1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Погледи????

Дискусија во 'Сингл' започната од L0ve, 22 мај 2011.

  1. smile...100

    smile...100 Активен член

    Се зачлени на:
    12 април 2012
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    1
    Истиов проблем и јас го имам,можеби трае повеќе од 1 година.
    Една другарка отиде да го праша да му се свиѓам,а тој вика НЕ,тогас зошто ги праќа тие погледи и некакви (како да кажам ...) знаци кон мене?! Збунувачки,нели?
     
  2. bella.honey

    bella.honey Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    639
    Допаѓања:
    295
    Look at my eyes and learn what I got 8)
     
  3. the-dark-angel

    the-dark-angel Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 март 2012
    Пораки:
    227
    Допаѓања:
    37
    хаха бев на турнеа и си поминав убаво..
    до мене играше едно прекрасно човече иако додека идевме до местото не се познававме. постојано се загледувавме еден во друг..бевме сместени во ист хотел 1 соба разлика..и така се запознавме се здруживме..на концертот постојано се глеавме се шмекавме што се вика, и вечерта коа си заминувавме го прашав зашто постојано гледа во мене истото прашање ми го постави и тој и после долго гледање ми одговори дека сум имала специфична слатка фаца и дека коа ме гледал во него се будело некое убаво чувство..и би сакал неговата ќерка да личи на мене..а јас му одговорив дека го глеам затоа што и он ме глеа мене.:D



    така да..ако ве глеа а не ве свиѓа дефинитивно имате убав лик :D
     
    На smile...100 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. sadangel

    sadangel Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2010
    Пораки:
    983
    Допаѓања:
    781
    Лелее темава :lol: - ако ви кажам дека со еден тип се гледаме веќе 3 години чудно секогаш кога ќе се сретнеме низ град а тоа се случува многу често бидејки излегуваме на исти места и имаме заеднички пријатели и тој ништо не превземал до сега што ќе кажете?! А официјално не се познаваме и јас немам намера да правам прв чекор така да само ќе си се гледаме додека не остареме :rofl:
    Чудни работи но сепак е забавно да си разменувате погледи со "странец"...
    И да, не ги земајте многу здраво за готово погледите бидејки тоа не значи дека некој ве свиѓа и сака нешто со вас. Тој што сака нешто ќе направи чекор а не само да зјапа по вас... :)
     
    На Vik4e му/ѝ се допаѓа ова.
  5. misscharmy

    misscharmy Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Дали значи нешто кога машкото те погледнува во очи и кога ке ни се судрат погледите тој го спушта погледот долу ?
     
  6. Xepp

    Xepp Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    556
    Допаѓања:
    428
    Значи дека те сака, така имам прочитано на многу места за млади тинејџери и сл...
    ама од искуство зборам дека лажат тие погледи лажаат и тоа на големо лажат!
     
  7. Gosling

    Gosling Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 мај 2012
    Пораки:
    147
    Допаѓања:
    257
    Пол:
    Машки
    Значи дека се срами... или не е доволно маж :)
     
  8. s.w-e.e-t.y

    s.w-e.e-t.y Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2012
    Пораки:
    303
    Допаѓања:
    432
    Ахх тие погледи....незнам што му значат но ми предизвикуваат такво чувство како да ми лази нешто низ стомакот и ми иде на цел глас да викнам дека го сакам!..оддалеку ме гледа а блиску се однесува како да ме нема, тивок, срамежлив, повлечен... кога ќе ни се сретнат погледите веднаш ја свртува главата. Дајте некој совет што да правам??
     
  9. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.880
    Допаѓања:
    4.877
    Пол:
    Женски
    Ах тие погледи,ах.Значи вака сега сме подналутени.И кога си пишуваме на фб премногу се однесува чудно значи,понекогаш му се дешава и да биде арогантен.А додека пак нашколо што се дешаваше?Кога ќе излезев надовр од училица по цело време се ѕверит во мене,му ги ловам погледите и кога јас ќе го погледанм ја вртеше главата и после пак си тераше по негово,дури беше многу приметливо сите викаат,дека ме гледал но ме гледал заљубено.Но ајде не е тоа проблемов овде,туку проблемов е друго,што знам дека и тој ме сакат а ми терат инајт. :@
     
