1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Подароци dm: Освојте бебешки кашички babylove!

Дискусија во 'Бебе' започната од Femina, 22 февруари 2021.

 1. Femina

  Femina Администратор Член на тимот

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  80
  Допаѓања:
  1.630
  Неодамна 5 форумџики и нивните малечки имаа можност да ги вкусат dmBio бебешките кашички. Сега, нашите партнери dm нудат нова одлична можност да тестирате кашички од нивната марка специјализирана за бебиња – babylove. :)

  [​IMG]

  Веруваме дека на многумина од вас ви се познати производите од babylove. Кашичките и оброците за бебиња babylove гарантираат врвен, проверен и докажан квалитет и внимателно одбрани и комбинирани состојки. Гаранција за тоа е и ознаката за органско производство според стандардите на Европската Унија, која можете да ја најдете на кашичките. Повеќе информации можете да дознаете на следниот линк.​

  Споделете искуство/мислење за кашичките babylove и/или одговорете колку години постои брендот babylove, за да се вклучите во најновиот giveaway*. (Одговорот ќе го најдете на нивната страница)

  На 25 февруари, по случаен избор, ќе селектираме 5 среќни добитнички кои на своите најмали ќе им ја освежат исхраната со овие превкусни кашички. :party:

  *Напомена: Кашичките кои се доделуваат се наменети за бебенца над 6-месечна возраст.
   
  На nadenadia, Snowflake92, Makedonka007 и 9 други им се допаѓа ова.
 2. Presrekna

  Presrekna Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2019
  Пораки:
  2.172
  Допаѓања:
  12.910
  Пол:
  Женски
  Користам прилика да се заблагодарам на dm и femina за кашичките. Пак ќе ги пофалам сите производи, кашички, инстант храна, млеко, пелени, вл марамици, кремови. ..
  Давам шанса на другите членки, јас само да се заблагодарам без учество.
  IMG_20210210_123639.jpg IMG_20210210_123643.jpg
  IMG_20210210_123628.jpg
   
  На ivance.., Femina, SkarletOHara и 18 други им се допаѓа ова.
 3. mother_nature

  mother_nature Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 април 2020
  Пораки:
  461
  Допаѓања:
  521
  Пол:
  Женски
  • Брендот Babylove постои повеќе од 20 години :inlove:
  Се вклучувам во учество за награда, да ги пробаме кашичките кои се со многу пофалби и имаат доста вкусови :l:
   
 4. Cien

  Cien Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2019
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  210
  Пол:
  Женски
  Брендот babylove постои повеќе од 20 години... Најдобри!
   
 5. Spring15

  Spring15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2020
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  106
  Пол:
  Женски
  Babylove prendot postoi poveke od 20 godini.Moe iskustvo-pvo gi dobiv na podarok kashickite bebush gi saka pa redovno gi kupuvame. Bi bilo super da dobieme.
   
 6. Andra

  Andra Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2019
  Пораки:
  1.152
  Допаѓања:
  1.666
  Пол:
  Женски
  20години а ние ги користиме 2 години:)
   
  На elcezelce му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Poppins

  Poppins Популарен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2016
  Пораки:
  2.622
  Допаѓања:
  5.556
  Пол:
  Женски
  Брендот Babylove постои повеќе од 20 години , се што ни треба може да се најде :l::l: Од работи за лична хигиена , исхрана , козметика за најмалите и сите производи се со предобар состав соодветен што е најбитно и кашичките со органско производство :l:

  Многу , премногу ми е криво што сеуште нема Дм во нашиот град :|
  за да може да набавуваме почесто и секојдневно од производите , за син ми сигурно би биле прв избор за некој месец кашичкиве :inlove: За ќерка ми исто имаше шанса и таа да ги вкусе и кашичките и оние за шмукање посебно уживаше во нив , сите вкусови ги сакаше:angel:
   
  На ivance.. му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Snowflake92

  Snowflake92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  3.388
  Допаѓања:
  4.423
  Пол:
  Женски
  Брендот постои 20 години. Кашичките не сме ги пробале,но сме користеле многу други babylove продукти и се покажале одлични. :l:
   
 9. Tsukinory

  Tsukinory Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2019
  Пораки:
  1.103
  Допаѓања:
  5.860
  Пол:
  Женски
  Си го пријавувам синчето како прв дегустатор. Недели не делат од првата лажичка. Секако планираме прв избор да се бејби лов. Бренд кој со постоење веќе 20 години и многубројни позитивни искуства и препораки ја заслужува љубовта на мајките и бебињата.
   
