1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Погледот низ вашиот прозорец

Дискусија во 'Дом' започната од Mayyya, 10 ноември 2013.

 1. Mayyya

  Mayyya Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.253
  Допаѓања:
  6.018
  Пол:
  Женски
  Инспирација за темава е сликата на sanja.burgundy со погледот од нејзиниот прозорец (која може да ја стави и тука).
  Па имате ли омилено катче до прозорец и каков е погледот низ него? Може и слики. :)

  Во контекст на темата деновиве актуелна е и продажбата на станови во кулите на Џеваир Холдинг, каде најбарани, а и најскапи се становите од 35-40 кат. Сигурно имаат прекрасен поглед.
   
  На Papillon.Papi му/ѝ се допаѓа ова.
 2. ivana63

  ivana63 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2013
  Пораки:
  287
  Допаѓања:
  229
  Ауу, па ја можам да се пофалам.Ептен добар поглед имам 8)
  Ако некоја од вас сака да ми дојде на гости, може да ја види едната третина од градот Велес низ мојот прозорец. :lol: А башка погледот што го имаме од балконот :D
   
 3. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.801
  Допаѓања:
  54.991
  Пол:
  Женски
  Може погледот да биде од викендичката, а не од домот? :wasntme:
  Еве кон што гледам јас од прозорецот од дневната :)


  А прозорецов во соба пред кој сега седам, гледа кон Водно.
  Ама немам некоја слика, освен од зајдисонце.
   

  Прикачени фајлови:

  • 1.jpg
   1.jpg
   Големина на фајлот:
   266 KB
   Прегледи:
   899
  На Twinkles, Elennaa, senza.parole и 11 други им се допаѓа ова.
 4. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.240
  Допаѓања:
  9.694
  Пол:
  Женски
  Како ми ја погоди темава! :D
  Вчера од сабајле баш сликав надвор од моите прозорци.
  Еве што сликнав:

  Језиво? :geek:
   

  Прикачени фајлови:

  • DSCF8815.JPG
   DSCF8815.JPG
   Големина на фајлот:
   269,2 KB
   Прегледи:
   844
 5. Perina

  Perina Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  758
  Допаѓања:
  320
  Паркингот, дворчето и комшиската зграда :lol: (темно е сега да не сликам)
   
 6. fatamorgana123

  fatamorgana123 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2013
  Пораки:
  1.273
  Допаѓања:
  1.529
  дрвја,куќи ииии ливада една малечка позади која има голем парк.
  Ја обожавам глетката.Посебно кога дува мило ветре,и дрвјата полека се нишаат,па ќе паднат неколку листови онака невино.Па сонцето коа ќе заоѓа...
  Пуфка.
  ^_^
   
 7. Dvolicen

  Dvolicen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2012
  Пораки:
  1.431
  Допаѓања:
  3.485
  Скопје сликано од 4ти кат

  [​IMG]
   
  На Anne15 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.569
  Допаѓања:
  31.122
  Пол:
  Женски
  Во другите соби имам поубав поглед, а од мојата соба погледот е зграда, река, паркинг и многу мал дел од паркот :D
   
 9. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.983
  Пол:
  Женски
  Од зградата кај моите, од дневната гледаш во школо улица и сендвичари....толкаво Вили светнало :D
  А од другата страна од собата моја и на сестра ми е добар погледот...малку паркче малку соседна зграда.

  За разлика сега каде што сум мажена, во куќа, од нашта соба се гледа во дворот на комшијата, а сите други прозорци се во нашиот двор.
   
 10. anastasijaki

  anastasijaki Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  4.757
  Допаѓања:
  39.502
  Пол:
  Женски
  Во мојата нова дома прозорецот од спалната соба ни гледа на задната тараса , прозорците од дневната гледаат на улица, а прозорците од останатите две соби гледаат во дворчето :wasntme:
  Во домата кај моите, едниот прозорец од дневната гледа на тараса, другиот гледа кон куќите на комшиите, а прозорците од мојата соба и спалната имаат преубав поглед, кон природа :$
   
 11. skygirl

  skygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  153
  Имам прекрасен поглед од сите соби затоа што станот ми е на најгорниот кат од зградата :)
   
 12. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.801
  Допаѓања:
  54.991
  Пол:
  Женски
  Јас сум имала уште една слика од викендичката, ама ова е погледот од другата страна, во зимски услови :)
  [​IMG]

  И ете така, си гледам сега слики и си цимолам за да одам... :worried:
   
  На Twinkles, Golden, Elennaa и 5 други им се допаѓа ова.
 13. MorbGoth.666

  MorbGoth.666 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  531
  Допаѓања:
  147
  Ајде деновиве ќе ставам, инаку се гледа Водно многу убаво бидејќи сум на другиот дел на Скопје, куќите во близина..Не е нешто премногу посебно
   
 14. Jenniffer

  Jenniffer Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2013
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  7.412
  Пол:
  Женски
  Па пошто живеам на главна улица немам баш некој "поглед".
  Ништо посебно, улица, коли, пицерија спроти мојата куќа. :)
   
 15. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  4.934
  Допаѓања:
  35.250
  Пол:
  Женски
  Кога ќе погледнам низ мојот прозорец гледам само згради,прозорци,балкони и секако паркинг :doh:
   
 16. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.045
  [​IMG]
  Ова всушност е погледот од најгорната тераса, прозорите не ми се толку големи за да може да се извади ваква целосна слика. Плус тука е фатен само делот накај Центар, а инаку се гледа и цел Аеродорм и малку понатака.
   
  На najubava2010, natemila и Anabelle.Amorette им се допаѓа ова.
 17. Bah

  Bah Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 март 2014
  Пораки:
  257
  Допаѓања:
  1.186
  mims-89 а да не не зекиш ти малку? Да не е ова случајно слика сликана Од Водно?
   
 18. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.045
  А можеби и живеам на Водно :)
   
 19. nevermet18

  nevermet18 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2014
  Пораки:
  3.975
  Допаѓања:
  10.384
  Пол:
  Женски
  Од прозорецот на мојата соба и нема некој поглед. Се гледа терасата на соседите. :D Ако внучето нивно е таму, си стоиме, тој на тераса, јас на прозор и си зборуваме. :D
   
 20. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  4.013
  Допаѓања:
  13.497
  Пол:
  Женски
  Од јужна страна се гледа позадината на еден супермаркет. И тоа климите фучат турбо деноноќно. А камо ли да снема струја? Од тоа агрегатот, ќе ти пукне главата од толку брмчење. ]:) Погледот е... па скоро лице во лице со друга зграда, али фино е. :) До пред едно седум/осум години кога немаше зграда, беше поле. Крави и овци си пасеа. Па си ги посматрав. :rofl: Сега ретко кога излегувам на тераса...

  А од северна страна, т.е. кај мене во детска е таман. Имам директива до прозорецот липа и во позадина нешто како паркче, со клупички и троа поише дрва и грмушчиња. :D
   
  На Lella му/ѝ се допаѓа ова.