Погледот зборува?!

Дискусија во 'Сингл' започната од malecka.16, 24 јануари 2010.

 1. slatkichKa123

  slatkichKa123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2011
  Пораки:
  598
  Допаѓања:
  333
  Ехее погледот не да зборува, писка! :)

  Друго беше муабетот, преку погледот се кажува многу, повеќе од зборовите.
   
  На Grunge му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Rose96

  Rose96 Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  2.651
  Допаѓања:
  36.455
  Понекогаш е доволен поглед а не збор за да се каже што се чуствува :)
  Тој сака да чути ама погледот гласот телото го издаваат ! :D
   
 3. fallenangel

  fallenangel Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  2.092
  Допаѓања:
  16.114
  Како велат очите се огледало на душата ,многу е полесно да се каже лага од типот те сакам или сл.колку да биде задоволена другата страна ,но не верувам дека некој би можел да одглуми поглед онака топол како да му е мило што си покрај него,мислам дека погледот е тој што ги издава чувствата на една личност
   
 4. DirtyQueen

  DirtyQueen Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2011
  Пораки:
  234
  Допаѓања:
  177
  Пол:
  Женски
  Добро зошто по ѓаволите не ми признава дека му се свиѓам кога гледам како ме гледа. Ахх со тој погледот негов, цело време се држи на некоја дистанца од мене демек само другари а приметувам каков поглед ми мава. :(

  Смачено ми е да го чекам да превземе нешто, а јас да му кажам дека ми се свиѓа не сакам, ипак е тој машко и тој треба да го направи првиот чекор. Ќе полудам жими се, секоја вечер мора да го сонувам. :@
   
 5. thelittle17

  thelittle17 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2010
  Пораки:
  1.743
  Допаѓања:
  2.801
  Пол:
  Женски
  понекогаш погледот заменува милиони зборови..
  многу скриени тајни и желби се отркиваат со него..
  доколку еден човек го познаваш доста добро со него не ти треба муабет доволно е да го погледнеш во очи за се да ти биде јасно..
   
 6. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.803
  Пол:
  Женски
  Се согласувам, да, така е...кратко и јасно...пустимо очи да говоре :D
  Шала на страна.

  Понекогаш сама себе се фаќам како буљам :geek: во буквална смисла на зборот во мм и се смешкам...ќе ме види и одма ме прашува-што се смееш :^) ...одговорот-онака..така ми дојде[/i..]знам зошто се смешкам, знам ама не му кажувам..си знае, не требаат зборови. И обратно...тој се ѕвери, а јас прашувам...онака од навика.

  И сега да не биде ептен само романтики- погледот многу кажува и др. работи..пр. кажувам со очи да дојде, да молчи, кажувам да седне до мене и да не мрчи :lol: прво со очи му зборувам, а ако не ме разбере или послуша следи газење стапало под маса... :D
   
 7. Melody13

  Melody13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2011
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  215
  Секако дека зборува. :!: Понекогаш зборовите едноставно не се доволни. :?: Не мора да значи дека секој кој ќе рече Tе сакам, го мисли тоа навистина. Но погледот никогаш не греши. Веднаш се познава дали си заљубен :inlove:
   
 8. danniela5

  danniela5 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2011
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  878
  Пол:
  Женски
  Сметам дека зборува. Можеш да глумиш среќен, да се смееш и покрај тоа што чувствуваш тага и ти доаѓа да плачеш и викаш за да се слушнеш до небо, но ако некој ти ги види очите веднаш се забележува како си :)
   
  На Melody13 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Loritaa

  Loritaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2011
  Пораки:
  395
  Допаѓања:
  660
  Погледот кажува многу! Ке ви дадам еден пример.
  Со бившиот учиме во ист клас.Раскинавме пред 8 месеци и немаме којзнае каква комуникација.Но,со погледи многу си кажуваме.Кога ке ме погледне знааам знам и знам дека сеуште ме сака.Во неговиот поглед гледам дека се плаши да ме погледне.Но,ме гледааа и ме гледа ]:)
   
 10. WildCherry

  WildCherry Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2011
  Пораки:
  1.193
  Допаѓања:
  1.166
  Да погледотзборува, ама додека не се направи чекор џабе од зборењето на погледот... Све ке пропадне во вода .
   
