1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Подарок според хороскоп

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Snow-Queen, 6 декември 2012.

 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.006
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Angelinkka

  Angelinkka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2012
  Пораки:
  526
  Допаѓања:
  361
  Пол:
  Женски
  Се сложува за тоа: подобро повеќе мали отколку еден поголем! Тоа би бил полн погодок за еден близнак! :D
   
 3. simpaticnaa

  simpaticnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  683
  ВАГА-Делумно точно
   
 4. Angel4eeee

  Angel4eeee Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2013
  Пораки:
  529
  Допаѓања:
  336
  Пол:
  Женски
  mojot najdobar drugar e devica,znam deka e rano no sea mi tekna i idejata ke ja memoriram tuka ako kazete deka e dobra definitivno ke ja primenam :)

  Во август ке полни 30 и што :?: ми мислите во една кутија да ставам 30 милка чоколади со некаква порака внатре :talk: :talk: :talk: :talk: :talk: :talk: :rofl: :rofl:
   
 5. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.776
  Допаѓања:
  25.453
  Пол:
  Женски
  Рак - се е точно.
   
 6. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.522
  Допаѓања:
  4.170
  Пол:
  Женски
  Најточноо :D
   
 7. pufki4ee

  pufki4ee Активен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2013
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  11
  Точно :rofl:
   
 8. girl.heart

  girl.heart Активен член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2013
  Пораки:
  103
  Допаѓања:
  4
  Се е точно :D
   
 9. UnPaso

  UnPaso Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2013
  Пораки:
  1.002
  Допаѓања:
  247
  Пол:
  Женски
  Девица- погодено :)
   
 10. Bescheiden

  Bescheiden Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2012
  Пораки:
  316
  Допаѓања:
  193
  За девица е точно :)
   
 11. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  2.333
  Допаѓања:
  9.220
  Пол:
  Женски
  Вaгa, приличнo тoчнo.
   
 12. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  11.994
  Допаѓања:
  68.735
  Пол:
  Женски
  Не би се согласила. Рак сум и омилен подарок ми е книга и чоколада. Може и некое парче облека. Не сакам накит и бижутерија. Прифатливо е и некое креативно дело од личноста која подарува. Ако е нешто за дома тогаш најдобро да е украсно перниче.
   
 13. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.679
  Допаѓања:
  2.930
  Рак - точно !!
   
  На Ladybug. му/ѝ се допаѓа ова.