Погледот зборува?!

Дискусија во 'Сингл' започната од malecka.16, 24 јануари 2010.

 1. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  14.341
  Допаѓања:
  87.675
  Пол:
  Женски
  Уф, не ми текнува какво беше знакот кога те избришал,ама знам дека кога си му на блок нема да му стигаат пораки од тебе,ама мислам дека цело време ти го дава како офлајн.
   
 2. Tiptip

  Tiptip Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 август 2015
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  A што значи прашалник (сив) во крукче?
   
 3. Vilince

  Vilince Активен член

  Се зачлени на:
  26 април 2015
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  20
  Пол:
  Женски
  Важи она: Дела не зборови ( ко вмро-вка да сум:shake:) но треба да се има предвид дека добар заводнички продорен поглед може лесно да се одглуми.
  Во овој случај комбинација на дела и зборови, з`ш од многу џарење немаТ аир.
   
 4. butterfly*

  butterfly* Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2015
  Пораки:
  1.562
  Допаѓања:
  1.900
  Пол:
  Женски
  Mislam deka e isto koga ne ti e prijatel,sivo krukce so prasalnik taka msm bese
   
  На Tiptip му/ѝ се допаѓа ова.
 5. butterfly*

  butterfly* Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2015
  Пораки:
  1.562
  Допаѓања:
  1.900
  Пол:
  Женски
  Ne da zboruva pogledot duri i na glas se deri :D samo koj moze da razberi,bidejki site go gledaat ona stio sakaat da go vidat i go slusaat ona sto sakaat da go slusnat
   
  На angelche16, gumicka и ku4ence им се допаѓа ова.
 6. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.815
  Допаѓања:
  7.301
  Пол:
  Женски
  Да да зборува и тоа како :rofl::rofl::rofl::rofl: :):) стварно
   
 7. mila1111

  mila1111 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  484
  Допаѓања:
  389
  Пол:
  Женски
  Da da pogledot zboruva, mnogu nesta kazuva :)
   
  На Outlook му/ѝ се допаѓа ова.
 8. veren

  veren Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2015
  Пораки:
  548
  Допаѓања:
  1.266
  Погледот кажува повеке од многу зборови :)
   
  На bad girl18 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 9. bombona23

  bombona23 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2014
  Пораки:
  307
  Допаѓања:
  1.752
  Погледот е д’бест.
   
 10. Bubamaricka

  Bubamaricka Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2011
  Пораки:
  116
  Допаѓања:
  68
  Очите се огледало на душата, така што, да, зборува погледот и тоа многу :)
   
 11. Abrakadabra

  Abrakadabra Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 април 2015
  Пораки:
  1.459
  Допаѓања:
  20.045
  Пол:
  Женски
  Точно е дека и погледот понекогаш зборува, но само со лица со кои се познаваш толку добро, така да немате потреба од зборови. Јас ја имам таа среќа да имам неколку такви драги личности во мојот живот со кои буквално се „читаме'' едни со други, така да зборовите не ни се потребни.
   
 12. vitamina

  vitamina Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  5.862
  Допаѓања:
  171.450
  Пол:
  Женски
  Некогаш и погледот може да те сјебе и да те тресне од земја до толку што нема да знаеш ниту што и како те снашло!
  Се може да биде лага, како и голема вистина.
   
  На machence27 и kjukli им се допаѓа ова.
 13. neimenuvana

  neimenuvana Нов член

  Се зачлени на:
  28 октомври 2015
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  32
  Пол:
  Женски
  Да, погледот навистина зборува многу кога е во прашање љубовта и чувствата, но зборува и многу други работи.
  Ако знаеш како да погледнеш некој кој, на пример, зборува пред голема група луѓе, тој ќе се охрабри и ќе гледа во тебе поголемиот дел од времето додека зборува. Преку погледот се искажува став, личен став и храброст, самодоверба и сигурност во себе. Не ретко луѓе гледаат во мене додека прават презентација со самото тоа што со погледот им покажувам дека ме интересира тоа што го зборуваат и дека можат да гледаат во мене, а не да шетаат несигурно со очите.

  Не само што треба да знаеме како да читаме погледи, треба да знаеме и да ги испраќаме. Секако, делата и зборовите играат голема улога тука, и мора да ги искажуваме затоа што со погледот не можеме целосно да се разбереме. Но, погледот игра огромна улога во секојдневната комуникација, а посебно во љубовта.
   
  На veren и huntelaar им се допаѓа ова.
 14. machence27

  machence27 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2013
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  102
  Пол:
  Женски
  Погледот зборува и тоа многу!!! Значи може вие само здраво да си викате а да чувствувате толкава тензија помеѓу вас...
   
  На neimenuvana и traveler им се допаѓа ова.
 15. omg92

  omg92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2014
  Пораки:
  325
  Допаѓања:
  578
  Пол:
  Машки
  Во мој случај има толкава тензија што на крај завршувам со гони се упм и неколку шамари
   
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
 16. simonna.a

  simonna.a Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  3.632
  Допаѓања:
  18.330
  Пол:
  Женски
  А ако го гледам така смртоносно помешано со израз кој вели зошто ништо не превземаш копук...кажувам нешто?
  Да не ме пријави в полиција дека испраќам заканувачки погледи?
  (тешко менеее:whew:)
   
  На neimenuvana му/ѝ се допаѓа ова.
 17. machence27

  machence27 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2013
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  102
  Пол:
  Женски
  A ти шо мислиш јас и тој што се глеавме што правевме? Одма убави работи?? Не не.. Си се малтретиравме си се вреѓавме ама така почнуваат сите убави работи ^_^
   
 18. neimenuvana

  neimenuvana Нов член

  Се зачлени на:
  28 октомври 2015
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  32
  Пол:
  Женски
  Јас па, со мојот си испраќаме погледи полни љубов... иако јас не сум сигурна дали е пријателска или онаква романтична. Како и да е, последниот пат ме гледаше како да сум единствената на светот чие мислење важи O:) Се осеќав ептен посебна.