Погледот низ вашиот прозорец

Дискусија во 'Дом' започната од Mayyya, 10 ноември 2013.

 1. ColoursOfTheRainbow

  ColoursOfTheRainbow Популарен член

  Се зачлени на:
  23 март 2012
  Пораки:
  1.187
  Допаѓања:
  2.407
  Пол:
  Женски
  Од прозорот на мојата соба се гледа (задниот дел на) куќата и дворот на комшијата :rofl:
  Ролетната на прозорецот секогаш ми е дигната затоа што мене погледот ми е убав (не го гледам комшијата, чисто информативно :rofl: ). Убаво е тоа што имаат ептен голема кајсија и е многу убаво, на пролет ја гледам расцветана, на лето разеленета, на есен кога и жолтеат лисјата, а најголема радост е кога ќе ја видам со снег покриена :inlove: И навечер ми фрла сенки на прозорот. Во позадина се гледаат уште некои дрвја и небото.
   
 2. Anabelle.Amorette

  Anabelle.Amorette Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  2.696
  Допаѓања:
  35.718
  Пол:
  Женски
  Погледот низ прозорецот од мојата соба е никаков. |( Се гледаат гаражи,коприви и дворот од другата зграда. |(
   
 3. eloves

  eloves Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  2.666
  Допаѓања:
  7.602
  Пол:
  Женски
  Кога и да пголеднам низ прозорецот ја гледам нашата бавча и куќата на комшијата. Ќе ставам и слика во скоро време ако треба. 8)
   
 4. LittlePinky

  LittlePinky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  1.376
  Допаѓања:
  4.296
  Пол:
  Женски
  Од кај мене во собата се гледа баш тој дел што не му е среден во дворот на комшијата, и кокошките -.-.
  Затоа секогаш ми се спуштени ролетните.. А од дневна има преубав поглед.
   
 5. sara3

  sara3 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 септември 2012
  Пораки:
  505
  Допаѓања:
  383
  Се гледа двоρот на κомшијатa а за бρзо вρеме ќе имам нова соба и ќе се гледа во нашиот двоρ.
   
 6. lovemme

  lovemme Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  2.584
  Допаѓања:
  68.467
  Пол:
  Женски
  Се гледа нашиот мал циментиран двор...
  Малинки,па јаболката на еден чичко што баш ретко ги посетува.
  Се гледа дел од др улица и се гледаат куќи.
   
 7. Golden

  Golden Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2013
  Пораки:
  1.066
  Допаѓања:
  1.399
  Пол:
  Женски
  Иако живеам на главна улица,има убав поглед од терасата.Улици,паркче од спротива и се гледа Водно :D
   
 8. erica

  erica Популарен член

  Се зачлени на:
  21 август 2011
  Пораки:
  1.312
  Допаѓања:
  2.037
  Пол:
  Женски
  Од прозорецот во мојата соба се гледа мојот двор а во дневната соба се гледа моето маало :) Можеби чудно ви звучи но имае влез од две улици од едната улица е дворот на чичко ми,а од другиот влез е нашиот двор,па сега мојата соба е од страната на нашиот двор а дневната соба ни е од страната на чичко ми дворот
   
 9. SparkleGirl7

  SparkleGirl7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2013
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  4
  Паркче со лулашки, зеленило, милина.
  Од другата страна прометна улица, со министерство пред нос :(
   
 10. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.241
  Допаѓања:
  9.680
  Пол:
  Женски
  Ова е погледот од прозорците на идната работна соба, за сега е соба за релаксирање. :D Сите сакаме да седиме на клацкалката, дури и мојата мачка и мојата кучка. :lol: Со поглед на Три круши е и слично е како во станот порано што.го имав. Балконот ми беше накај Милениумскиот крст. Ама различно е што тука е по смирено и нема галама од коли, а сепак на 3ти спрат е. (Станот беше на 13, но се слушаа колите надвор, тука можам да слушам само како птиците пеат)
   

  Прикачени фајлови:

  На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Alyson

  Alyson Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2014
  Пораки:
  102
  Допаѓања:
  159
  Од погледот ма мојата соба гледам липи, три, прекрасни се. :) Бидејќи се прилично блиску не се гледа нешто многу повеќе, малку се гледа паркчето и многу малку куќата на другиот комшија. Го сакам погледот на зеленило. :)
   
 12. x-MajaEsposito-x

  x-MajaEsposito-x Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2013
  Пораки:
  910
  Допаѓања:
  603
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
   
  На mims-89 и cinderella.red им се допаѓа ова.
 13. Stefiks

  Stefiks Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2014
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  46
  Има големо поле со трева и цветови, и куќата на комшиката :D
   
 14. leona83

  leona83 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2014
  Пораки:
  2.548
  Допаѓања:
  1.974
  Пол:
  Женски
  Пола Скопје:)
   
 15. Emilia.Attias

  Emilia.Attias Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2013
  Пораки:
  909
  Допаѓања:
  573
  Пол:
  Женски
  Од што има толку дрвја не се ни гледа улицата. Малку дрвја од нашиот двор, па од дворот на комшиите и нивната жива ограда и ете ти ги од малку, многу дрвја. :D Погледот е прекрасен кога е лето, ама кога е зимо го нема тоа зеленило.
   
 16. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.838
  Допаѓања:
  26.162
  Пол:
  Женски
  Дрвја, листови, гранки, цвеќиња. :D Ептен е густо. :D Дури и кајсии си берам преку прозорецот. Не сериозно. Кога се кренати ролетните и комарникот гранките влегуваат во собата. :D После дрвjата е улицата ама таа ептен малку се гледа во лето.
  Во зима е прекрасно! Снег на гранките, насекаде бело и убаво.
  Напролет е рај! :inlove: Бели цветчиња, паѓаат ливчињата од дрвото, пупки, мали ливчиња.

  Само во есен ми е малку глупаво, бидејќи се голи гранките и се гледа патот и куќите отспротива. :worried:
   
 17. seasopraime

  seasopraime Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2013
  Пораки:
  345
  Допаѓања:
  98
  Пол:
  Женски
  Центарот,црквата,куките,улиците од раскрсницата,дрва,луѓе што уште не :rofl:
   
 18. MermaidKiky

  MermaidKiky Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2013
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  221
  Пол:
  Женски
  Не си го сакам погледот. Всушност во никоја од собите нема убав поглед. Се гледаат улицата и куќите отспротива. :| :worried:
   
 19. GirlRose

  GirlRose Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  3.072
  Допаѓања:
  16.002
  Голема кајсија од која ништо не се гледа,и распадната куќа на комшиката |(
   
 20. DVAANGELA

  DVAANGELA Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2015
  Пораки:
  552
  Допаѓања:
  28.747
  Пол:
  Женски
  image.jpeg
   
  На toogood, cresa-jagoda, eloves и 2 други им се допаѓа ова.