1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Подароци за 8-ми март

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од blessed.an, 6 март 2017.

  1. Espadrila

    Espadrila Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 април 2013
    Пораки:
    1.143
    Допаѓања:
    20.736
    Добив тоалетна вода и купка, цвеќе саксиско, каранфили, буќет од гриоти чоколада, кујнски помагала, кошула.
    Подарив долен веш на три особи, паричник, цвеќе, кошула, купка со дезодоранс, марами.
     
    На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. L.TheQueen

    L.TheQueen Активен член

    Се зачлени на:
    27 август 2017
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    15
    Пол:
    Женски
    Јас планирам на мајка ми да и подарам сложувалка со слика фамилијарна и букет цвеќиња.Дали е добра идеја и ако може други предлози.
     
    На Belabelinakinder му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.140
    Допаѓања:
    76.529
    Пол:
    Женски
    Букетот е секогаш добра идеја, но сложувалката мислам дека нема да ѝ биде од никаква корист... Според мене, подобро би било сет фиџани, чаши, некој интересен сад, нешто за во кујна што би ѝ требало, облека (пижами, маичка, џемпер...), парфем, постелнина... Но ако веќе си се решила за сложувалката, во ред, и тоа е интересна идеја. :)
     
    На fina erika и *Ench@nted* им се допаѓа ова.
  4. fina erika

    fina erika Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2017
    Пораки:
    1.308
    Допаѓања:
    11.518
    Пол:
    Женски
    Убаво е некоја марама или шал,новчаник,јас само на Мајка ми и Свеки давам подарок,Свекрвами е малку манџика па неможам да и нагодам се па затоа обично и купуван хулахопки затоа што знам дека ќе ги облече или долен веш маица.На Мајка ми што и да и дадам не наоѓа мана а мајмногу се радува на Салонско цвеќе.
     
  5. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.559
    Пол:
    Женски
    Ќе купам поклони за учителките на децава. Планирам да им купам по една стаклена здела. Лани беше колекција. За жал, немам мајка за да и подарам поклон. Ниту баби.
     
  6. Silver.E

    Silver.E Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2013
    Пораки:
    2.226
    Допаѓања:
    5.276
    Како и секоја година, така и оваа, се спремаме за 8ми Март. :D
    Што би земале ?
    Јас ќе земам нешто мешано од поситни работи од околу 600-700 ден. да не е ни премалку, ни премногу. Свекрвата ми сака козметика (секакви шампони, кремови, лосиони) и секогаш се радува на такви работи, никогаш не и се доста.
     
  7. Igle

    Igle Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    1.723
    Допаѓања:
    18.421
    Пол:
    Женски
    Јаа ова истово мислев што да земам на мама и на свекрвата, прво мислев по еден парфем бидејќи скоро се им имам веќе подарено дали за 8ми дали за нова год или роденден(ракавици зимски, марами, новчаници, козметика, благо, грепки, книги итн), а парфем е потрошен материјал, но во последен момент се одлучив за чинија на спрат за послужување благо. На мама знам ептен и се допаѓаат а си нема купено, а свекрвата ептен често прави благо и секогаш послужува со кафе па сега ќе ја модернизирам со убава чинија :)
     
    На manako1 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.559
    Пол:
    Женски
    Јас ништо нема да и купам. Маж ми нека и купи. Она самата си кажа дека не сака поклони од снаите. Уште поарно. Да не си правам трошок за неа. А и не заслужила поклон од мене. За безобразни како неа не трошам пари.
     
    На TarantulaA му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Silver.E

    Silver.E Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2013
    Пораки:
    2.226
    Допаѓања:
    5.276
    Многумина знаат да речат не сакам поклон, а се лутат ако не добијат. После одма трчаат со комшивките и пријателките да си кажат која што добила од снаата, па и се фалат.
    Затоа не сфаќам кога некоја постојано глуми како не сака поклон, ти вели не троши се, а потајно сака поклон. Подобро нека си ќути.

    А, за тоа, дали заслужила или не поклон, не ти ја знам ситуацијата, иако мислам дека некоја ситница не е страшно, колку-толку барем ти ќе покажиш човечност, почит, можеби ќе ја потсетиш каква и таа треба да биде. Иако ова си го размислувам општо онака, бидејќи сакам празници и истите ги гледам како повод за помирувања или за поголеми разбирања.
     
  10. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.559
    Пол:
    Женски
    Имала она кој да и купи поклон. Затоа не сакала од нас снаите поклон. Инает жена. (facepalm) Јас сакам поклони дадени од срце, а не ради реда.

    Оваа година треба да купам поклони за 5 учителки. Малиот има 3 во градинка, а големиот 2 во школо. Ќе се потроши некој денар повеќе.
     
    На Silver.E му/ѝ се допаѓа ова.