1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Подароци за 8-ми март

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од blessed.an, 6 март 2017.

 1. blessed.an

  blessed.an Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2016
  Пораки:
  2.227
  Допаѓања:
  11.111
  Пол:
  Женски
  Не видов никаде ваква тема па ме интересира мислењата ваши..Дали купувате поклони за 8-ми март..Дали само на поблиските или и подалечни пријатели,роднини..Јас пр купувам само на мајка ми и свекрва ми..Мајка ми не ме оставила ниту една година а свеки никогашне ми дала ништо бидејки рече јас не практикувам такви работи..Ако има слична тема нека оди во канта.
   
 2. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.881
  Допаѓања:
  5.427
  На мајка ми и купив тренерки,со цел дека сакаше а спомна и тоа че и се најди баш.
  Лани цвет,парфем и марама.
  Сум давала вазна, пепеларник, послужавник, филџани, букет, сваровски обетки.
  Претежно на мајка ми и давам нешто што и треба во моментот.

  Инаку идеи има многу за поклони. Претежно сум добивала буќет цвеќе.

  Сепак тоа е внимание кое не треба да се изостава и во останатите 364 дена. :)
   
  На blessed.an му/ѝ се допаѓа ова.
 3. toogood

  toogood Популарен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2014
  Пораки:
  2.126
  Допаѓања:
  12.293
  Nemam na kogo da podaram , a rado bi podarila.
  Za mene poklonot e naracan i mislam deka ke bide na domasna adresa navreme. :inlove::inlove::inlove:
   
  На Val-Dim, blessed.an, duffi и 2 други им се допаѓа ова.
 4. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  3.991
  Допаѓања:
  42.114
  Пол:
  Женски
  Подарувам само на мајка ми и на идната свекрва.
  Минатата година на мајка ми и купив филџани, а на идната свеки украсна чинија.
  Оваа година за 8ми март нема да сум во Мк.
  Тука од Германија ќе им земам некој подарок.
   
  На blessed.an, theowndemon, mira.mira и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. coldbaby

  coldbaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 март 2017
  Пораки:
  79
  Допаѓања:
  51
  Пол:
  Женски
  Na majkami i kupiv racen casovnik
   
  На blessed.an, toogood и elimkd им се допаѓа ова.
 6. La.loca

  La.loca Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2015
  Пораки:
  1.146
  Допаѓања:
  7.797
  Пол:
  Женски
  Планирам да земам чаши за вино и една роза за мајка ми.
   
  На blessed.an и toogood им се допаѓа ова.
 7. NeoX

  NeoX Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2017
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  572
  Пол:
  Машки
  Јас моментално во тајност на мајка ми и имам купено:
  - Парфем
  - Патики
  И една блуза што сама си ја одбра што не е тајност.
   
  На blessed.an, toogood и Bozica1980 им се допаѓа ова.
 8. Wahnsinn

  Wahnsinn Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2015
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  2.441
  Пол:
  Женски
  Мајка ми си побара книга, и тоа ќе биде нејзиниот поклон годинава :) Јас би сакала да добијам само едно цвеќе, ништо друго. Ама дечко ми не е тука, па нема ни тоа да биде :lol:
   
  На toogood и blessed.an им се допаѓа ова.
 9. Zaljubena26

  Zaljubena26 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2017
  Пораки:
  1.717
  Допаѓања:
  25.634
  Пол:
  Женски
  На мајка ми планирам да и подарам цвеќе и блуза, за тетка ми и братучетката со која сме доста блиски земав по едно ланче, останува попладне да решам за баба ми што да купам. Размислувам дали треба да земам подарок за мајката на мојот партнер но најверојатно нема, сеуште не ја познавам добро и не верувам дека ќе го погодам, а и срам ми е некако...Инаку за мајката на поранешниот дечко купував по нешто задолжително.
   
