Погоди ја песната

Дискусија во 'Канта' започната од ceca-1, 5 ноември 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.083
  Допаѓања:
  5.088
  Правилата се дека еден член постира стих од некоја песна а членот после него треба да погоди за која песна станува збор судејќи според стиховите. :)


  Па прва јас да почнам-

  Бакнежот е средба најубава на свет
  мост на кој си идат душите во пресрет
  А мојава,те чека на пола пат
   
 2. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.241
  Допаѓања:
  9.682
  Пол:
  Женски
  Дупла е темава. Пирамадона има една направено оди накај вторите страни таму е мислам.
   
 3. BelieberYeahh

  BelieberYeahh Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2013
  Пораки:
  1.394
  Допаѓања:
  2.165
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.