 11. MysteriousG

  MysteriousG Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2011
  Пораки:
  112
  Допаѓања:
  28
  Баш така џабе што ке се гледате а ништо не се случува ...
   
  На cinderella.red му/ѝ се допаѓа ова.
 12. HeelsLover

  HeelsLover Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2011
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  654
  Пол:
  Женски
  И то како зборува .. A ако те загледа така со таен поглед и да му светат очите :geek: .... те ќарил :D
   
  На wolf4e му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Ammy.Lee

  Ammy.Lee Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  1.996
  Допаѓања:
  2.276
  Пол:
  Женски
  ЕЕ зборува зборува и тоа како!На пр.некој не го трга погледот од тебе и сл.тогаш значи дека е заинтересиран за тебе :D
   
 14. NightAir

  NightAir Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2011
  Пораки:
  394
  Допаѓања:
  489
  или е манијак хахахахахаххаха
  Шала!

  Секако дека зборува само треба правилно да го протумачиме тој поглед. :D 8)
   
  На Ammy.Lee и mims-89 им се допаѓа ова.
 15. ljubam

  ljubam Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  2.412
  Допаѓања:
  18.400
  Пол:
  Женски
  Зборува многу, се приметува некој кога е искрен, некој кога глуми лудило, или на сила праи уметнички гримаси или нешто се труди да привлече вауу внимание, а се познава кога нешто е искрено и чисто.
   
 16. Jay-jay

  Jay-jay Активен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2013
  Пораки:
  97
  Допаѓања:
  40
  Точно е дека погледот зборува... Имам еден другар (кој на некој начин ми се свиѓа) и еднаш се договоривме да се најдеме (онака да позборуваме). Се најдовме, си праевме муабети и требеше да си одиме, го гушнав, и го бакнав во образ (бидејќи победив во кладба :rock: ) и вечерта кога разговаравме преку телефон ми призна дека кога сме седеле еден до друг сакал да ме бакне (да ме смува најточно :lol: ) и и јас му го признав тоа... И сношти кога разговаравме ме потсети на тој ден и ми кажа дека пред да си одиме (кога сакав да го бакнам во образ) мојот поглед ме издал. Чудно сум го гледала, како да сакам да направам нешто... :$ И ме фати во тесно! :D
   
 17. Lovy1

  Lovy1 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2013
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  816
  Пол:
  Женски
  Па најверојатно се страми.
  Мене вака ми се случи и дента не се запознавме, беа двајца другари и ние две другарки ..
  И седнаа до нас ова она, ама ни беше страм.. После неколку дена повторно се сретнавме и се запознавме.
  Затоа мислам дека се страмат :)
   
 18. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  4.286
  Допаѓања:
  28.266
  Пол:
  Женски
  Навистина погледот зборува.Но,треба да умеете да го откриете тоа.Погледот праќа сигнали и во позитивна и во негативна смисла.Понекогаш интуицијата ни дава знак дека треба да бидеме внимателни во постапките и блискоста со другите додека не ги запознаеме подобро.
  Времето што ќе си го дадеме за да размислиме ќе ни донесе одговор на многу прашања.
   
 19. srcence1607

  srcence1607 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2012
  Пораки:
  2.287
  Допаѓања:
  2.373
  Пол:
  Женски
  Погледот девојки кажува СЕ и да сакаш да прикриеш нешто погледот е тој кој ќе те издаде :!: :*
   
 20. cinderella.red

  cinderella.red Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 август 2012
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Женски
  Зборува, да ама и само од гледање фајде нема. Си симпатизирав јас едно типче и после некое време оп ми прати пијачка, се запознавме и толку само на тоа си остана. И од тогаш до сега ништо :envy: и само си се погледнуваме и здраво си кажуваме. Што да се прави :lol:
  мн е секси, мислам мн ми е секси, не можам да опишам колку :devil: