1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Погледот зборува?!

Дискусија во 'Сингл' започната од malecka.16, 24 јануари 2010.

  1. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    ^ Па, ништо сложено.
    Доколку дотичната особа ми се допаѓа, возвраќам на се‘: од гушкање до флерт... Па ако се‘ оди на арно, би фрлила и една покана за кафенце или прошетка :)
     
  2. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Погледот зборува повеќе од било кој кажан збор. Очите се огледало на душата, тие никогаш не лажат. Погледот е тој што не издава кога сме тажни, а лажно се смееме и се правиме дека се е во ред.
    И кога станува збор за љубовта, погледот е тој што никогаш не лаже. :)
     
    На m.tr му/ѝ се допаѓа ова.
  3. al-vik

    al-vik Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2010
    Пораки:
    284
    Допаѓања:
    110
    Баш ме интересира што мислите за тоа дека освен со зборови директно кажани, поглед што зборува, може да се испратат и некакви вибрации, не знам како да објаснам ама едноставно кога си во присуство на некоја личност го чуствуваш тоа, тие вибрации дека му се допаѓаш на некој начин :)
     
    На N.A.T.A.S.A му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Sophy14

    Sophy14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    8
    mozebi ke vi izgleda malku smeshno ova sto ke ve prasam , ama pred edna nedela mi bese redenden i go cekav vo eden kafic kade imase uste eden rodenden i bese eden decko mnogu ubav i odposle doznav ustvari koj bil toj .vecerta koga si dojdov doma mu lajknav edna slika i toj mene i koga ispadnav carsija se vidovme i si razminavme nekoi neobicni pogledi .taka dosega nikoj ne me poglednal ,toa mi se nema sluceno , a toj ima zenska i da ne recam faca e , a jas ,ne sum kako nego od taa klasa da recam. u mala zabluda sum? deckoto mnogu mi se dopaga sto mislite bi mozele li nie da imame nekoja vrska?ova so pogledot mi se desi 2 pati .ve molam za sovet
     
  5. m2m2m2

    m2m2m2 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    1.517
    Допаѓања:
    1.059
    Може да зборува а може и не, кога како...
    Друго, што е побитно, зависи кој колку знае да го прочита погледот, не секој знае. Некои го читаат онака како што им одговара...
     
  6. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    А она чувство кога ќе го погледнете, а тој веќе гледа во вас?
    Дали тоа често гледање во вас право во очи некогаш и подолго со длабок поглед (иако не комуницирате на пример) треба да значи нешто или ?
    Ама штом останува на гледање и не презема ништо би требало да не значи ништо?
     
    На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020

    можеби срам , можеби девојка му е тука, можеби ...

    све само ништо не

    чим те загледал готово е ...
     
    На Lux му/ѝ се допаѓа ова.
  8. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
    Aх тој поглед секогаш знам на што мисли но никогаш директно не кажува и тоа од личност со кој сум во добри односи, а вториот случај често ми се случува но не знам што значи јас мислам дека ништо ако значело нешто ќе превземел нешто, немало да останите на ништо ;)
    Јас барем мислам дека не значи ништо.......................
     
  9. L0ve

    L0ve Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 мај 2011
    Пораки:
    337
    Допаѓања:
    199
    во слична ситуација сум :worried:
    ај некој совет за нас, многу сум збунета кога се работи во врска со тоа
     
  10. bella.honey

    bella.honey Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    639
    Допаѓања:
    295
    Секако ! Погледот кажува многу повеќе од секој кажан збор ;) . Јас обично на сите шо до сеа ми се свиѓале сум му објаснувала со поглед. Можда пошо сум немала храброст да кажам со зборој. :D Али кога ќе го погледнете а тој више гледа во вас.. Е тоа се знае што значи ! Не може да нема НИШТО а постојано да разменувате погледи. Сигурно тој/таа осеќа нешто спрема вас, нешто повеќе од познанство/пријателство.. :)
     
  11. A-j-a

    A-j-a Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    1.793
    Допаѓања:
    2.023
    Погледот ја кажува вистината, лагата, среќата, тагата зборува понекогаш и повеќе од што изговорени зборови.
    Љубовта се раѓа во очите, а живее во срцето...
    Очите се огледало на душата, а погледот е глас кој немо зборува, само кој знае да слуша...
     
    На Rock-a-Fella и Happygirl13 им се допаѓа ова.
  12. Happygirl13

    Happygirl13 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2011
    Пораки:
    131
    Допаѓања:
    60
    Еден поглед заменува 1000 зборови.Погледот кажува се.!
     
  13. NoellePage

    NoellePage Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    910
    Допаѓања:
    1.767
    И те како. Подобро да заеш да го читаш инаку не бидува работа со волку лажни самоизмисленковци
     
  14. MissCupcake

    MissCupcake Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 мај 2011
    Пораки:
    369
    Допаѓања:
    263
    Може да кажува многу. Најубави се оние заљубените погледи кои зјапаат во тебе без да се свесни и кога ќе ги погледнеш срамежливо го тргаат погледот настрана. :angel:
     
    На Lux му/ѝ се допаѓа ова.
  15. CocoSumner

    CocoSumner Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    71
    Допаѓања:
    11
    Кога некој не може да те погледне во очи значи дека нешто крие.. Чувство или можеби постапка која би повредила..
    Многу пати сме биле тажни, ама да го прикриеме тоа од околината се смееме, нели?

    Погледот- најдобар метод да му покажеме некого колку го сакаме, колку ни значи, колку сме тажни, среќни, запалени, нераположени.. што е тој некој тука.. :D

    Е баш затоа не функционираат оние Фејсбук/ МСН/ Скајп врски..
     
  16. bad-cat8

    bad-cat8 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 мај 2010
    Пораки:
    151
    Допаѓања:
    78
    Зборува зборува :)
     
  17. malisgirl

    malisgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2011
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    eden pogled znaci se....ako nekoj se pravi deka ne te saka a pogledot ne go trga od tebe toj definitivno e zaljuban vo tebe :)
     
  18. cvetce93

    cvetce93 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    1.434
    Допаѓања:
    575
    Може се срами или се плаши од вашата реакција..Мислам дека најчесто е тоа во прашање иако постојат и други причини :)
     
  19. Irreplaceable.xD

    Irreplaceable.xD Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2011
    Пораки:
    341
    Допаѓања:
    67
    ДААААААААА! Дефинитивно да!
    Те сакам-не е веќе во мода! Секој на секој си кажува те сакам, тоа не е тоа!
    Искреното ’’те сакам’’ не доаѓа веднаш, зар ке засакаш некој човек за 2 дена? ма дај!
    Погледот зборува, погледот те управува, следи го него ке отриеш многу :)!
     
  20. Hiii

    Hiii Популарен член

    Се зачлени на:
    5 април 2011
    Пораки:
    1.427
    Допаѓања:
    1.563
    Да погледот зборува но многу често мозокот го надвладеува погледот предавник ;)