1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Погледот зборува?!

Дискусија во 'Сингл' започната од malecka.16, 24 јануари 2010.

  1. slatkichKa123

    slatkichKa123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2011
    Пораки:
    598
    Допаѓања:
    341
    Ехее погледот не да зборува, писка! :)

    Друго беше муабетот, преку погледот се кажува многу, повеќе од зборовите.
     
    На Grunge му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Rose96

    Rose96 Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 јануари 2011
    Пораки:
    2.680
    Допаѓања:
    37.125
    Понекогаш е доволен поглед а не збор за да се каже што се чуствува :)
    Тој сака да чути ама погледот гласот телото го издаваат ! :D
     
  3. fallenangel

    fallenangel Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    16.150
    Како велат очите се огледало на душата ,многу е полесно да се каже лага од типот те сакам или сл.колку да биде задоволена другата страна ,но не верувам дека некој би можел да одглуми поглед онака топол како да му е мило што си покрај него,мислам дека погледот е тој што ги издава чувствата на една личност
     
  4. DirtyQueen

    DirtyQueen Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 мај 2011
    Пораки:
    234
    Допаѓања:
    179
    Пол:
    Женски
    Добро зошто по ѓаволите не ми признава дека му се свиѓам кога гледам како ме гледа. Ахх со тој погледот негов, цело време се држи на некоја дистанца од мене демек само другари а приметувам каков поглед ми мава. :(

    Смачено ми е да го чекам да превземе нешто, а јас да му кажам дека ми се свиѓа не сакам, ипак е тој машко и тој треба да го направи првиот чекор. Ќе полудам жими се, секоја вечер мора да го сонувам. :@
     
  5. thelittle17

    thelittle17 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2010
    Пораки:
    3.749
    Допаѓања:
    8.668
    Пол:
    Женски
    понекогаш погледот заменува милиони зборови..
    многу скриени тајни и желби се отркиваат со него..
    доколку еден човек го познаваш доста добро со него не ти треба муабет доволно е да го погледнеш во очи за се да ти биде јасно..
     
  6. lolyta777

    lolyta777 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    2.337
    Допаѓања:
    6.899
    Пол:
    Женски
    Се согласувам, да, така е...кратко и јасно...пустимо очи да говоре :D
    Шала на страна.

    Понекогаш сама себе се фаќам како буљам :geek: во буквална смисла на зборот во мм и се смешкам...ќе ме види и одма ме прашува-што се смееш :^) ...одговорот-онака..така ми дојде[/i..]знам зошто се смешкам, знам ама не му кажувам..си знае, не требаат зборови. И обратно...тој се ѕвери, а јас прашувам...онака од навика.

    И сега да не биде ептен само романтики- погледот многу кажува и др. работи..пр. кажувам со очи да дојде, да молчи, кажувам да седне до мене и да не мрчи :lol: прво со очи му зборувам, а ако не ме разбере или послуша следи газење стапало под маса... :D
     
  7. Melody13

    Melody13 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2011
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    215
    Секако дека зборува. :!: Понекогаш зборовите едноставно не се доволни. :?: Не мора да значи дека секој кој ќе рече Tе сакам, го мисли тоа навистина. Но погледот никогаш не греши. Веднаш се познава дали си заљубен :inlove:
     
  8. danniela5

    danniela5 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2011
    Пораки:
    1.308
    Допаѓања:
    881
    Пол:
    Женски
    Сметам дека зборува. Можеш да глумиш среќен, да се смееш и покрај тоа што чувствуваш тага и ти доаѓа да плачеш и викаш за да се слушнеш до небо, но ако некој ти ги види очите веднаш се забележува како си :)
     
    На Melody13 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Loritaa

    Loritaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 август 2011
    Пораки:
    395
    Допаѓања:
    661
    Погледот кажува многу! Ке ви дадам еден пример.
    Со бившиот учиме во ист клас.Раскинавме пред 8 месеци и немаме којзнае каква комуникација.Но,со погледи многу си кажуваме.Кога ке ме погледне знааам знам и знам дека сеуште ме сака.Во неговиот поглед гледам дека се плаши да ме погледне.Но,ме гледааа и ме гледа ]:)
     
  10. WildCherry

    WildCherry Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2011
    Пораки:
    1.193
    Допаѓања:
    1.172
    Да погледотзборува, ама додека не се направи чекор џабе од зборењето на погледот... Све ке пропадне во вода .
     
