Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Погледи????

Дискусија во 'Сингл' започната од L0ve, 22 мај 2011.

 1. Insanity

  Insanity Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2011
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  59
  И јас да се вклучам во оваа тема..малце ми е збунувачка мојава ситуација.Без да се фалам, добивам многу машки погледи за време на викенд, но исто и моите другарки.Растени сме заедно знаеме се како функционира, но понатаму они кои си пуштаат погледи со другарки мои понатаму контактираат на фб :D за разлика од нив овие моите никој не се осмелил ни да ме боцне.. :D а јас сум многу против прва да кршам мраз незнам оти :D
   
 2. tweety-ane

  tweety-ane Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2011
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  2
  Хмм Бибер-Фивр :D дознај каде излегува и ти оди таму со твоите другарки и почни некоја тема повеќе на фејсбук освен како си ?Добро.. а ти?Па и јас ..ахамм ок и :D
  почни да се зборуваш не се срами биди отворена запознај се или пак речи му мило ми е јас сум таа и таа :
  малку појасна да бидам влегувај во друштво :D
  се надевам дека ти помогнав малку и дека советов ќе ти помогне .. не многу, но сепак :) :wasntme:
  Insanity гледаат во твоите другарки само или има некои машки што конкретно гледааат во тебе?Биди појасна те молам за да можам да ти помогнам :)
   
  На *Ane* му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Insanity

  Insanity Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2011
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  59
  ^^ значи си иаме сите посебни „шмекери“..знам дека во мене гледаат секогаш се насмевнувам со сите нив :)
   
 4. edaa

  edaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2011
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  4
  ПOMOШ и за мене феминки...вака е мојот случај...познав еден дечко речиси 8 месеци ..и не сме баш другари да речам, амасе поздравуваме и некогас на фб збориме ткн...но секогаш очи не тргнува од мене...јас седам со другарките или на пат одам негде тој само ме гледа.а кога ке го гледам веднаш тргнува поглед на друга страна..значи не зборувам за еден или два погледа туку нонстоп го фаќам додека ме гледа...ама да каже нешто HE ниту дека и се допагам ниту да ми се преближуба повеке ништоо...
  епа што мислите ...му се допагам или си замислувам ?! и што да правам ?
   
 5. barby

  barby Популарен член

  Се зачлени на:
  22 мај 2010
  Пораки:
  784
  Допаѓања:
  8.133
  Па појди и прашај го. Еј дечко ај не се прај многу важен и кажи ти се свиѓам или не. Па и да речеш не, ти мене ми се свиѓаш тоа е важно :lol: :lol: :lol: :lol: Да видиш после ова како ќе трча по тебе. Ќе те сонува секоја вечер и тоа по два пати
   
  На srcekrsacka му/ѝ се допаѓа ова.
 6. edaa

  edaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2011
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  4
  хаха па не сакам баш така директно да и кажам јас..туку сакам да дознам дали му се допагам јас ...али не знам како ...пошто освен погледи да дава не знае ништо друго :P :lol:
   
 7. BlovesI

  BlovesI Активен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2011
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  2
  Во училиштево каде што учам, има едно дете што постојано ме гледа така посрамежливо ама ПОСТОЈАНО значи. Тој е 2 год јас 3 и не ми е јасно дали станува збор за допаѓање или онака ме глеа чудно. Што мислите вие? :!:
   
 8. Butterfly15

  Butterfly15 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2010
  Пораки:
  1.119
  Допаѓања:
  2.615
  Не мора да значи дека само ако те гледа му се допаѓаш. Можеби те гледа така, од љубопитност, шо знам. Гледај го и ти него и гледајте си се, можеби ќе излезе некоја љубов од тоа гледање. :lol:
   
 9. SiRi

  SiRi Активен член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2011
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  2
  Додека чекав еден тип да ми пријде освен тоа да зјапа во мене едно добри година дена, си најдов друг што ми дава многу повеќе од некој поглед повремено :lol: Така да, нека продолжи да си гледа овој, има и што :D
   
  На vaga95 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. danniela5

  danniela5 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2011
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  880
  Пол:
  Женски
  Може да му се допаѓаш, зошто да не. Па не се разочарувај можеби сте родени иста година ама тој е година дена покасно отишол на училиште. Па ако ти се свиѓа....
   
 11. BlovesI

  BlovesI Активен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2011
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  2
  Xaxa абе се е ок, мене не ми е проблем што е една година помал од мене, годините не ми претставуваат проблем. Но чисто од љубопитност ме интересираше зашто така ме гледа хаха! А симпатичен е има плави очи и памтам еднаш јас сакав да влезам во една училница и идејќи тој пред мене наиде и онака се загледавме, а јас ко во фимлмовине како што гледав надолу со главава кога ми наиде он јас пополека ја дигнав главата и се загледавме :$ Хаха да не се занесувам јас премногу може и ништо да не е хаахах! Позз феминки :*
   
 12. MysteriousG

  MysteriousG Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2011
  Пораки:
  112
  Допаѓања:
  28
  Годините не се проблем.. јас имам симпатија две години помал од мене .. :$ :$ :inlove: :lol: ... туку да се навратиме на темата сигурно му се свигаш па те така гледа ... :lol: никој без потреба не прака погледи има нештоо ... :lol:
   
 13. ViktorijaMari

  ViktorijaMari Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  463
  Допаѓања:
  158
  Ми фалат тие негови тајни погледи :(
   
 14. Angie.97

  Angie.97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2011
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  14
  еј, па запознај се до него. :)
  нема што да изгубиш.
  ако он не, ти почни со разговор, запознајте се.:)
  па што понатаму ќе видиш ..
   