  10. Vik4e

    Vik4e Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2010
    Пораки:
    308
    Допаѓања:
    258
    Пол:
    Женски

    Уфф и мене тоа ми се случуваа... 4 години се гледавме во исто училиште абе збор не преговоривмее... често од досада си ја вртев главата на другата страна ама некако пак сакав да го погледнам нез што е работат... ама веке знам дека нема да можам да го гледам,ке одиме на фкас секој по своите страни,а баш би сакала ова сретнување со погледи да продолжи :worried: :worried: :worried:
     
  11. LolyPoP191

    LolyPoP191 Активен член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2012
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    3
    Ехх исто и јас...се гледавме со соученик постојано од основно одделение мислев ме сака или ак ме свиѓа али ко што гледам нишо не испадна .. погледи по сто пати на ден хахахаха :rofl: лудница... па со другарка ми си збориме нејзе ја гледаше негов другар постојано и така безвезе али ништо од тоа :x ние си останавме другарчиња онака :!:
    поздрав :*
     
  12. s.w-e.e-t.y

    s.w-e.e-t.y Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2012
    Пораки:
    303
    Допаѓања:
    432
    Ајде повторно јас со моите проблеми и со неговите погледи, се надевам дека овој пат ќе добијам некој совет :) Ги забележувам неговите погледи, а и мојата другарка ми рече дека ме гледал..но на една друга моја другарка со која што си го имаат муабетот и рекол дека нема девојка и дека не му ни треба...што тогаш значат неговите погледи :О ? Некој совет?
     
  13. Dragana96

    Dragana96 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 септември 2011
    Пораки:
    214
    Допаѓања:
    23
    луѓе вака...веќе подолгоо време ми се допаѓа еден дечко кој е син на мојата класна :( секогаш когаа поминам до него тој ме гледа,тоа ми го кажаа и моите другарки,одвреме навреме добијам некој лајк од него и тоа е се...а мене ми е многу глупо сепак е син на мојата класна..помагајте
     
  14. Justice.Girl

    Justice.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2011
    Пораки:
    295
    Допаѓања:
    212
    Пол:
    Женски
    Епа ајде и јас да пишам :D Па вака... има едно дете со кое не сме запознаени ама јас го знам кој е :) Една година е поголем од мене и го гледаав на школо, но бевме различна смена па тоа беше ретко... И сега летово го гледам секој ден, на плажа, низ маало, чаршија...На почетокот само го свиѓав и секогаш когаке го видев му испраќав погледни, но тој никако не реагираше. И баш кога се откажав си викам нишо со овај го видов и не тргна поглед од мене :$ И потоа секој ден го гледам и секогаш е исто, ме гледа онака со блага и срамежлива насмевка и не трга поглед, а не тргам ни јас :lol: Што мислите вие? Како да му пријдам? Или ништо да не правам..? :geek: :?:
     
  15. MorgaNa

    MorgaNa Активен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2012
    Пораки:
    77
    Допаѓања:
    11

    Во никој случај ти прва да му пријдеш , ми се има и ова мене случувано..
    Држи го на цедило , цело време така...и ке види дека не попушташ кога-тогаш ке ти пријде.. ;)
     
  16. Milena94

    Milena94 Активен член

    Се зачлени на:
    16 јули 2012
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    1
    Здраво јас сум Милена мило ми е..Сакам да ве прашам за совет..
    Момчето што го гледам веќе долго време ,тој ме приметува,исто така и тој ме гледа..
    Но ете незнам како да му пријдам,ве молам за совет..Ви благодарам однапред :)
     
    На v.i.e му/ѝ се допаѓа ова.
  17. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Намигни му ;)
     
  18. Milena94

    Milena94 Активен член

    Се зачлени на:
    16 јули 2012
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    1
    Хахах..Е баш ти фала :)
     
  19. Teodora96

    Teodora96 Активен член

    Се зачлени на:
    16 јули 2012
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    0
    Здраво девојки,да ве замолм за еден совет..
    Значи ми се допаѓа едно момче,лудо сум "затрескана" во него,а имам забележано дека и тој ме гледа.Сакам да го освојам но незнам како,дајте ми некој совет само да не е преку фб :)
     
  20. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.880
    Допаѓања:
    4.877
    Пол:
    Женски
    Насмеј му се :D :D Нежно смешкај му се :D