Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Погледи????

Дискусија во 'Сингл' започната од L0ve, 22 мај 2011.

 1. Histerica

  Histerica Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2010
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  1
  свесна сум дека се повредувам , но како да разговарам со него? доколку би имала можност,т.е доколку он би сакал да ги чуе овие работи јас би му ги кажала!Сеуште ме одржува надежта ,инаку незнам како би ги издржала овие 3 дена кои поминаа! А преска ја сретнав бифшата(т.е сегашната) и типката ме изгледа едно убаво и искоментира нешто.Зошто би можело да биде тоа така?А tweety-ane под тоа мислам дека има љубов тука,што поточно мислиш? :?: Фала сепак! :)
   
 2. tweety-ane

  tweety-ane Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2011
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  2
  Епа доколку така направила бившата сигурно се сомнева нешто или пак тој и кажал .. незнам навистина што би можела да направиш ако ми текне нешто ќе ти пишам ;( :D
   
 3. Histerica

  Histerica Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2010
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  1
  мене многу луѓе ми кажаа дека чим он така се понашал со мене,цело време ме гледал,и чим одеднаш се смирил со неа ко гром од ведро небо,и така поминува гордо покрај мене,можно е да го направил тоа да ја види мојата реакција,или дека мислел дека неможе ништо со мене и затоа пак со неа.пошто ипак беше бифша?!?! што мислите вие?
   
 4. Anely

  Anely Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  225
  ^^најдобро да почнеш со муабет, срам-несрам, кога ќе го видиш сам некаде или на фб почни муабет.
   
 5. tweety-ane

  tweety-ane Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2011
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  2
  Да те направи љубоморна и да ја види твојата реакција а ако те гледа цело време има некоја хемија тука :geek: муабет и така :D :D
   
 6. Smileee

  Smileee Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2011
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  12
  Дечкото што го свиѓам не го знам ://

  Ми се свиѓа повеќе од еден месец едно дете коа воопшто не го знам .. Ме има неколку пати погледнато и тоа по подолго време и кога ќе го погледнам ми се смеее .. но незнам дали да му пријдам или не .. ве молам за совет
   
 7. Gea

  Gea Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  1.056
  Допаѓања:
  11.589
  Пол:
  Женски
  Ништо не е страшно да му пријдеш, само најбитен е моментот и начинот на приоѓање.Треба да го изведеш сето тоа спонатано и природно.Па оттука натаму ќе ја видиш неговата реакција и ќе знаеш како понатаму да се поставиш во врска со него.
   
 8. Histerica

  Histerica Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2010
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  1
  леле а луѓе зошто мислите дека треба да започнам муабет? :worried: :D мислам сакам да ми кажете што мислите од каква корист би ми бил тој муабет кога он има девојка сега?мислам ја имам искуство да се затрескам у тип али уште кога се заимавме он имаше девојка,и не покажуваше такви знаци кон мене.а ова сега е друго,али ако сега почнам муабет он тоа можное е да го свати во другарска смисла.И што би можело тоа да промени?!Мислам сега ми е мене криво зошто не почнав муабет кога немаше девојка ,и кога имав прилика,а сега што можам да направам со тој муабет?
   
 9. tweety-ane

  tweety-ane Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2011
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  2
  Најдобро продолжи со својот живот и не гледај назад млада си.. и убава ќе си најдеш друг ;)
   
  На srcekrsacka му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Histerica

  Histerica Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2010
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  1
  леле и вас ве изгњавив :( проблемот е што јас него го сакам,нешто во мене ми кажува да не се откажувам!
   
 11. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.332
  Прво возрати му на насмевката,колку да го разбиеш мразот. Потоа, ако не ти пријде тој , ти си на ред :lol:
  Среќно!
   
 12. Anely

  Anely Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  225
  Ту бе муживе све
  пи*кици
  станале, нејќат први...ццц ништо ако не го бива направи го ти првиот чекор.
   
 13. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.463
  Допаѓања:
  7.824
  Пол:
  Женски
  Адни го на фб ако те гледа те симпатизира со сигурност. Ќе ти пише прв ќе те викни на кафе едно друго :D :D :D
   
 14. stilas7

  stilas7 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  1.032
  Допаѓања:
  684
  Пол:
  Женски
  или боцни го на фејсбук.
   
 15. Irreplaceable.xD

  Irreplaceable.xD Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2011
  Пораки:
  341
  Допаѓања:
  67
  Многу пати ми се случувало истото, но во овој случај би требало он да ти пријде. Погледнот е сигнал, ако ги возвраќате сигналите тогаш он е тој што треба да ти пријде, али ко што глеам ништо не напраил он .. смотан дечко :) може бил верен на девојка му од кај го знаеш хахаххахах !:)
   
 16. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.629
  Е за овие мои погледи бајги можам да се пофалам. :P Често кога ми е досадно (има и такви моменти бе), ќе шеткам со погледот околу момците додека да си најдам мета. Метата би бил некој молчалив и шармантен, нејќам мажи шо многу сакат да бидат мажи! Нејќам ударање по груди :puke:

  Ако ме забележи, супер, ќе си играме. :lol: Ако пијам нешто со цевче па... шо убаво...
  И допири да, ако сме во гужва ќе го фатам за половината, демек поубаво да се спротнам, абе лисичка сум јас. :P
  Многу ми прават ќеф овие погледи и допири! Само нем премногу долго да траат, па само од тоа да биде нашата историја |(
   
  На srcekrsacka му/ѝ се допаѓа ова.
 17. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.463
  Допаѓања:
  7.824
  Пол:
  Женски
  Дознај како се вика и адни го на фб ќе ти пише прв ќе се запознаете можеби и дечко ќе ти стане хехехехе :lol: :lol: :lol: :lol:
   
 18. Bieber-Fever

  Bieber-Fever Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 август 2011
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  3
  Ве молам за помош!!!
  епа како и сите на сајтот и јас сакам да ве замолам за помош. значи со него ништо немам напраено (иако сакам :$). Значи се имаме само запознаено и ништо поќе. јас го бендисвав и пред тоа ама сега уште повеќе. колку и да се трудам да не мислам на него..неможам, бидејќи на училиште сме во иста смена и го гледам секој ден :)) знаќи ќе ве замолам да ми помогнете како да воспоставам повеќе контакт со него..си пишуваме на фб понекогаш ама само така..здр. како си и толку. :( но јас сакам повеќе да се дружиме за да ми биде ако не ништо повеќе барем другар :)
  Добредојдена ќе ми биде секоја ваша помош и совет :*
   
 19. tweety-ane

  tweety-ane Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2011
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  2
  па ако се допишувате на фејсбук би можела да го поздравиш и кога ќе го видиш едно здраво не би било проблем?Нели? :D
  или пак уште подобро ако се знаеш со некоја негова другарка која е исто и твоја би можела да ја замолиш да ве запознае еден со друг барем јас така сум правела :D пробај душо ништо нема да изгубиш напротив можеш само да добиеш ;)Go ahead :D
   
 20. Bieber-Fever

  Bieber-Fever Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 август 2011
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  3
  би го поздравила ама многу се срамам :$ иначе јас преку другарками најверна го запознав ама тој дојде кај нас за мајтап бидејќи тој и прави мајтап неа за друго дете и онака кога ќе ја види и зато неможам преку неа да се зближам со него...аа многу ми се бендисвува :// ве молам кажете ми некоја идеа повеќе како да постапам за да се загледа во мене :D :* фала. :)