1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Погребни услуги

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Dona-Ares, 23 август 2016.

 1. Dona-Ares

  Dona-Ares Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  500
  Допаѓања:
  215
  Пол:
  Женски
  Јас се извинувам никако не можев да најдам оваква тема на форумов и незнам ни дали постои па морав да отворам нова тема бидејки ми е хитно!
  Би ве замолила да ми кажете доколку знаете да ме упатите за обичаите и превземањата околу правење на погреб околу спремање жито и ред други работи како идат зашто ми е хитно а немам каде да се обратам и незнам можеби има некоја фирма или некој кој се занимава со овие услуги па да прашам колку чини и како иде редот околу тоа
  Многу ви благодарам и извинете ако не е место за темава
   
 2. jok

  jok Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2012
  Пораки:
  911
  Допаѓања:
  867
  Конкретно за жито, знам дека можеш да нарачаш во Канела. Они ќе го спремат. Не знам колку пари е.