1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Погоди во кој град живее членот над тебе

Дискусија во 'Форумски игри' започната од Reachel, 2 јануари 2015.

 1. Reachel

  Reachel Популарен член

  Се зачлени на:
  26 април 2014
  Пораки:
  256
  Допаѓања:
  1.902
  Пол:
  Женски
  Не најдов ваква тема,а и мислам дека насловот доволно ја објаснува играта. :)

  Обидете се да погодите во кој град живее членот над вас!

  Ајде погаѓајте за мене... :D
   
 2. ice.princess

  ice.princess Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2014
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  93
  Пол:
  Женски
  Skopje
   
  На Reachel му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Sofi95

  Sofi95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2014
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  166
  Bitola?
   
  На ice.princess му/ѝ се допаѓа ова.
 4. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  2.250
  Допаѓања:
  9.039
  Пол:
  Женски
 5. kjukli

  kjukli Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 ноември 2014
  Пораки:
  3.048
  Допаѓања:
  28.604
  Пол:
  Женски
  Велес?:D
   
 6. Sofi95

  Sofi95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2014
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  166
  Da.

  kjukli strumica?
   
  На angelche16 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  2.250
  Допаѓања:
  9.039
  Пол:
  Женски
 8. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  2.250
  Допаѓања:
  9.039
  Пол:
  Женски
  Ne vo Veles.
   
 9. kjukli

  kjukli Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 ноември 2014
  Пораки:
  3.048
  Допаѓања:
  28.604
  Пол:
  Женски
  ne :D
   
 10. Sofi95

  Sofi95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2014
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  166
 11. eloves

  eloves Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  2.666
  Допаѓања:
  7.602
  Пол:
  Женски
  Прилеп?
   
 12. Arthur

  Arthur Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2014
  Пораки:
  675
  Допаѓања:
  2.518
  Пол:
  Женски
 13. evangelina.ina

  evangelina.ina Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2010
  Пораки:
  399
  Допаѓања:
  16.748
  Пол:
  Женски
 14. marija.980

  marija.980 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2014
  Пораки:
  194
  Допаѓања:
  662
  Пол:
  Женски
 15. black's'thebest

  black's'thebest Активен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2015
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  81
  Пол:
  Женски
 16. Joi

  Joi Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2014
  Пораки:
  605
  Допаѓања:
  1.991
  Струмица?
   
 17. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  2.250
  Допаѓања:
  9.039
  Пол:
  Женски
  Кавадарци?
   
 18. mackica1

  mackica1 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2012
  Пораки:
  467
  Допаѓања:
  1.717
  Пол:
  Женски
  Охрид?
   
 19. Winter Lady

  Winter Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2015
  Пораки:
  3.414
  Допаѓања:
  26.038
  Пол:
  Женски
  Скопје ?
   
  На mackica1 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. mackica1

  mackica1 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2012
  Пораки:
  467
  Допаѓања:
  1.717
  Пол:
  Женски
  Струмица? :D