1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Погоди ја крвната група на кучиња

Дискусија во 'Дом' започната од mil4ence, 8 јули 2013.

 1. mil4ence

  mil4ence Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  173
  Во темава има забава и учење! Еве како се игра:
  *Првиот поставува слика на расно куче и неговото име(нема дизајнерски кучиња). Вие треба да изберете во која од 10 те крвни групи припаѓа тоа куче. Точниот одговор добива ѕвезда и треба да го направи истото, т.е да постави име и слика на расно куче.
  Па ајде да почнеме!
  Во која група припаѓа оваа раса?
   

  Прикачени фајлови:

 2. kikkki

  kikkki Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  2.743
  Допаѓања:
  4.842
  IFCI група.
   
  На Papillon.Papi му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.245
  Допаѓања:
  9.695
  Пол:
  Женски
  Мислам дека темава би стоела добро во форумски игри.... :?:
  Само без давање на ѕвездички...
   
 4. kikkki

  kikkki Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  2.743
  Допаѓања:
  4.842
  Ајде зошто сум сигурна дека е од прва група,ќе поставам нова раса,да се заживее темава.
   

  Прикачени фајлови:

  • savase.231.jpg
   savase.231.jpg
   Големина на фајлот:
   32,8 KB
   Прегледи:
   76
 5. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.245
  Допаѓања:
  9.695
  Пол:
  Женски
  Да и јас мислев дека е I
  Оваа е последната така?
  X Fe'de'ration Cynologique Internationale т.е кратенката FCI