1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Подароци за секаков повод!

Дискусија во 'Мода и стил' започната од lavinija28, 17 декември 2014.

 1. lavinija28

  lavinija28 Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2013
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.134
  Пол:
  Женски
  Феминки, еве решив да ја отворам оваа тема (се надевам дека нема да е дупла:)- дали купувате подароци по некој повод (ок, еве освен за роденден - што е некако неизбежно)? На пример, дали сте навикнати да давате подароци за Божиќ и Нова година, и што мислите да поклоните оваа година? Се разбира тоа е и во зависност од можностите, некогаш доволно е само вниманието посветено а не материјалното, но мислам дека секој од нас посакал да подари нешто некому. Па, дали имате некој предлог за подароци за оваа година? :)
   
 2. tweety26

  tweety26 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2010
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  2.278
  Пол:
  Женски
  Еве јас прва ќе одговорам.
  Најмногу ми значи тоа што некој се сетил на такво нешто.Јас кога имам можност сакам да подарувам и со повод и без повод.Гледам да не ги изоставам Нова година,8ми Март,годишнини...некогаш и само на датум да ми текне ќе подарам.Не е битно дали е којзнае каков поклон,доволна е ситница и вниманието за нечија насмевка на лицето.
  Сакам кога ќе изненадам некој со некој мој гест,им го обожавам изразот на лицето во тој момент.
  И што е до мене,повеќе сакам јас да подарувам.Не дека не сакам подароци ама сакам кога јас сум причината за некоја насмевка. :)
   
  На glosipgirl, marija.980 и lavinija28 им се допаѓа ова.
 3. homealone

  homealone Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2012
  Пораки:
  1.286
  Допаѓања:
  361
  Пол:
  Женски
  Секако дека се дава подароци со повод на одредени датуми но и без повод еве јас оваа година веќе знам дека на мојте ќе им купам некоја ситница за празнициве не е многу на родителите по еден парфем а на мојата помала сестричка подарокот ке биде предновогодишен карта за на ЦЕЦА не ни се сомнева дека ќе ја водам со мене и покрај тоа што ќе го добие ланчето кое сама си го избра за подарок ова е дополнително секако и јас кога добивам подароци сеќна сум што некој се сетил на мене па макар да е и чоколадо
   
 4. lavinija28

  lavinija28 Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2013
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.134
  Пол:
  Женски
  Јас вообичаено подарувам колекции, некој сувенири или некое парче облека, зависи од ситуација. Така и за овие празници си спремам по некои скромни поклончиња за да ги изненадам и усреќам моите најмили ;).И да, во право сте, понекогаш дури и едно чоколадо можи многу да те усреќи бидејќи е знак дека некој се сетил на тебе.Супер :)
   
 5. sparkless

  sparkless Активен член

  Се зачлени на:
  17 август 2014
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  48
  sakam podaroci i sakam da poklonuvam,dali e so nekoj povod pricina ili nekoj obicen den ne e bitno mal gest dali so povod ili bez povod sekoj na sekogo ke razbudi ubavo cuvstvo i iskraena nasmevka :))
   
 6. kjukli

  kjukli Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 ноември 2014
  Пораки:
  3.057
  Допаѓања:
  28.609
  Пол:
  Женски
  Обожавам да подарувам, а секако и да ми подаруваат, најмногу љубов и внимание :D а, веќе кога зборуваме за материјалните, подарувам и за Нова Година, за 8ми Март, родендени секако, но и без повод и причина. Најчесто подарувам практични работи, работи кои што знам дека ќе усреќат :P
   
 7. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  5.012
  Допаѓања:
  35.972
  Пол:
  Женски
  Подароците подарени со повод се очекувани, а оние без повод се пријатно изненадување.
  Во секој случај, убаво е чувството кога некој ќе се сети да посвети некому внимание и да изнуди насмевка на лицето без оглед на видот и цената на подарокот.
  Убаво е да се создаде причина за да му го разубавиме денот на некој и да подготвиме изненадување кога другите најмалку очекуваат. Неочекуваниот гест е незаборавен.
  Сакам да подарувам за да ја сподели некој среќата со мене во тие моменти.
   
  На lavinija28 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Portishead

  Portishead Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2014
  Пораки:
  88
  Допаѓања:
  742
  Пол:
  Женски
  Мене најдраги ми се подароците кои што ќе ги добијам и знам дека се од срце, без разлика дали се подарени со некаков повод или без. Изненадувања од блиски луѓе, малечка пеперутка од хартија како знак на внимание или омиленото чоколадо после кавга, вредат многу повеќе од поскапи нешта подарени ’ради реда’. :nod:
  Како и да е, јас внимавам да не ги заборавам важните датуми и празници за подарување но сепак најсреќна сум кога на најобичен ден случајно ќе забележам нешто кое што знам дека на блиска личност многу би и се допаднало, ќе го купам и ќе изненадам и усреќам со таквиот убав гест.
   
  На Valerin му/ѝ се допаѓа ова.
 9. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.148
  Подароците за Нова година,8ми Март и нормално родендени, се неизбежни од моја страна и секогаш се трудам на овие датуми да им подарам нешто на најблиските.Се разбира,сакам да подарам некому нешто и без повод.

  А најубави подароци се оние кои си ги добил без никаков повод,во знак на внимание и подарени од срце.Бидејќи знаеш дека за роденден ќе добиеш подарок,но кога во обичен ден не очекуваш може да те израдуваат уште повеќе.
   
 10. 9Natasa

  9Natasa Активен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2016
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Женски
  Ако ви требаат подароци во 5 мин. до 12, нарачајте си ги онлајн на ЕХ.МК и ќе ви ги испорачаат до врата на примачот на подарокот.
   
 11. larrachi

  larrachi Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2015
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  922
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]

  Девојки изработувам чоколади со уникатен дизајн.
  Пишете инбокс :)
   
 12. Loveisintheair1

  Loveisintheair1 Активен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2017
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Женски
 13. larrachi

  larrachi Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2015
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  922
  Пол:
  Женски
  Доколку е страницава твоја неколку совети од мене.
  Прво со среќа, да имаш многу нарачки.
  Второ, среди ја малце естетски поубаво да изгледаат сликите и објавите. Сликај ги подобро работите на обична позадина и ставај ги така сликите.. Вака изгледа премногу аматерско.
  Трето, објави што поконкретно правиш - каков вид работи, цена, податоци итн.
  Вака искрено кога ја отворив ништо не ме привлече, а очи ми ископаа ичкртаните букви и слики.
  Ова се само мои предлози и совети до тебе...
  Среќна работа :)
   
 14. lavinija28

  lavinija28 Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2013
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.134
  Пол:
  Женски
  Друштво, што може да се поклони по повод Докторат? Станува збор за девојка...
   
 15. Ljubica87

  Ljubica87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 март 2018
  Пораки:
  307
  Допаѓања:
  508
  Пол:
  Женски
  Јас сакам да подарувам, но и да ми подаруваат, сопствени креации. Не мора сѐ да е дома направено, ама ми значи некој уникатен детаљ, да се знае дека е подарено со љубов. Исто така и нешто симболично ми значи, на пример ако знае дека сакам рачни изработки, да ми подари нешто што ќе ми служи
   
  На lavinija28 му/ѝ се допаѓа ова.