1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Погледи????

Дискусија во 'Сингл' започната од L0ve, 22 мај 2011.

  1. L0ve

    L0ve Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 мај 2011
    Пораки:
    337
    Допаѓања:
    199
    во мојот случај неможам да проценам за каков поглед се работи, многу е чудна работава.. сега ќе го пробам советот од Hardsex, па ќе пробам нешто и со пријателките па ќе пишам што се случило... чекам уште некој совет..
     
  2. birva

    birva Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 септември 2010
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    Фала женски за решенијава а иначе он не ме гледа од страна како да ме манјачи туку ме гледа право во очи !!!! а решенијето на Hardsex да му ја стегнам раката е многу добро и така сигурно ќе дознаам дали ме свиѓа ама многу ми е срам да го направам тоа !!!! НЕМА ШАНСИ!!!
     
  3. passion.for.fashion

    passion.for.fashion Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 мај 2010
    Пораки:
    396
    Допаѓања:
    87
    Еееех колку ме нервираат вакви погледи....ја едноставно зјапачи си ги викам или манијаци... Не можат да ти пријдат и да ти напраат нормален муабет туку само зјапаат |(
    Долго време ако ти праќа погледи..претпоставувам дека те свиѓа
     
    На MissSpark му/ѝ се допаѓа ова.
  4. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Веројатно те свиѓа, најмногу ме асоцира на тоа ова со погледиве. Но нешто го спречува да ти пријде, па не е лошо ти да го направиш првиот чекор, не е ништо страшно, а барем ќе знаеш на што си и дали треба да се надеваш.
     
    На L0ve му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Seznajka2

    Seznajka2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    590
    Допаѓања:
    119
    Најди некој кој ќе ве запознае...види какви му се реакциите(на запознавањето,забележи му ја фацата,дали се смешка,заитересиран е за тебе,она како радиреда се запознава итн)....потоа ќе видиш што понатаму ;)
    гуд лак
     
  6. dankee

    dankee Популарен член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2011
    Пораки:
    292
    Допаѓања:
    772
    Гледај од погледи аир нема значи постојат луѓе кои сите ги гледат и тоа не им пречи ,но може и навистина те свига детето :) искрено обиди се да дознаеш за што се работи бидејки погледите можат да бидат од различен вид :)
     
  7. malisgirl

    malisgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2011
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    sigurno te sviga
    tipot e izgleda sramezliv i nesaka da ti prijde no ako i ti nego go svigas prijdi mu prva :
    pozdrav
     
  8. tweety-ane

    tweety-ane Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    2
    Ме свиѓа или?

    имам проблем.. Ме зјапа цело време..Кога поминам покрај него се праи неутрален..
    Значи ме свиѓа или ПОМОШ!
     
  9. Anely

    Anely Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    225
    Ме свиѓа или?

    18 имаш а поставуваш вакви прашања...ај да имаше 12-13 немаше да ме чуди!
     
  10. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Анели ако не знаеш да и одговориш не се занимавај со нејзините години, прашање се поставило, занимавај се со одговорот ако воопшто сакаш да одговориш, ова ти го кажувам најдобронамерно, можеби на твити и треба некаков одговор, а таков како твојот ич не и требаше .
     
  11. Anely

    Anely Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    225
    Ова е форум секоја може да одговара, критикува, поддржува, советува како сака :) :hai:
     
  12. tweety-ane

    tweety-ane Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    2
    Анели нема врска што имам 18 години сепак не сум имала некои големи искуства.
    Lux фала на поддршката :D :D
     
  13. Histerica

    Histerica Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2010
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    1
    можеби нема да биде од некаква корист ова..али ајде,мислам дека мене ќе ми биде полесно ако си кажам,па може ќе добијам некој совет што ќе ми помогне.
    значи вака..скоро го забележав дечкото,и тоа многу случајно..а тоа што ме натера да го забележам е тоа што гледаше без прекин во мене.Потоа го додав на фб и почнавме да си лајкираме но само линкови и статуси,т.е он прв почна.И оттаму се среќававме почесто,и се гледавме почесто.И знам дека звучи глупаво но мене ми се појавија некои чувства,кои можеби се и без основа и заради што мислам дека ми се случува нешто посебно,но еве што да правам неможам да си помогнам.И предходната недела си шетав низ град и го сретнав ко по обичај 3-4 пати..И потоа седеше со друштво,а ја поминав откај него и овој ми викна чаоо,дури и со раката мавна.И сега ја у тој момент се збркав,и одма најлошото ми удри у глава :) си помислив се зеза,иронично беше,ме фати нервоза и не му кажав ништо.И знам дека згрешив ,не ме осудувајте за тоа.сега поинаку гледам на работите..Сите ми викаат ТРЕБАШЕ да му викнеш и ти, требаше..е требаше свесна сум и сама,ама помина и неможам да го вратам времето сега.сакам да го поправам тоа,па сите си заслужуваат втора шанса.Али штознам дали навистина ме свиѓа или само умислувам,дека од кога не му викнав чао се понаша налутено кон мене.али повторно ме погледува,успевам да му го уловам погледот кон мене..Ај кажете ми нешто како да почнам што да направам,сакам некој знак да му дадам,али не бих да му пишам или боцкање никако(лоши искуства имам со тоа :D )
    п.с и другарите дали се со него или сами,нон стоп буљат у мене,и обавезно ќе ми се насмеат или некој коментар ќе дадат!
    ( и овде го пишам ова,пошто се започна од погледи)
     
