1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Подарок за гинекологот после пораѓај

Дискусија во 'Бременост' започната од Duomna, 19 април 2017.

 1. Duomna

  Duomna Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2016
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  21
  Пол:
  Женски
  Ајде женички помош, сакам нешто убаво за поклон
   
  Последна измена од модератор: 19 април 2017
 2. Bridget

  Bridget Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2013
  Пораки:
  9.646
  Допаѓања:
  134.441
  Прaшaј си штo му требa, мoже oд белa техникa нештo, мебел, мoже пaри сaкa, кaртa дo некaде, кoшулкa, резервaцијa...зoштo дa купиш a дa не му се свиѓa пa зa џaбе дa е.
   
  На blanco117, Читател, PaLaVa и 37 други им се допаѓа ова.
 3. Mari*

  Mari* Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 април 2016
  Пораки:
  3.685
  Допаѓања:
  45.374
  Пол:
  Женски
  :cash: што повеќе толку посреќен
  Па ќе си купи што сака :D
   
  На Rama и elimkd им се допаѓа ова.
 4. sanjaeva

  sanjaeva Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  3.388
  Допаѓања:
  87.625
  Која е поентата да се дава поклон (нешто убаво?) на докторот?
  За фала на грижата се носи (не обавезно) цвеќе и/или пијалок.
   
  На blanco117, PaLaVa, naturally и 17 други им се допаѓа ова.
 5. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  12.400
  Допаѓања:
  143.811
  Уф Сање кај нас без плико не те погледнува.
  Ама криви сме ние, така ги имаме научено.
  Како да не се платени за работата која ја вршат. Океј е нешто скромно од благодарност, ама кај нас летаат плика од по 50,100е,200е.
  И пак се намрштени и не задоволни.
   
  На Ketchup, Rama, cresa-jagoda и 6 други им се допаѓа ова.
 6. orhideea

  orhideea Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  5.991
  Допаѓања:
  66.484
  Можеш некој убав пијалок убаво спакуван со некоја убава бомбоњера. Се што е повеќе е многу, според мене, сепак зависи и ти до која сума сакаш да биде поклонот.

  Едит: зависи и тоа дали желбата е ваша за поклон како благодарност, или тој самиот си бара нешто.
   
  На cresa-jagoda и sanjaeva им се допаѓа ова.
 7. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  18.853
  Допаѓања:
  306.567
  Пол:
  Женски
  Имаше еден клима бараше :D
  Видиш а мене на тоа никогаш немаше да ми текне
   
  На PaLaVa, naturally, mode-kristina и 18 други им се допаѓа ова.
 8. Anajirile

  Anajirile Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 април 2017
  Пораки:
  167
  Допаѓања:
  1.178
  I agree :)
   
  На Mari* му/ѝ се допаѓа ова.
 9. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  6.108
  Допаѓања:
  75.380
  Пол:
  Женски
  Пари се знае... И на гинекологот и на сестрите.
  Што повеќе тоа подобро.

  Тоа им е работа нив (да породуваат) и секако плата си земаат, ама бакшиш пари никој не одбива.
  (fingers)
   
  На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Bridget

  Bridget Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2013
  Пораки:
  9.646
  Допаѓања:
  134.441
  Јaс се зезaв aмa не сум сигурнa дaли и вие :^) :D
   
  На blanco117, mary28, Haritiela и 30 други им се допаѓа ова.
 11. An-na

  An-na Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 септември 2011
  Пораки:
  6.047
  Допаѓања:
  32.627
  Пол:
  Женски
  Се надевам дека сте иронични со одговориве. Одбивам да верувам дека во државава (колку и да е утепана) може јавно да се дискутира за вакво нешто. Класичен поткуп! Па после не се жалете што не чинат докторите. Сами ги правите такви!
   
  На mmacichka, DeepBlue, PaLaVa и 14 други им се допаѓа ова.
 12. simonka93

  simonka93 Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 март 2012
  Пораки:
  3.172
  Допаѓања:
  71.972
  На тие што ме породија само свекор ми им оставил пари кога им го однесоја бебето да го видат,и на заминување една бомбоњера им оставив, а на докторката која ми ја водеше бременоста и' однесов пијалок и бомбоњера, од почит,бидејќи многу беше посветена...
   
  На LadyC, cresa-jagoda и referentka им се допаѓа ова.
 13. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  14.246
  Допаѓања:
  118.772
  Абе ај! Озбилно пари давате? И во приватните? Знам за Чаир , гак за да ти дојде на пораѓај бараат. Кога се породи кумата, мажот и покрај бонбоњери на главната сестра и докторката им купи и оригинал парфеми. Нив тоа им е работа, не им треба ништо екстра! Јас би однела бонбоњера :) За машко пијалок. Гледам кога одам на прегледи, мажите на тие што се породиле носат бонбоњери. Ова е од милост и радост за бебче:)
   
  На PaLaVa, kjukli, Troi и 11 други им се допаѓа ова.
 14. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  14.589
  Допаѓања:
  321.011
  Кога се породив на докторката и се даде виски и бајадера.
  Толку.
   
  На ♣ Alba Viduam ♣ му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Mari*

  Mari* Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 април 2016
  Пораки:
  3.685
  Допаѓања:
  45.374
  Пол:
  Женски
  Па кај нас така функционира
  Ништо ново па да не се дискутира јавно

  Колку повеќе ке дадеш толку почесто ке те посетуваат докторите

  Има и поскромни :!:
  Кај една поминав со 100ден кредит :rofl:
  Кутри гинеколози ;(
  :D

  Фала богу овде неморам да мислам на такви работи (fingers)
   
  На Rama, Victorian, fina erika и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 16. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  12.400
  Допаѓања:
  143.811
  Во влез сме комшии со познат гинеколог и често се среќаваме јас натоварена со ќеси од пазарење, он украсни, некогаш од багажник ги вади ако не ги собира, зависи денот како бил.

  Блазе нив.:D

  Кога се породи мајка ми со брат ми не беше нешто многу изразено, знам дека носевме нешто скромно, иако она вика уште од мене било иста песна, само не со пари и скапи подароци.
   
  На joy1, cresa-jagoda, Victorian и 4 други им се допаѓа ова.
 17. Black girl

  Black girl Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 октомври 2015
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  11.532
  Ако немаш врски, бараат. А за да ти дојде доктор што сакаш на пораѓај, тешко ако не платиш. Јас затоа размислувам Систина да се породам.
   
  На fina erika и Bridget им се допаѓа ова.
 18. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  9.375
  Допаѓања:
  42.174
  Пол:
  Женски
  Немав врски, не побараа, не дадов. Патем, супер поминав. "Чао, пријатно" ;)
   
  На blanco117, PaLaVa, girl-miri и 12 други им се допаѓа ова.
 19. An-na

  An-na Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 септември 2011
  Пораки:
  6.047
  Допаѓања:
  32.627
  Пол:
  Женски
  Еве јас со врски се породив, па ништо не му дадов на докторот.
  Кога ќе размислам, акушерките го пуштија сопругот во 4 наутро да влезе и да ме види, може мислеле дека ќе им донесе нешто :^) а он со празни раце дојде :rofl:
  Абе ај, да им давам дополнително, а зошто се платени тогаш?
   
  На Адрија, PaLaVa, kjukli и 12 други им се допаѓа ова.
 20. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  12.400
  Допаѓања:
  143.811
  Да не се разбереме погрешно јас коментирам за нашата болница во која се неколку гинеколози. Се редат сите со ред, од сестра до анестезиолог да го покажат бебето.
   
  На Rama, НаталиЛили, Seduction и 1 друга личност им се допаѓа ова.