1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Подарок што може да се прати преку авион

Дискусија во 'Канта' започната од nemir, 13 април 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. nemir

  nemir Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  2
  mi treba vasi idei. na mnogu draga prijateli ( decko i devojka sto ziveat vo Amerika ), sakam da im pratam podarok. treba da moze da se prati po avion....a da ne bide slika-cestitka i takva nekoja rabota :)

  Ve molam, ako imate nekoja ideja 8)
  [mod-kirilica:1qdf59q1][/mod-kirilica:1qdf59q1]
   
 2. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.368
  Podarok sto mozam da go pratam preku avion...

  Искрено јас мислам дека што сакаш можеш да пратиш со авион. Само малку џебот ќе го олесниш. не сум сигурна ама вака мислам. Затоа што знам дека една личност има праќано и преку авион и преку брод. :)
   
 3. KalaV

  KalaV Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2010
  Пораки:
  600
  Допаѓања:
  301
  Podarok sto mozam da go pratam preku avion...

  Кај мене е обратната ситуацијата, јас сум во странство , а сакав на другарка да и пратам подарок.
  Среќа постои македонска страна преку којашто можеш да си порачаш нешто , па тоа и беше доставено во рок од 2 дена.
  Е сега бидејќи ти сакаш во Америка да пратиш , уште полесно ќе ти биде, бидејќи постојат многу американски страни од коишто можеш да купиш што сакаш, ти треба само кредитна картичка да платиш и да ја знаеш нивната адреса за да им биде доставено.
  Е сега не знам што точно сакаш да им пратиш и кој е поводот, ама ова би било поедноставно , а воедно и побрзо :)
  А да , сега се сетив , ти сакаш по некоја друга личност да им пратиш нешто ? :)
  Па, за да не биде многу големо можеш доколку живеат заедно ( а претпоставувам дека да) некој украс за во нивната куќа/стан , можеш нешто со знакот на Македонија , да се потсеќаат на татковината. :D
  Ако се сетам на нешто друго ќе додадам :D
   
 4. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.481
  КалаВ дала брилијантна идеја.
  Плус, ти треба да знаеш што би им купила да беа тука.
  Поевтино се фаќа, а доколку е кршливо нема опасност од кршење.
  Можеш што сакаш да пратиш.

  Тоа со украс поврзан со Македонија не ми е нешто wow. Не секој сака такви работи. :)
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.