1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Подаруваме со dm: Супер неодоливи овошни кашички од babylove

Дискусија во 'Бебе' започната од Femina, 3 март 2021.

 1. Femina

  Femina Администратор Член на тимот

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  1.712
  Сити бепчиња се среќни бепчиња, нели? ^_^ Ставајќи го во фокусот задоволството на најмaлите, со нашите партнери од dm организираме нов giveaway за сите мини-феминки/феминци.

  Бидејќи, како што велат од dm, „ЗА НАШИТЕ НАЈМАЛИ ГО БИРАМЕ САМО НАЈДОБРОТО“, подароците се составени од неодоливи овошни кашички од babylove* – специјализираната марка на dm за бебиња.

  [​IMG]

  А за да учествувате, едноставно споделете што е посебно кај овие кашички и зошто ги сакате, па ќе имате шанса да им ги засладите оброците на вашите малечки со квалитетни кашички. ;)

  Најсреќните ќе бидат избрани в понеделник, на 8 Март. :o:

  *Напомена: Кашичките кои се доделуваат се наменети за бебиња над 1 година.
   
  На Верче4, TeodoraMJ, Malesia и 3 други им се допаѓа ова.
 2. MinnieM

  MinnieM Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јули 2018
  Пораки:
  846
  Допаѓања:
  2.594
  Пол:
  Женски
  Овошните кашички ни се составен дел од појадокот, овие кашички ни се едни од омилените, погодни се и практични за оброк или ужина кога сме излезени. Моето дете ги обожава :D само тие со кокос не ги пробал сеуште:)
   
 3. elcezelce

  elcezelce Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  3.115
  Допаѓања:
  20.936
  Пол:
  Женски
  Нашите омилени, син ми ги обожава никогаш не одбил ваква кашичка, практична и најчеста ужинка кога шетаме :)
   
 4. Cien

  Cien Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2019
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  210
  Пол:
  Женски
  Супер практични и за дома и за надвор.. омилени (heidy)
   
 5. Sofi.ja

  Sofi.ja Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 јануари 2012
  Пораки:
  8.604
  Допаѓања:
  17.657
  Единствени кашички што ги јаде со мерак и за кои не се потребни пеење песни, кажување приказни или било какви анимации за да се најаде:angel:
  Кога би бирало тоа,сите три оброка би му биле "кашички на стискање":rofl:
   
  На Fallen.Angel му/ѝ се допаѓа ова.
 6. monik55

  monik55 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2015
  Пораки:
  7.916
  Допаѓања:
  59.499
  Пол:
  Женски
  Омилени кај син ми, секој ден си цуца по едно, некогаш и по две.
  Што е најодлично имаат супер цена:inlove:
   
 7. Milaаа991

  Milaаа991 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2018
  Пораки:
  2.915
  Допаѓања:
  11.384
  Пол:
  Женски
  Имавме периоди кога вадеше заби буквално само на овие кашички и палента живееше. И тоа само од брендот на ДМ и никои други не ги прифаќаше. Сега е веќе голема има цели 2 години, но се уште кога сме излезени, во кола или се шетаме со точакот и е омилена ужинка и вкусно освежување.
   
 8. ivance..

  ivance.. Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2020
  Пораки:
  2.660
  Допаѓања:
  7.122
  Пол:
  Женски
  Посебното кај нив е тоа што се природни и прекрасни и мојте внуци ги обожаваат , а имаат и одлична цена па се надевам дека и моето детенце за 4 месеци ќе ги сака многу бидејќи е сеуште мало.
   
 9. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  37.686
  Допаѓања:
  283.173
  Ќерка ми сака да ги проба.
  ... и јас, искрено...
  Можи и ние да учествуваме? :D
   
  На mal.ecka, princess5 и EuHenIa им се допаѓа ова.
 10. Skorpija989

  Skorpija989 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2016
  Пораки:
  275
  Допаѓања:
  4.783
  Пол:
  Женски
  Sin mi gi obozava, a sega veke i kerka mi, a da bidam iskrena i jas gi probav . Prekrasni se i odliicno resenie za koga sme nadvor.
   
 11. VDT2906

  VDT2906 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 август 2017
  Пораки:
  4.024
  Допаѓања:
  17.805
  Пол:
  Женски
  Вкусна ужинка за дома и надвор кога се шета. И двете деца ги обожаваат, секој ден барем по едно се ручка. :l:
   
 12. pharmacy

  pharmacy Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2013
  Пораки:
  259
  Допаѓања:
  370
  Пол:
  Женски
  Вкусни, практични, пристапна цена, синчето ми ги обожува ( што е ретко за купени кашички).
  Презадоволна сум од брендов на ДМ. Многу нивни производи користиме.
   
 13. Mini90

  Mini90 Популарен член

  Се зачлени на:
  2 септември 2014
  Пораки:
  570
  Допаѓања:
  2.198
  Пол:
  Женски
  Одлични за кога сме излезени на прошетка, малата ги обожава :l:
   
  На mal.ecka му/ѝ се допаѓа ова.
 14. TeodoraMJ

  TeodoraMJ Активен член

  Се зачлени на:
  12 декември 2020
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  184
  Пол:
  Женски
  Практични, вкусни, полни со витамини и со прифатлива цена ❤
   
 15. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.514
  Допаѓања:
  27.295
  Пол:
  Женски
  Ние сме малку поголемки (4 години и 2 години), но ДМ овошните кашички ни се прв избор за ужинка веќе со години. Малите ги обожаваат, а мене ми е најбитно што се огрански и без додатоци на шеќери и адитиви.
  Малку е проблем што немаме ДМ во нашиот град, па затоа секогаш кога имаме можност правиме залиха за подолг период, или и порачуваме на тете да ни набави. :lol:
  20210304_110739.jpg
   
  На Tedyyy, kukla21 и elcezelce им се допаѓа ова.
 16. mother_nature

  mother_nature Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 април 2020
  Пораки:
  461
  Допаѓања:
  521
  Пол:
  Женски
  Сакаме да пробаме:inlove:(fingers):inlove:
  Немаме ДМ во нашиот град па би сакале да ги пробаме благодарение на оваа награда (fingers):$
   
 17. EuHenIa

  EuHenIa Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 мај 2017
  Пораки:
  2.359
  Допаѓања:
  72.930
  Пол:
  Женски
  Пасти ги викаат моиве ѕверки ;) обавезна ужинка се.
  @WildMk ако добијам јас, пола за твојата ѕверка идат :*
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Верче4

  Верче4 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2015
  Пораки:
  1.204
  Допаѓања:
  5.361
  Пол:
  Женски
  :l::l::l:Посебно кај овие кашички е нивните одбрани органски состојки и секако тоа што сите кашички и закуски се прилагодени за возраста на најмалите. Правени без додатоци што е многу битно. Ги сакаме затоа што се вкусни, тоа го докажуваат најмалите кои што ги обожаваат, а и секаде каде што има мало бебе ни се прав избор.
   
 19. minne992

  minne992 Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 ноември 2013
  Пораки:
  4.094
  Допаѓања:
  25.009
  Пол:
  Женски
  Најсакани беа кај двете
  Немаше ден а да не пробаат вакви кашички :l:
   
 20. Цвет88

  Цвет88 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 март 2017
  Пораки:
  3.799
  Допаѓања:
  21.001
  Пол:
  Женски
  Ги обожава, вкусни, практични, природни, полни витамини...
  Посебно за погодни за прошетка и брза здрава ужинка.
  Мојава уште ги сака има 3ипол, а ги пие од некаде 7 месеци.(според возраста на кашичката нели)