  11. MysteriousG

    MysteriousG Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 март 2011
    Пораки:
    112
    Допаѓања:
    28
    Баш така џабе што ке се гледате а ништо не се случува ...
     
    На cinderella.red му/ѝ се допаѓа ова.
  12. HeelsLover

    HeelsLover Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2011
    Пораки:
    565
    Допаѓања:
    655
    Пол:
    Женски
    И то како зборува .. A ако те загледа така со таен поглед и да му светат очите :geek: .... те ќарил :D
     
    На wolf4e му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Ammy.Lee

    Ammy.Lee Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    1.995
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    ЕЕ зборува зборува и тоа како!На пр.некој не го трга погледот од тебе и сл.тогаш значи дека е заинтересиран за тебе :D
     
  14. NightAir

    NightAir Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2011
    Пораки:
    394
    Допаѓања:
    491
    или е манијак хахахахахаххаха
    Шала!

    Секако дека зборува само треба правилно да го протумачиме тој поглед. :D 8)
     
    На Ammy.Lee и mims-89 им се допаѓа ова.
  15. ljubam

    ljubam Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    2.412
    Допаѓања:
    18.408
    Пол:
    Женски
    Зборува многу, се приметува некој кога е искрен, некој кога глуми лудило, или на сила праи уметнички гримаси или нешто се труди да привлече вауу внимание, а се познава кога нешто е искрено и чисто.
     
  16. Jay-jay

    Jay-jay Активен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2013
    Пораки:
    97
    Допаѓања:
    40
    Точно е дека погледот зборува... Имам еден другар (кој на некој начин ми се свиѓа) и еднаш се договоривме да се најдеме (онака да позборуваме). Се најдовме, си праевме муабети и требеше да си одиме, го гушнав, и го бакнав во образ (бидејќи победив во кладба :rock: ) и вечерта кога разговаравме преку телефон ми призна дека кога сме седеле еден до друг сакал да ме бакне (да ме смува најточно :lol: ) и и јас му го признав тоа... И сношти кога разговаравме ме потсети на тој ден и ми кажа дека пред да си одиме (кога сакав да го бакнам во образ) мојот поглед ме издал. Чудно сум го гледала, како да сакам да направам нешто... :$ И ме фати во тесно! :D
     
  17. Lovy1

    Lovy1 Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2013
    Пораки:
    1.094
    Допаѓања:
    821
    Пол:
    Женски
    Па најверојатно се страми.
    Мене вака ми се случи и дента не се запознавме, беа двајца другари и ние две другарки ..
    И седнаа до нас ова она, ама ни беше страм.. После неколку дена повторно се сретнавме и се запознавме.
    Затоа мислам дека се страмат :)
     
  18. poenta

    poenta Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 ноември 2013
    Пораки:
    5.012
    Допаѓања:
    35.978
    Пол:
    Женски
    Навистина погледот зборува.Но,треба да умеете да го откриете тоа.Погледот праќа сигнали и во позитивна и во негативна смисла.Понекогаш интуицијата ни дава знак дека треба да бидеме внимателни во постапките и блискоста со другите додека не ги запознаеме подобро.
    Времето што ќе си го дадеме за да размислиме ќе ни донесе одговор на многу прашања.
     
  19. srcence1607

    srcence1607 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2012
    Пораки:
    2.364
    Допаѓања:
    2.470
    Пол:
    Женски
    Погледот девојки кажува СЕ и да сакаш да прикриеш нешто погледот е тој кој ќе те издаде :!: :*
     
  20. cinderella.red

    cinderella.red Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 август 2012
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    38
    Пол:
    Женски
    Зборува, да ама и само од гледање фајде нема. Си симпатизирав јас едно типче и после некое време оп ми прати пијачка, се запознавме и толку само на тоа си остана. И од тогаш до сега ништо :envy: и само си се погледнуваме и здраво си кажуваме. Што да се прави :lol:
    мн е секси, мислам мн ми е секси, не можам да опишам колку :devil: