Подароци dm: Освојте бебешки кашички babylove!

Дискусија во 'Бебе' започната од Femina, 22 февруари 2021.

 1. ocicka2014

  ocicka2014 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2014
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  12.935
  Пол:
  Женски
  Одлична замена кога мама нема време да зготви нешто, а тие за шмукање ги обожаваме кога сме надвор ептен се практични.
  Иако имаме 18месеци, моментално не мачат сите тројки запчиња ни излегуваат наеднаш и секое јадење ми го одбива, но бејби лов на шмукање никогаш :)
   
 2. Zumbulce9

  Zumbulce9 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2014
  Пораки:
  165
  Допаѓања:
  621
  Брендот Babylove постои повеќе од 20 години. Мојот син неодамна почна со вкусови па би сакала да ги проба овие кашички!
   
 3. MinnaAnne

  MinnaAnne Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 мај 2020
  Пораки:
  212
  Допаѓања:
  640
  Пол:
  Женски
  Babylove, бренд кој постои 20 години, ќе биде првиот избор кога ќе почнеме со јадење за неколку дена. Едвај чекам да го откријам омилениот вкус на мојата принцеза :inlove:
   
 4. Isabel

  Isabel Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  905
  Допаѓања:
  835
  Брендот babylove постои повеќе од 20 години, а ние со задоволство би ги пробале. И да не добиеме сега, прва прилика кога ќе посетиме друг град ќе си купиме обавезно бидејќи многу сме пребирливи па се надеваме дека ќе ги засакаме :l:
   
 5. Rainbowbaby

  Rainbowbaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2020
  Пораки:
  217
  Допаѓања:
  921
  Пол:
  Женски
  Брендот babylove постои 20 години,а ние ги користиме кашичките веќе 3 месеци. На мојата ќерка сите кашички и се подеднакво вкусни, не пребира :D
   
 6. SkarletOHara

  SkarletOHara Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2012
  Пораки:
  946
  Допаѓања:
  1.829
  Ние ги немаме пробано но би сакале после толку убави коментари, верувам со причина е бренд кој постои над 20 години.
   
 7. P.S.love

  P.S.love Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2015
  Пораки:
  840
  Допаѓања:
  6.693
  Пол:
  Женски
  Не сум активна во теми за бебиња затоа што сѐ уште не сум мајка(се надевам дека ќе имам таков благослов во иднина ), но нешто ме натера да ја отворам темата:) Се присетив на разговорите со мајка ми кога јас бев бебе (дебелко:D) и сум сакала толку многу кашички што моите родители немале доволно финансии во тоа време да го задоволат мојот апетит.:$ Па затоа, поблиските роднини секогаш ми носеле кога ни доаѓале во посета:l:

  Ќе учествувам во наградната игра затоа што сакам да ги подарам кашичките на некое мало срценце кое ќе се насладува со нив. :hug:
  А, брендот постои повеќе од 20 години.:party:
   
  На Dust му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Mama - Emi

  Mama - Emi Нов член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2021
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Брендот babylove постои веќе 20 години и презадоволна сум од нив топло им ги препрачувам на сите .
   
 9. Malesia

  Malesia Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2020
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  178
  Пол:
  Женски
  Babylove, бренд постои веќе 20 години, Моево маже наполни 6 месеци почнуваме со дохрана (голем лапачко е) па би било убаво да ги изедеме вашите кашички бидејки не пробуваме само јадеме :clap::inlove:
   
 10. ajan81

  ajan81 Активен член

  Се зачлени на:
  6 април 2019
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Најдобар избор на производи, среќа е што постои брендот 20 години и што ги имаме нивните производи на нашиот пазар. Користиме еден куп производи на Бејбилов, а од кашичките најчесто ги купуваме овошните каши со двопек (едниствени со ваква комбинација) :clap:.
   
 11. Leo_29

  Leo_29 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2017
  Пораки:
  1.304
  Допаѓања:
  4.867
  Пол:
  Женски
  Брендот Babylove постои веќе 20 години. И не се лоши.
   
 12. nadenadia

  nadenadia Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2012
  Пораки:
  558
  Допаѓања:
  1.348
  Брендот Babylove постои веќе 20 години. И самите години си кажуваат дека несомнено се работи за одличен и докажан бренд.
  За самите кашички само пофални зборови, секоја недела си дополнуваме залиха и испробуваме нови комбинации. Сите кашички ни се допаѓаат, најповеќе овошните. Ако случајно нешто остане не дојадено тато или мама со сласт си ги дојадуваат :D
   
 13. TeodoraV

  TeodoraV Активен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2020
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Женски
  Брендот Babylove постои повеќе од 20 години. Користиме многу нивни производи. Штотуку почнавме со пробување вкусови и досега е се домашно подготвено, па добро би ни дошло да пробаме од готовите органски кашички за кога ќе одиме на прошетки.
   
 14. VDT2906

  VDT2906 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 август 2017
  Пораки:
  2.117
  Допаѓања:
  9.105
  Пол:
  Женски
  Babylove брендот постои 20 години. Кашичките ги имам земано за поголемово сега и за помалово дете, супер се. Квалитет со одлична цена.
   
 15. Femina

  Femina Администратор Член на тимот

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  1.461
  Благодарност до сите за интересот и споделените мислења и искуства. :)

  Во рамките на најновиот giveaway во соработка со dm за кашичките од истакнатиот бренд babylove, беа избрани следните мамички кои ќе освојат подароци:


  Ќе ги контактираме добитничките за што поскоро да ги нахранат малечките со babylove кашички. ;)

   
  На P.S.love, Andra, Malesia и 7 други им се допаѓа ова.
 16. Poppins

  Poppins Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 септември 2016
  Пораки:
  1.823
  Допаѓања:
  4.080
  Пол:
  Женски

  Фалааа многу Femina и Babylove :l::l::l:
   
 17. Tsukinory

  Tsukinory Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2019
  Пораки:
  995
  Допаѓања:
  4.707
  Пол:
  Женски
  Голема благодарност до Фемина и ДМ :inlove:
   
 18. nadenadia

  nadenadia Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2012
  Пораки:
  558
  Допаѓања:
  1.348
  Благодариме најмногу :hug::l:
   
 19. MinnaAnne

  MinnaAnne Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 мај 2020
  Пораки:
  212
  Допаѓања:
  640
  Пол:
  Женски
  Ви благодарам многуу :l::l::l:
   
 20. Malesia

  Malesia Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2020
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  178
  Пол:
  Женски
  Ви благодарамм