1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Погоди го членот

Дискусија во 'Канта' започната од Maria.Vampire, 18 март 2014.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Maria.Vampire

  Maria.Vampire Нов член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2014
  Пораки:
  387
  Допаѓања:
  438
  Ми светна идеја да направам ваква игра,и се надевам дека нема дупла.Ако има-право в канта.

  Се надевам ке ви се допадне.

  Треба да го погодуваме членот кој го замислил членот над нас.А членот што дава асоцијации треба да даде опис од членот што го замислил или пак да ја стави сликата што ја има поставено за аватар,да ја past-ира локацијата/потписот на замислениот член.

  -Немојте описот да биде претерано очигледен.Но секако да не биде тоа само една реченица и да има стотина членови што потсетуваат на тоа.
  -Не мешајте начини на претставување: или опис или аватар,или аватар или потпис и сл....
  -Немојте тоа да биде некој член за кој никој нит слушнал,нит видел нека биде тоа некој од нас,по активните.

  Еве јас ке започнам:
  Таа сака мачиња и чува неколку во својот дом.Нејзиниот ник е ...па,краток и содржи две дуплираниll(LL,да не помешате со големо i(I)).
   
 2. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.240
  Допаѓања:
  9.693
  Пол:
  Женски
 3. Maria.Vampire

  Maria.Vampire Нов член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2014
  Пораки:
  387
  Допаѓања:
  438
  Во тој случај канта. :D :wasntme:
   
 4. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  21.241
  Допаѓања:
  139.384
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.