1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Погледот зборува?!

Дискусија во 'Сингл' започната од malecka.16, 24 јануари 2010.

  1. chicka

    chicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    97
    Не се битни зборовите битни се делата.Како што кажа хипица може ќе ти каже дека те сака а да не го мисли тоа.И тогаш?Денес сите повеќе зборуваат,а се помалку делуваат...
     
  2. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Епа затоа пишав, зборови и остварување на зборовите :) (Се мисли на дела)
     
  3. whatever

    whatever Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2010
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Sekako deka pogledot kazuva se ...zarem na nas zenskite ne ni kazuva maskiot pogled ponekogas se?
    mene mn pati mi ima kazano mn raboti. kako na pr sekoj pat koga i da se sretnam so mojot bivsi toj sekogas me poglednuva slatko i kako da me pie so pogled...toa e dovolno za da znam deka uste me nema preboleno i seuste me saka :) ubavo zarem ne? :P
     
  4. Victorya

    Victorya Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    508
    Погледот ги кажува некои зборови, што не може јазикот.
     
    На FotoLina3 и malecka.16 им се допаѓа ова.
  5. RedRose97

    RedRose97 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јули 2010
    Пораки:
    357
    Допаѓања:
    158
    Да и јас со оваа се согласувам. Онаа што не ти го кажува со зборови ти го кажува со очите. Само треба да знаеш да читаш погледи.
     
    На FotoLina3 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. aNy-to

    aNy-to Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2010
    Пораки:
    1.047
    Допаѓања:
    394
    Секако дека погледот многу кажува....доволно е да ме погледне дечко и се топам :$
    По погледот може да препознаам што сака,ако ме погледне заводнички знам дека е време да си одиме,знам и кога е бесен и лут за нешто. Токму така како што кажа Викториа погледот ги кажува некои зборуви што неможе јазикот.
     
    На whatever му/ѝ се допаѓа ова.
  7. macence85

    macence85 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    1.217
    Допаѓања:
    821
    Па не е лошо и да ни кажат понекогаш, иако лесно можеш да прочиташ љубов во нечии очи :)
     
  8. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.086
    Пол:
    Женски
    Кога некого познаваш доволно долго и длабоко , погледот зборува ...зборовите се излишни, само понекогаш тишината е света .. :angel:
     
    На angelce1 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Mistery

    Mistery Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2010
    Пораки:
    767
    Допаѓања:
    1.626
    Не прочитав се, само првата страна ама гледам сите тежнеете на тоа дека ПОГЛЕДАТ КАЖУВА СЕ !!!! Е јас сега ќе ви кажам дека грешите....ако за вас кажува, за нас машките НЕ !!!!.... Ние сакаме да ни е кажано со зборови, зашто поглед многу многу и баш толку неможеме да процениме хахаха така да ако некогаш мислите дека погледот е доволен, се лажете... !!! кажете си што си мислите, зашто ние мисли неможеме да читаме ..... (just a friendly advice ;) )
     
  10. nina-nina

    nina-nina Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 декември 2010
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    17
    Да погледот кажува и тоа како повеќе од зборот,но само доколу вистински го осознаеш тој поглед,а не да гледаш во тој поглед тоа што ти сакаш да го видиш.Инаку очите говорат за вистината што се носи во душата :inlove:
     
  11. FBI

    FBI Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    1.513
    Допаѓања:
    5.299
    Џабе се зборовите, погледот и делата се тие кои што кажуваат се :)
    И премногу зборување не е на арно, кај мене буди голема доза на сомнеж ;) па мене заљубеноста може да ми се прочита во поглед. Немир, среќа......се тоа може да се прочита во очи :inlove:
     
  12. gami

    gami Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2010
    Пораки:
    628
    Допаѓања:
    125
    Јас се согласувам дека погледот зборува.
    Некогаш е доволен еден поглед да сфатиме што сака да ни каже личноста.
    Погледот ги открива и зборовите дали се искрени :)
     
