Погледот зборува?!

Дискусија во 'Сингл' започната од malecka.16, 24 јануари 2010.

 1. seasopraime

  seasopraime Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2013
  Пораки:
  345
  Допаѓања:
  98
  Пол:
  Женски
  Многу повеќе кажува погледот отколку зборот !! секогаш е така
   
 2. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  2.367
  Допаѓања:
  3.003
  Пол:
  Женски
  Добра сум во ,,читање,, погледи.Tочно е,што очите ќе кажат и зборот не може да опише,не за џабе очите се огледало на душата.
  Tуку,се потсетив на еден дечко со кој ни се вкрстуваа погледите,па и се зазборувавме по малку,и двајцата горделиви и ништо не бидна крај.
  А тие сини очи многу ми зборуваа :angel:
   
  На ku4ence, Dog-lover, Gioia и 2 други им се допаѓа ова.
 3. Elena69221

  Elena69221 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2011
  Пораки:
  2.313
  Допаѓања:
  3.377
  Пол:
  Женски
  И тоа како зборува! Понекогаш не се потребни зборови за да сфатиме што се случува.

  [​IMG]
   
 4. mixaelka12

  mixaelka12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2014
  Пораки:
  74
  Допаѓања:
  16
  Љубовта започнува од очите.
   
  На ku4ence и IamSexyAndIKnowIt им се допаѓа ова.
 5. nikiiii

  nikiiii Популарен член

  Се зачлени на:
  22 август 2013
  Пораки:
  1.371
  Допаѓања:
  941
  Полни очи, празни раце... :lol:
  има вистина дека по погледот ќе дознаеш што мисли, т.е што чувствува...ама не треба само на тоа да остани. :)
   
  На IamSexyAndIKnowIt му/ѝ се допаѓа ова.
 6. jovana03

  jovana03 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2013
  Пораки:
  1.425
  Допаѓања:
  5.881
  Пол:
  Женски
  Ех, кога ќе ме погледне со тие малечки очиња што сјаат. Како кутре ми се радува кога ќе ме види. :) Му читам од очите се што мисли.
   
  На IamSexyAndIKnowIt му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.886
  Пол:
  Женски
  Зборува и те како зборува погледот :)
  Колку многу ми има кажано со тој поглед, нешта што можеби никогаш нема да ги изусти :$
   
  На ku4ence, Hipica, mynameislove и 4 други им се допаѓа ова.
 8. LadyInTheDark

  LadyInTheDark Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2013
  Пораки:
  976
  Допаѓања:
  2.643
  Пол:
  Женски
  Токму така Umbrella22!И тоа какоо кажуваа хахах :D Кога ќе ме погледне милно со тие кафеави очиња,се ми е јасно :D
   
  На Umbrella22 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Hristina-t

  Hristina-t Активен член

  Се зачлени на:
  14 септември 2013
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Женски
  I toa mnogu samo kakva ljubov dozivev se svedeno na 1 pogled.Ocite se ogledalo na srceto :)
   
 10. NineTailedFox

  NineTailedFox Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2014
  Пораки:
  213
  Допаѓања:
  156
  Зборува за оној кој знае да "слушне". Понекогаш погледот е тој што не издава. :nod:
   
  На IamSexyAndIKnowIt му/ѝ се допаѓа ова.
 11. bubac

  bubac Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2013
  Пораки:
  884
  Допаѓања:
  1.862
  Пол:
  Женски
  Не мора да ми зборуваш, остави тишината и очите да ми кажат се
   
 12. Angel4eeee

  Angel4eeee Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2013
  Пораки:
  530
  Допаѓања:
  332
  Пол:
  Женски
  Погледот зборува за оној кој знае и сака да го прочита истото.Ма да ја се плашам од истото од причина што може да сватам погрешно.Незнам. :?: А има такви очи кој сјајат коа ке ме видат и такви усни кој се искривуваат коа се залепени и насмеани до уши.Али од кај да знам ја се понашаме како другари. :!: Ми се допаѓа ама не кажувам ништо.Се праам на три ипол. :angel: Ете толку,ете така толку лесно и едноставно. :)
   
 13. 1slavjanka

  1slavjanka Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2014
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  501
  Пол:
  Женски
  Погледот кажува се :inlove:
  Обидете се некогаш да ги набљудувате луѓето како се гледаат помеѓу себе и ќе забележите многу работи како скриени симпатии, љубомора, потсмев и сл.
   
  На ku4ence и IamSexyAndIKnowIt им се допаѓа ова.
 14. veren

  veren Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2015
  Пораки:
  548
  Допаѓања:
  1.266
  Очите не знаат да лажат :)
   
 15. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.238
  Допаѓања:
  44.779
  Пол:
  Женски
  Точно е. Еден поглед може да биде еднаков на многу зборови, дури и помоќен од нив.
   
  На bombona23 и veren им се допаѓа ова.
 16. Jenniffer

  Jenniffer Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2013
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  7.406
  Пол:
  Женски
  Зборува. Ама џабе ако само погледот ви зборува, а не и устата.
   
  На bombona23 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Tiptip

  Tiptip Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 август 2015
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  Дали може да добијам совет. Кога првпат го сретнав пред една година не му дадов никакво значење иако се погледнувавме повремено кога ќе се сретнеме. Кога после долго време го сретнав пред еден месец беше на базен. Неможев да го тргнам погледот од него а и тој. Од тогаш се зашематив. Нема фејзбук, само скјап. Му пратив понуда и ме прифати али ми прати прашалник. Цел ден размуслував што да му одговорам и решив извичник да му одвратам, но изгледа зграшив. Ме избрша. Но кога повторно ќе го сретнам повторно ме гледа. ( мислев е лут за понудата за приателство на скајп и затоа ме изненадува зошто ме гледа). Дали му се допѓам?
   
  На gumicka му/ѝ се допаѓа ова.
 18. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  14.341
  Допаѓања:
  87.675
  Пол:
  Женски
  Прашалникот ти значи "се знаеме" само ти си требала да пишеш барем едно здраво.
  Па веројатно се работи само за флерт.
   
  На Tiptip му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Tiptip

  Tiptip Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 август 2015
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
 20. Tiptip

  Tiptip Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 август 2015
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  Дали може уште нешто да прашам.
  Кога некој те избришал од скајп какво е неговото знакче а каково кога те блокирал. И какво кога ти си го избришала од контакти.
  Благодарам однапред.