1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Погреб

Дискусија во 'Канта' започната од Snow-Queen, 3 јуни 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.010
  Пол:
  Женски
  Девојки, ај ве молам за мала информација.
  Кога се оди кај починатиот дома се носи ли нешто?
  И утре за на погреб?
   
 2. LuDaChA22

  LuDaChA22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  29
  Мислам дека се носи. Обично кај нас носат наполитанки и пари се оставаат. А за на погребот незнам.
   
 3. PinkGir123

  PinkGir123 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  1.125
  Допаѓања:
  759
  Па јас знам ако си му блиска да му оставиш нешто врз него крпа, пешкир.Инаку друго нз.И пари оставаш и свеќа запалуваш.А за утре на погребот не , не треба ништо да носиш.
   
 4. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.010
  Пол:
  Женски
  Ви благодарам девојки на брзиот одговор.
  Сега за дома кај починатиот ќе купам пешкир и наполитанки.
  А за утре цвеќе и пари.


  ....ако знаете нешто друго пишете,да си знам за утре, ви благодарам многу
   
 5. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.556
  Значи секаде е различно кај нас само цвеќе се носи без разлика дали дома и или во капела и плус кога се пали свеќича се остава пара и ништо друго не се носи
   
 6. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.010
  Пол:
  Женски
  Бев, и однесов пешкир и наполитанки (и другите гледам тоа носеа)
  А за утре само цвеќе, и пари кога ќе палам свеќа.
  Ви благодарам уште еднаш на одговорите.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.