  На elcezelce му/ѝ се допаѓа ова.
 10. MinnieM

  MinnieM Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јули 2018
  Пораки:
  712
  Допаѓања:
  1.777
  Пол:
  Женски
  Брендот Babylove постои повеќе од 20 години. Се пријавувам за мојата внука Илина која неодамна почна со вкусови па би сакала да ги проба овие кашички кои се најдобри!
   
 11. Chuchanov

  Chuchanov Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2019
  Пораки:
  1.519
  Допаѓања:
  2.939
  Пол:
  Женски
  Брендот Babylove постои повеќе од 20 години.
  Ќерка ми ја обожава ноќната кашичка со банана, домати и тестенини, се што сме пробале јаде без проблем. Секое одење за Скопје и купувам по 20тина кашички, не само кашичките се е убаво од Babylove млекото, житарките, памперс, козметика...се е БИО со врвен квалитет :)
  Најблиско ни е Струмица па таму го праќам маж ми да го испразни рафтот.
   
 12. Skorpija989

  Skorpija989 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2016
  Пораки:
  275
  Допаѓања:
  4.783
  Пол:
  Женски
  Брендот постои повеќе од 20 години. Користиме повеќе производи од овој бренд, пелени, сретства за хигиема, а пред скоро време почнавме и со вкусови. Јама ги обожава кашичките
   
 13. Iva Mitrevski

  Iva Mitrevski Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2020
  Пораки:
  1.350
  Допаѓања:
  7.241
  Пол:
  Женски
  Не учествувам во играва пошто уште не сум породена, ама колку мерак имам јас самата вакви работи да јадам тоа е чудо некое :D:D:D
   
 14. Mini90

  Mini90 Популарен член

  Се зачлени на:
  2 септември 2014
  Пораки:
  570
  Допаѓања:
  2.198
  Пол:
  Женски
  Брендот постои 20 години. Кашичките не сме ги пробале се уште,но би сакале да ги пробаме :l:
   
 15. Mila_Skopje

  Mila_Skopje Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2019
  Пораки:
  1.401
  Допаѓања:
  2.640
  Пол:
  Женски
  Бренд кој постои повеќе од 20години. Она што е најдобро кај овие кашички, а на секоја мајка и е најбитно е дека се направени од 100% овошје/зеленчук, што ги прави посебни и прв избор за секој нов малечок јадач :inlove:
   
 16. elcezelce

  elcezelce Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  3.106
  Допаѓања:
  20.922
  Пол:
  Женски
  Бебе мое сега за сега ги јаде само кашичките за шмукaње, имам купено веќе да пробаме од кашичкиве па ќе се пофалам како сме поминале :) Бренд кој постои 20 години не е шала :)
   
  На Andra му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Bella*

  Bella* Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2018
  Пораки:
  2.344
  Допаѓања:
  14.616
  Пол:
  Женски
  Брендот Babylove постои 20 години :muscle:
  Прекрасни се кашичките сме ги пробале :l:
   
 18. P. S. 94

  P. S. 94 Нов член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2021
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Kade treba da se komentira za kashickite poz
   
 19. P. S. 94

  P. S. 94 Нов член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2021
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Najdobar brend so orginalni proizvodi najvkusni kashicki koj mu se potrebni na moeto dete blagodaram
   
 20. kukla21

  kukla21 Мама Член на тимот

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  23.714
  Допаѓања:
  108.567
  Дефинитивно најдобри комбинации за бебе. Едино, малку да се поработи на инвентори менаџмент затоа што многу често нешто нема. Тамам ќе си фатиш ред, нешто снемало. треба да оправдаат 20 години бренд :)
   
  На Andra му/ѝ се допаѓа ова.