1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Подбрадок

Дискусија во 'Лице' започната од lebarka, 12 август 2010.

 1. lebarka

  lebarka Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2010
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  26
  Ако нешто ме нервира на моето лице тоа е подбрадокот. Немам вишок на килограми, ама ете имам мал подбрадок кој ми се појави пред неколку години. Вака во реалност за среќа баш и не се приметува, ама ме нервира кога ќе се видам на некоја слика на која малку ми е наведната главата и ќе си го забележам подбрадокот. Колку од вас го имаат овој проблем и дали знаете некој тип на масажа или производ што може да помогнат или ви помогнале?
   
 2. Lili.87

  Lili.87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 август 2010
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  3
  stavaj potemna kamena pudra ne nego i ke izgleda kako senka pozz
   
 3. Iva-Mici

  Iva-Mici Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  237
  Хммм..познавам многу луѓе што се многу слаби а имаат подбрадок..незнам можеби тоа со пудрата делува не велам не,ама пробај и со масажа,се надевам набргу ќе го снема.поздрав
   
 4. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  6.064
  Допаѓања:
  56.295
  Пол:
  Женски
  Не знам за начин како да се ослободиш од него, но потемната пудра е добар начин за да го направиш овој проблем помалку забележителен.
  Нанеси бронзер (одбери според бојата на кожата, ако имаш блед тен никако немој да ставаш многу темни контури, само неколку никанси потемен) со голема четка на подбрадокот, а со помала четка веднаш под коската на јаболчниците за да ги истакнеш. Оди малку и надолу кон вратот за преодот да не е забележителен, но тоа треба да го направиш многу суптилно, со минимално користење на продуктот.
   
 5. pumpkin

  pumpkin Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  119
  Има една вежба со која се зацврстуваат мускулите во таа област, и се што треба да правите е долната усна да ја префрлите колку што можете повеќе над горната...задржете така 2-3 секунди и отпуштете...повторувајте ја вежбава секогаш кога можете и би требало да има резултати :) Исто така помага и правењето гримаси, особено осмех од уво до уво :D еее баш како на смајливо :lol:
   
 6. mona-li

  mona-li Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  9
  Женски ме интересира дали постои некоја оперцаија или сл интервенција по нашиве клиники за намалување на подбрадокот? Имам слушнато дека во странство имало третман за намалување подбрадок и затегнување на вратот со вбризгување на некоја течност во тој предел...
   
 7. Andrina

  Andrina Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 март 2012
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  54
  А зошто прво не пробате со вежбање да го решите подбрадокот?
  Ако има вишок салце на лицето, без разлика дали е налепено на образите или е подбрадок, тоа како и секој вишок сало на другите делови од телото, ќе се стопи со вежбање. Пример, вежбајте аеробик, зумба и сличен тип на кардио вежби кај што има рипање, скокање, каде ќе дојде до доста потење на лицето, со тоа и салото насобрано таму ќе се стопи.
   
 8. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.008
  Пол:
  Женски
  Кога летоска го достигнам мојот врв во кг. имав подбрдок како баба ми. :@
  И дефинитивно со самото слабеење се симнува,ми се врати мојата форма на лицето-а не оноаа топка.
  Има уште малце,ама стварно малце што верувам дека со следниве 3кг што планирам да ги симнам, и тука ќе има погодок.
   
 9. Limpan

  Limpan Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2020
  Пораки:
  1.130
  Допаѓања:
  3.577
  Пол:
  Женски
  Постои некоја операција за овој проблем?
   
  На Ajrinii му/ѝ се допаѓа ова.