  На lusi17 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Theodora

  Theodora Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  1.505
  Допаѓања:
  5.567
  Така Ниче му упатил поглед на амбисот... и амбисот му возвратил :inlove: ... Погледиве се некогаш опасно оружје.

  Се сетив на една случка кога излегувавме во оној бруцошки период чопоративно девојки. Полна дискотека и кој игра и пијуцка, кој едното или ниедното, кога се закараа девојчици која ја гледал еден дечко. Инаку дечково навистина зјапаше во наш правец, онака апла. Бидејќи овие сериозно го сфатија моментот ,,мене ме гледа,, чиниш текстот ,,Тито сите не‘ гледа,, од читанката за прво одделение, го викнав дечкото и го прашав која ја гледал да се изјасни, пред да се испотепаат, тој толку се збуни што не ни разбрав искрено што промрморе, ама по неговото заминување барем мирот беше воспоставен пак.

  Така да - погледите може да имаат скриени или отворени пораки во себе или да се и само најобични ѕверења во шарена врата. Има луѓе што само со поглед умешно заведуваат, има такви од чиј поглед ништо не се чита итн. итн. ама она што прочитав дека некое девојче претходно пишало дека година и половина е само на погледи, е ту мач изгубено време, интересно е до некаде почетните седмици, ама секогаш треба да се поставуваат разумни рокови за премин кон следна етапа или кревање раце.
   
 16. omgcute

  omgcute Активен член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2011
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  2
  da ve prasam nesto i jas... ima edno dete sto sedi vo klupa pred mene i sekogas se svrtuva nakaj mene i me gleda i mi pravi smeski za da se nasmejam. ama ete vo posledno vreme i na drugite devojcina im pravi taka i sega neznam sto da pravam kako da doznaam...?
   
 17. Spring17

  Spring17 Активен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2012
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  6
  И на мене ми се случува ова со погледиве.. Со баткава не се знаеме лично,се гледаме само за распуст во Крушево... и значи очи не си тргаме еден од друг.. еве веќе од летото па и сега кога вев,... си праќавме поздрави преку други.. си реков ајде да не бидам некоја само што се "џари" му пишав прва...ама ќе видиме што ќе се случи на летоо :rofl:
   
 18. Machkica81

  Machkica81 Активен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2012
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  значи подолго време ми се свиѓа еден тип и од е поголем една година од мене,во ходник постојано се гледаме во очи,како да имаме некој контакт.Но,има девојка.Довојка му е како од американскиве филмови:дигната,богата,шмизла..со лош карактер.Јас сум обична.И ми треба совет како тие погледи да прераснат во нешто поголемо?
   
 19. stojanovskata

  stojanovskata Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  472
  Допаѓања:
  121
  da ve prasham i jas nesho .....od blisko minato mi se sviga edno dete sho uchi so mene ...i nekako se obiduvam da mu go privlecam vnimanieto...bidejki sedi pred mene malku mi e polesno...deneska gubevme chas i dojde nastavnichkata po francuski da ne zameni pa igravme besilka i to na francuski ...rakata mu beshe na klupa i jas mu go potegnav saatot za da vidam kolku e saat i on se nasmea samo no dobro toa pomina projdoa pet minuti i naednash se svrte nakaj mene i okulu 15 sekundi se gledavme vo oci ..jas go prashav sho mu e no ne mi odgovori ..prashanjeto mi e sho znachi toj pogled ????
   
 20. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.629
  Беатриче мој, би можел да биде и Гаврош. Јас лика и прилика на Козета, а он на шушумига човек. Вчера ја имавме првата караница, мојот поглед му испраќаше лути искри, а тој уште да ги кренеше рамениците. Беатриче мој се мести до мене, а јас му вртам грб оти веќе не ми е до ... до не знам шо веќе.
  Тој има страшен поглед, звучен и остар како камшик хатиш, хатиш, хатиш... ама работи задкулисно. Тој ги спрема реквизитите, а јас ја правам драмата.

  Ме облекува во долг балски фустан, неон светлата се заменети со чиста светлина, многу невина. Со лепезата го кријам намуртеното усте и минувам крај него испракајќи му злобен поглед. Тој ја залижал дивата коса и ме гледа кротко и мило. Белки контрастот ќе го истакне притаеното во него.
  И веднаш, свеќи на сцената... Ми дава да облечам бела кошула. Ме потпира на ѕидот и застанува на спротивниот. Пуши цигара и подмолно ми се смешка. Абе Беатриче, сама ли да правам безобразни работи?

  Ама нешто што највеќе љуби е театар на апсурд!

  Марк овој пат нема да ме смириш со Whisper, само да знаеш!
  Уживам бре, уживам и да не те запознаам никогаш...