  На toogood и blessed.an им се допаѓа ова.
 10. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  10.309
  Допаѓања:
  58.128
  Пол:
  Женски
  Празников веќе не ми е тоа што некогаш беше... Некогаш купував поклони за сите наставнички и професорки што ми предаваа, се чувствуваше некоја посебна и пријатна атмосфера додека шетав низ тезгите полни со цвеќиња. Сега веќе не шетам низ тезги, се упатувам на едно место откако претходо ќе одлучам што треба да купам за мајка ми и сестра ми и тоа е тоа. Ништо, баш ништо посебно. Ќе одам утре да набавам подароци, а патем и јас самата ќе си се почастам со нешто. :lol:
   
  На blessed.an му/ѝ се допаѓа ова.
 11. snegulkata

  snegulkata Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  2.746
  Допаѓања:
  27.084
  За мене на овој ден цвеќе се подарува, веќе пишав и на друга тема. Нема жена која не сака цвеќе и на кое би му нашла мана, нема поедноставен начин да се купи (го има на секое ќоше, барем тие неколку дена околу празникот), и притоа не бара многу пари а сепак ќе се искаже почитта кон некоја жена.
  Подарок купувам на мајка ми, свекрва ми и колешките од работа. На колешките планот ми е по една ружа, на свеки и на мама собно цвеќе.
  Не дека не сум купувала и други подароци (марама, новчаник, козметика, нешто за домаќинство), ама полесно ми е да одберам цвеќе, и поубаво се чувствувам кога подарувам цвеќе на тој ден.
   
  На toogood и blessed.an им се допаѓа ова.
 12. Purelove92

  Purelove92 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2015
  Пораки:
  581
  Допаѓања:
  2.369
  Пол:
  Женски
  Zetkin_luxemburg1910.jpg Нив ги славиме за 8ми Март. Да бев поблиску до каде што се закопани би им купила нешто во знак на благодарност....Ни мајка , баба ,вујна,свекрва, стрина ...Ако имала некоја поголем успех годинава одиме славиме, а не сакам ни да добивам ни да купувам поклони не сум заслужила.....зашто на овај ден се излегува на протести во знак на потик на жените кои за жал не живеет во 21 век или немаат услови. За цвеќиња, мечиња на блиските секој ден е убав.
   
  На fina erika, Nausicaa, Outlook и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. melnicanecot

  melnicanecot Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2016
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  785
  Пол:
  Машки
  Јас сакам само да Ви честитам 8 Март. Да ве краси убавината и да ве опкружува нежноста.
   
  На biGirl, Crna Dama и LadyInTheDark им се допаѓа ова.
 14. Crna Dama

  Crna Dama Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2015
  Пораки:
  2.772
  Допаѓања:
  21.788
  Пол:
  Женски
  Јас на мајка ми и купив ташна и ружа, и на сестра ми исто цвеке и парфем
   
 15. ADOKI

  ADOKI Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2014
  Пораки:
  1.696
  Допаѓања:
  2.708
  Пол:
  Машки
  FB_IMG_1488987878354.jpg FB_IMG_1488987995458.jpg FB_IMG_1488987995458.jpg Среќен 8 ми Март на сите припаднички од понежниот пол ;)
   
 16. Devojka100

  Devojka100 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  179
  Допаѓања:
  153
  Пол:
  Женски
  jas na mojata svekrva I kupiv plasticno so kapak za mesenje leb stasuvanje. A taa mene mi kupila pizami
   
 17. biGirl

  biGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.115
  Допаѓања:
  2.907
  Пол:
  Женски
  za majka mi ruza
  za sestra mi,bratucedkite lakovi malena so mat karmin malena na promocija bea 120 den
  za tetka mi i strina mi marami
  za baba mi gaki ahahahhaha :D
  skromni pokloncinja :)
   
 18. Mini90

  Mini90 Популарен член

  Се зачлени на:
  2 септември 2014
  Пораки:
  555
  Допаѓања:
  2.134
  Пол:
  Женски
  Pokloniv: mali kuktusi vo saksija, marama, parfem, komplet shminki i nekolku ruzi.

  Dobiv: mala palma vo saksija, obetki od Parfois, dezodorans, krema za telo i ruzi. :D
   
 19. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.972
  Пол:
  Женски
  Мајка, свекрва,јатрва и учителки!
  На мајка ми и свекрва ми новчаник од дуки дасо, за јатрва ми колекција од Авон и за учителките по 1 лак од Авон.
   
 20. Zaljubena26

  Zaljubena26 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2017
  Пораки:
  1.717
  Допаѓања:
  25.634
  Пол:
  Женски
  На мајка ми и подарив палмичка, на баба ми и идната свекрва по еден парфем.
  Добив букет со рози и фустанче од партнерот и две рози од колегите на работа.
   
  На ADOKI му/ѝ се допаѓа ова.