1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Погледи????

Дискусија во 'Сингл' започната од L0ve, 22 мај 2011.

  1. Artist14

    Artist14 Активен член

    Се зачлени на:
    17 април 2012
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    13
    Па насмевни му се,прозбори му,кога сте заедно седни до него, нежно го допри за рамо кога се смееш, за колено кога станеш,за подлактица...Па полека оттргни се игнорирај го неколку минути, па потоа пак пријди му играј си со него,прави нешто да те примети,но не нешто нападно...биди женствена ;)
     
    На Teodora96 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Teodora96

    Teodora96 Активен член

    Се зачлени на:
    16 јули 2012
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    0
    Ти благодарам на советите,ќе ми бидат од корист :)
     
  3. Lepaaa

    Lepaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2011
    Пораки:
    2.069
    Допаѓања:
    8.096
    Пол:
    Женски
    Теодора, јас сметам дека прво добро е да ја испиташ ситуацијата, како стојат работите кај него! Лесно е некој тука да ти каже направи вака или така, па освој го, а тој недопирлив си некој или барем така глуми. Можда има и женска, можда е заљубен во неа, или па има друга некоја која тој си ја свиѓа и сака тој неа да ја освои. :^)
    Многу фактори се тука битни! Јас лично сметам дека се‘ треба да си дојде само по себе и спонтано, нели, ако треба да се деси нешто-ќе се деси без многу напори.
    Барем од лично искуство, тоа можам да ти го кажам, зошто ако тој не возвраќа на насмевките и погледите твои или па возвраќа од чиста култура , џабе ти се‘. :) Битно е се‘, битен е целиот склоп на околности за да збидне нештото.
     
    На Teodora96 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. PinkGir123

    PinkGir123 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    1.125
    Допаѓања:
    759

    A зошто не преку фб , полесно е преку фб ке почнеш да му лајкнуваш слики , песни и нз ти што.И во некој совршен момент ќе му пишеш.Подобро така отколку во живо кога не го знаеш. :D
     
    На Teodora96 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Teodora96

    Teodora96 Активен член

    Се зачлени на:
    16 јули 2012
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    0

    На фб не е многу активен,инаку го познавам ;)
     
  6. Dragana96

    Dragana96 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 септември 2011
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    23
    Здраво дечки,ми се допаѓа еден дечко од друго оделение,секогаш кога ќе го видам ме гледа и јас него,(но пред некое време се шмекав со неговиот најдобар другар,но не се случи ништо),ми става лајкови и се тоа,но не знам што да правам,па ако може помош :) :)
     
  7. RedHeart

    RedHeart Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 септември 2011
    Пораки:
    283
    Допаѓања:
    47
    Еден дечко ми се свиѓа но не знам дали тој мене ме свиѓа. Еднаш ме испрати до дома. Сега на училиште кога ќе ме види ми кима ;) . Јас само се насмевнувам. Сега што да правам?
     
  8. Sanjichka007

    Sanjichka007 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2012
    Пораки:
    1.544
    Допаѓања:
    11.928
    Пол:
    Женски
    еххх тие погледи :rofl: имаше еден по автобуси што се гледавме ама баш секој ден :rofl: со ист автобус одевме накај школо, исто време се враќавме :rofl: кога конечно се запознавме ми призна дека броел колку пари сме се гледале во автобус, намерно доаѓал на моја станица и таму се симнувал за да ме гледа подолго :rofl: летав од радост кога дознав :D мада не испадна ништо од тоа, неколку пати се смувавме, он малце се затреска во мене ама морав да го откачам, во лош период го запознав..Тогаш правев пауза со дечко ми, ама беше очигледно дека пак ќе се смириме.. па кога се смиривме прекинав со дечково од автобусиве, иако не испадна баш фер кон него и до ден денес се труди околу мене :rofl: ама ако, интересно беше додека си праќавме погледи по автобусите :$
     
  9. Candy20

    Candy20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 август 2012
    Пораки:
    170
    Допаѓања:
    65
    Поглед со еден дечко-познаник, пријател што го имав летово во дискотека подолг од 6секунди...Пеперутки во стомакот :) :) :) :inlove:
     
  10. discofilman

    discofilman Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    317
    Допаѓања:
    106
    Што не му се пушти?Ако не знаеш како или ти е срам ке прашаш откачена другарка али во позитивна смисла што е вага во хороскоп.Како девојка вага што знае да улови дечко во мрежата што ќе му ја сплете ниедна друга девојка нема шанси со неа. :)
     
  11. Candy20

    Candy20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 август 2012
    Пораки:
    170
    Допаѓања:
    65
    Хахахах лав сум во хороскоп, ловам погледи ама после чекам другите да се обидат да ме уловат мене а тоа е тешко хахахаха :rofl: :rofl: шала на страна. Се мував со дечкото, и не се каам најубаво ми беше :lol:
     
  12. Candy20

    Candy20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 август 2012
    Пораки:
    170
    Допаѓања:
    65
    Оди до него, направете муабет следниот пат кога ќе се сретнете. Гледај го директно во очи и кажи му нешто уникатно што би можело да му одзвонува во ушите нонстоп ;) Незнам колкава си ама сигурно ако одиш на училиште си малечка. Додека праите муабет нешто кога ќе се смеете закачкај го, станете поблиски ;)
     
  13. Badgirlllll

    Badgirlllll Активен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2019
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Здраво има едно момче многу ми се допаѓа веќе еден месец си праќаме погледи кога му зборуваат за мене само се смешкал...инаку не е од нашава земја момчето..пишавме ми рече дека сум убава и добра и наеднаш прекинавме контакт бидејќи тој не сакал да пишаме и не сакал ништо со никоја два дена како да му беше срам и третиот ден пак почна да ме гледа..
     
  14. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    Колку години има дечкото?
     
  15. Badgirlllll

    Badgirlllll Активен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2019
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    28
     
  16. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    Да беше тинејџер ќе ти речев не знае што сака или не знае како да постапи.
    Ама возрасен човек е, штом ти рекол не сака да е со никоја, најверојатно затоа и го прекинал контактот, без директно да ти каже.
     
  17. Badgirlllll

    Badgirlllll Активен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2019
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Епа ако не сака ништо зошто тие погледи сеуште
     
  18. Heartagram

    Heartagram Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2018
    Пораки:
    807
    Допаѓања:
    8.779
    Пол:
    Машки
    Да не му е тоа некој фетиш..
     
  19. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    Може таков е човекот.
    Може гледа дали ти си заинтересирана.

    Сепак вие сте имале контакт, и да не сака ништо го интересира, чиста љубопитност.
     
  20. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    -'Ко лежевме, го гледам од каршија, ми чкрапа со окото. Чкрапа ли, чкрапа'
    -'Па нели ти бабо не гледаш на далеку?'
    -'Абе не гледам, ама за такви работи, волкаи ми се ококоруваат'

    Солунски патрдии
     
    На LITIUM и Stark им се допаѓа ова.