  13. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Погледот зборува и те како, не само зборува тој дури и ни кажува многу работи.
    Чист пример кога човек се смее, се прави дека се му е полно и рамно, очите се тие кои можат да ни го докажат спротивното.
    Сите наши моментални чувства ни се читаат од очите.
    Дури и лагата се прочитува од очите и од нивниот говор, дури и тој што лаже и да не гледа долу или настрана јас можам да сетам дека лаже.
    Очите како прозорци на душата би требало да ни кажат кога некој е навистина заљубен во нас,не се доволни само зборови за искажување љубов, љубовта треба да се осети, да се почувствува и преку поглед, ама најмногу преку дела.
     
  14. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.537
    Допаѓања:
    6.306
    Зборува, и те како зборува ама јас лошо гледам па неможам баш да заклучам што ми зборува.. :D
    Повеќе би приметила дека некој ме лаже на пример ако гледа настрана или долу, а ако ме гледа рамно во очи и изгледа сигурен во тоа што го кажува, не би можела толку да го приметам.. Некогаш сум приметила, ама тоа било толку приметливо што веќе очи би можело да ми извади, така, кога ме гледаше, се ми кажуваше со очи.. Некако му се огледуваше немирот, сожалувањето и обвинувањето во неговите очи. Гледаше како да знае се (и знаеше за жал..) што чувствувам, дека бескрајно го сакам, и продираше во мене со поглед. А јас цело време се обидував да го избегнам, но пак ме наоѓаше и ме сретнуваше. Ме гледаше така продирно и болно..Ама сега патам и барам барем уште еднаш да го сретнам тој поглед и тие очи. Ама нема.. Ама ако, можеби и така е подобро. Уф, извинете забегав малку од темава. :$
     
  15. snezan4e

    snezan4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2010
    Пораки:
    311
    Допаѓања:
    1.202
    Кај секој можам да читам од погледот,освен на маж ми,всушност кај него само лутината можам да ја прочитам во очи.Кога бевме дечко и девојка,му викав дека неговите очи се празни,дека не ме сака и слични работи,а тој: „е како не очите зборувале" ,односно се поклопува со мислењето
     
  16. oceangirl

    oceangirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    184
    Допаѓања:
    69
    Mалкумина умеат да зборуваат со погледот.Eден поглед е како една слика,вреди 1000 зборови.
     
  17. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Зборува доста. Кажува работи кои со збор не се кажуваат, но ретко кој го разбира. Односно ретко кој го протолкувал тој поглед правилно. :)
    Убаво е да се слушнат слатки зборови, добри мисли, нешто кое ќе те стопи, но како што топи поглед и сторено дело.... :)
     
  18. tinkerbelll

    tinkerbelll Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2010
    Пораки:
    2.096
    Допаѓања:
    5.017
    Пол:
    Женски
    Зборува и тоа многу,повеќе може да се види во погледот или на дело односно да се покаже нешто одколку да се каже,зашто некогаш се кажуваат и работи онака безврска без ни да се мислат.Кај мене на пример погледот многу кажува а и како си го гледам милото од авион ке ме приметите колку сум си заљубена хехехе :rofl:
     
  19. Hiii

    Hiii Популарен член

    Се зачлени на:
    5 април 2011
    Пораки:
    1.427
    Допаѓања:
    1.563
    до пред некое време многу верував дека погледот кажува се но повеке не бидејки тоа многу ме разочарало така што повеке не дозволувам погледот да ме излаже :) од поглед не бидува ништо скоро тоа го сватив
     
  20. Alek952011

    Alek952011 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2011
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Kako bi postapile vie koga devojce/momce od vasiot klas vi se pusta,ve zakaca,flertuva,vi praka pogledi,ve pregrnuva i znaete deka vie i/mu se dopagate no i taa/toj vi se dopaga.Iako ste imale devojka/momce ne znaete kako da postapite.Kako bi postapile.?