  14. LitttleRNBPrincess

    LitttleRNBPrincess Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    795
    Допаѓања:
    950
    Пол:
    Женски
    ве молам за ваше мислење, совет ми се свиѓа едно дете.. и вчера кога искочив јас си идам накај дома со сестра ми и он поминува и само он ме погледна и коа помина со другарите негови они почнаа да му викаат ко демек нешо ааа.. и сестра ми ги видела дека само тие двајца на него му викале така.. дали тој нешо као да ме свиѓа или.. :// ве молам за ваш совет и мислење
     
  15. MissSpark

    MissSpark Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2011
    Пораки:
    695
    Допаѓања:
    1.287
    Пол:
    Женски
    Значи кога си се гледате, мора да има некоја хемија.
    Поздрави го нареден пат кога ќе го видиш, и така се имате на фб си лајкувате.. Дури и он те поздравил но ти си се збунила. Ништо страшно, при наредна средба (или разминување) кажи му Здраво, како си? И подзастани, не како што си имаме сите обичај уз одење да одговориме и веднаш да не снема.. :) Направи муабет доколку не ти е срам. А ако се срамиш, пиши му на фб, направи му некој бош муабет и можеби ќе ви тргне и понатака :)

    Па ако често му ги уловуваш погледите, мора да те симпатизира :)
     
  16. Histerica

    Histerica Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2010
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    1
    MissSpark мила фала за советот :) значи многу често кога ќе побарам совет од некој и кога ќе ја објаснам ситуацијата ми викаат дека погледите кажуваат доволно..сепак јас бидејќи се работи за мене, на моменти си мислам дека нема ништо и дека си правам филмови напразно..инаку бидејќи сум многу страмежлива,не би го застанала,едноставно се плашам од неговата реакција.Не сум дотолку храбра,се плашам да почнам прва..Имам размислувано да му пишам,дури го имам отворено и четот кај него за да му пишам,али сум се откажувала и тоа многу пати се има случено..Не мислите дека би било добро да започнам со една насмевка?!Бидејќи сега сигурно он мисли дека ја не осеќам ништо за него,го сфаќам и него,сепак се глупаво излезе заради тоа ЧАО..Ама би била доволна ли насмевката за да промени некои работи?! А ако тргне од таму би можела после и да му пишам ,ако веќе он не пишува прв...едноставно сакам да ги пуштам работите да си течат нормално,не сакам да планирам бидејќи плановите никогаш не испаѓаат како што сме ги испланирале.Секогаш нешто оди лошо.Што мислите за ова? :|
     
  17. stetoskop

    stetoskop Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    5.388
    Допаѓања:
    171.341
    Го имате слушнато она„Пустимо да очи говоре?“ ;) :$
     
  18. Histerica

    Histerica Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2010
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    1
    леле луѓееееее ве молам за помош :( се смирил со бифшата и помина откај мене..и тоа шо најмногу ме повреди беше фактот што до сега кога и да се сретневме гледаше во мене(пр. саботата кога излегував и ме виде,немаше ме видено така дотерана,и не го тргна погледот од мене цело време гледаше,ја се сретнав со една другарка зборев а он спроти мене стои,на 1 метар и гледа и гледа и гледа..и ја го погледнувам он на др. страна се врти право)а вчера поминува со неа откај мене,и се смее и главата нагоре крената....Ја брфнав да плачам неможев да се контролирам,тоа беше откога помина он,незнам дали ме виде бидејќи си тргнавме накај дома неможев да издржам..може и да ме виде,али и небитно.
    ВЕ МОЛАМ за совет!Проблемот ми е што нешто длабоко во мене ми вика дека има уште надеж и да не се откажувам,а свесна сум дека треба да продолжам со животот.И ќе продолжам,ќе си правам забава,само онака..Неможам бе луѓе да го заборавам,нешто е посилно од се.Другарка ми ми вика дека она во мене што ме тера да имам надеж е глас кој ми збори во мене и кој ретко греши, и според неа би требала да го послушам.Дај дајте ми советче,плачам неутешно 2 дена :( Што да правам?Грозно ми е :( !
    овде ја продолжив темата дека овде ми беше напишана целата приказна да не ја пишувам од ново.
     
  19. kankus

    kankus Популарен член

    Се зачлени на:
    31 декември 2010
    Пораки:
    1.472
    Допаѓања:
    870
    ааааа маче штом имало таква дешавка има нешто кај што има чад има и оган мн среќа (може следниот пат ке собере храброст да ти каже здраво ;) ;) ;) )
     
  20. tweety-ane

    tweety-ane Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    2
    знам дека звучи лесно за зборување но тешко за правење но мислам дека би требало да разговараш со него бидејќи од свиѓање не се плаќе толку 2 дена неутешно мислам дека има љубов тука :^)
    ако така го гледаш само повеќе се повредуваш самата себе мила ти кажувам од искуство
    со среќа :worried: :worried: