Двајцата ќе раберат ама Џанзис ќе го мрази Кадир и ке ја убие мајкаму пред негови почи и ќе ја убие и Зејнеп, двете ќе умрат. Џанзис всушност ја поставил и бомбата во која загинаа женамѕ и керкаму на Кадир. после сите случки последната епизода Кадир ке го убие Џанзис и ќе ја ослободи Ајлин, пошо и таа и ке ја киднапира.има мн работи и со Селим гур . џемре демрис со сите има интересни случки. Најтажно е то шо двајца шо работаат со кадир во полиција всушност с луѓе на Вели и Џанзис. Џанзис всушност ќе е крив за судбината на сите дури и за убиството на семејството на Вели. тажно е Кадир ќе ја побара Зејнеп за жена и после одма ќе ја убие Џанзис. Кадир ќе остани сам сао со Ајлн.мн е убава серијава, јаса последната епизода се изнаплачив.
   
  На joci26 и K.e.ll.y им се допаѓа ова.
 5. mama*rose

  mama*rose Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2018
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  1.000
  Пол:
  Женски
  Јас ја гледам и стигнав до 12 епизода ама турска.
  Серијата е навистина добра поразлична од сите други, ме чуди што тука никој не ја коментира
   
  На dade123 и joci26 им се допаѓа ова.
 6. joci26

  joci26 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јули 2020
  Пораки:
  172
  Допаѓања:
  79
  Пол:
  Женски
  Jas ja gledam na sitel, stom pocna odma sfativ deka ne e kako ostanatite, navistina dobra serija so dobri glumci, posebno toj sto go igra likot na Kadir, a i mi se dopagja sto ne e mnogu dolga, samo sto na sitel ja davaat samo za vikend, pa kje se izdolzi
   
  На pravnicka_2604 и mama*rose им се допаѓа ова.
 7. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  20.123
  Допаѓања:
  195.297
  Пол:
  Женски
  Леле знаев дека тие шо работат у полицијата се луѓе на Вели, секогаш значи полицијата е поврзана со мафија. :envy: Очекував среќен крај, се разочарав. :(
   
  На K.e.ll.y и dade123 им се допаѓа ова.
 8. dade123

  dade123 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2015
  Пораки:
  516
  Допаѓања:
  1.182
  Пол:
  Женски
  и Вели бил порано полицаец и тоа мн добар, така и се запознале со кадир, вели му бил шеф на кадир. Ама пренесувал дрога и Кадир го откри и го предаде на полицијата и го затворија. Бидејќи вели не извршил навреме испорака на дрогата мафијата му го уби цело семејство а кадир закасна да ги спаси, и затоа Вели го обвинува дека тој е крив.
   
  На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
 9. nextredstyle

  nextredstyle Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  15.102
  Допаѓања:
  118.329
  Пол:
  Женски
  Интересна серија,ама не ми се допадна крајот.
   
 10. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  20.123
  Допаѓања:
  195.297
  Пол:
  Женски
  Почетокот беше добро осмислен, последните епизоди досадни за гледање. Обично кога ќе почнам нешто сакам до крај да догледам/дочитам, па затоа и ја гледав цела, ај и кратка беше. Не знам зошто често почетокот на серииве е добар, крајот жива катастрофа. :drunk:
   
  На nextredstyle и joci26 им се допаѓа ова.