babylove овошни кашички

Подароци за роденден

Дискусија во 'Мода и стил' започната од diamonds5, 21 мај 2014.

 1. diamonds5

  diamonds5 Активен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  3
  Сакав да прашам што мислите дека е најдобро за роденденски порадок на девојчиња. Сакав да слушнам и ваши мислења. Се надевам ќе ми помогнете што да подарам! :$ :)
   
 2. Quuen

  Quuen Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2014
  Пораки:
  461
  Допаѓања:
  2.600
  Пол:
  Женски
  dezodorans pegla za kosa odnosno zavisi sto sakas nesto posakapo po evtino...
   
 3. motavator

  motavator Нов член

  Се зачлени на:
  4 мај 2014
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  0
  Блуза,ланче :)
   
 4. bubic.k

  bubic.k Популарен член

  Се зачлени на:
  10 март 2014
  Пораки:
  1.020
  Допаѓања:
  3.766
  Пол:
  Женски
  некое типско парче накит и некој друг моден додаток : капче , марама , ташна .. некоја трендовска маичка ... сигурно ако ти е поблиска другарка добро и го познаваш вкусот.. јас никогаш не сум за подарување на парфеми бидејќи парфемот ќе се истроши а сакам нешто што ќе остане за спомен .. :)
   
 5. pink13

  pink13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2014
  Пораки:
  113
  Допаѓања:
  108
  Пол:
  Женски
  Блуза, парфем, плик ташна :)
   
 6. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.795
  Допаѓања:
  25.937
  Пол:
  Женски
  Сестра ми полни 16 години. Немам никаква идеја што да и’ купам. Што мислите? :worried: Некој уаб подарок, да не биле клише како лакови, накит... :talk:
   
 7. seasopraime

  seasopraime Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2013
  Пораки:
  345
  Допаѓања:
  98
  Пол:
  Женски
  ^ ако ги сака штиклите можеш тоа да и купиш,можеш да и подариш албум со ваши слики и некоја блуза,или нешто што го посакува да го има одамна :D
   
 8. AngelAny

  AngelAny Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  1
  Женски дали некој знае каде може да се најде табакера за цигари (ама да биде марка Пјер Карден, или слично) во Скопјево (освена во таа продавничката на даме груев до космо)?
   
 9. srhsejbsk

  srhsejbsk Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2014
  Пораки:
  1.197
  Допаѓања:
  9.294
  Пол:
  Женски
  Брат ми полни 20 години.Се милам што да му купам, сакам да му купам часовник ама не знам се милам :?:
   
 10. Doryana

  Doryana Активен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2019
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  15
  Пол:
  Женски
  Здраво, на мој многу близок пријател му се ближи роденденот па ете се мисли за подарок.
  И двајцата многу сакаме алки, па имам идеја да му земам една на која ќе изгравирам нешто

  Е сега, алката е купена, зборот е пронајден..Проблемот е што не можам да најдам каде гравираат арапско писмо:^)

  Некој од вас гравирал нешто досега? Знае некое местенце такво?


  Како алтернатива ми се и концертот на лени кравиц на 3ти Мај и нотес со спомени
  Но сепак би сакала ова со алкава да се реализира:mm:
   
 11. Eni.r

  Eni.r Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2018
  Пораки:
  738
  Допаѓања:
  1.805
  Пол:
  Женски
  Во златари распрашај се за гравирање, ама не знам дали ке најдеш на арапско писмо
   
 12. butterfly.285

  butterfly.285 Активен член

  Се зачлени на:
  30 август 2019
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  18
  Пол:
  Женски
  Дали ми е добра идејата за роденден на мојот дечко да му подарам кутија со слики која што се состои внатре од уште помали ктуии со слики и во најмалата кутија на мали ливчиња да напишам помали текстови(мислам дека ме разбирате),да купам блуза,колекција парфем и милка чоколадо.Се тоа убаво да наместам а околу да ставам свеќи.Или премногу е?Или дајте ваши идеи.
   
 13. Ugly Duckling

  Ugly Duckling Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2018
  Пораки:
  701
  Допаѓања:
  11.322
  Пол:
  Женски
  @butterfly.285
  Многу е.
  Ако е романтичен тип, идејата со слики е добра и избери едно, или парфем или блуза.
  Ако не е, тогаш мислам не мора кутии и слики со повеќе големини, можи една ако ти е ќеф. :)
   
  На butterfly.285 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 14. (:strawberry:)

  (:strawberry:) Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2019
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  808
  Убава замисла , ама мислам дека е многу , јас би земала алки такви што се за парови или дуксери идентични , послатко амин
   
  На butterfly.285 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 15. butterfly.285

  butterfly.285 Активен член

  Се зачлени на:
  30 август 2019
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  18
  Пол:
  Женски
  И јас планирав алки,но не носи тој алки,па така можам само кутијата и блуза и милка.Добро е?
   
  На cresa-jagoda, Ugly Duckling и (:strawberry:) им се допаѓа ова.
 16. (:strawberry:)

  (:strawberry:) Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2019
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  808
  Супер е , би ти предложила и да му напишеш нешто , некоја честитка или направи "отвори кога" писменца
   
  На cresa-jagoda и butterfly.285 им се допаѓа ова.
 17. butterfly.285

  butterfly.285 Активен член

  Се зачлени на:
  30 август 2019
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  18
  Пол:
  Женски
  Даа,ке напишам на мали ливчиња текстови повеке и ке ги ставам во кутијата,а онака на кутијата ке пипам Open me:)
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 18. (:strawberry:)

  (:strawberry:) Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2019
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  808
  Суперрр девојкоо :nod::hug:
   
  На cresa-jagoda и butterfly.285 им се допаѓа ова.
 19. Mrs.Precious

  Mrs.Precious Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  2.225
  Допаѓања:
  13.505
  Пол:
  Женски
  Јас обично носам пари на сите пријатели кога ќе ме поканат на роденден. Најубаво е така бидејќи со тие пари ќе си купи што си сака. Е сега на мојата најблиска другарка и носам секогаш нешто како парфем, маскара, некоја крема, лак за нокти, туш и се некои вакви работи пошто обожава производи од шминка. Ако веќе купуваме подароци за родендени треба да знаеме што највеќе сака личноста и што највеќе обожава да има. Еве најпромашен подарок кој го добив беше прљаво мече ем не сум љубител на мечиња ем беше и прљаво|( Таквата пријателка и ден денес ми носи потполно промашени подароци но не им ја мисли дали ќе ми се допадне или не битно таа да дојде на роденден да не пропушти нешто|(
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Daj te idea

  Daj te idea Активен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2019
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Devojki imate nekoja idea za podarko za rodenden za 18ti za decko mi