1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Подготвување монолог за аудиција

Дискусија во 'Литература и уметност' започната од Сам(ву)ан, 2 октомври 2016.

 1. Сам(ву)ан

  Сам(ву)ан Нов член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2016
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  11
  Дечки,

  Наскоро ке треба да одглумам некој монолог (за аудиција). Би требало да имам подготвено 3 вида монолози:
  1) смешен
  2) драматичен
  3) „современ“

  Дали имате нешто да предложите (или некој совет за аудиција)?

  П.С. монолозите можат да бидат на македонски или на англиски.
   
  На fallenangel му/ѝ се допаѓа ова.
 2. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  6.851
  Допаѓања:
  103.582
  Пол:
  Женски
  На ова ми текна, прво :)
  https://www.theguardian.com/stage/v...king-john-thou-art-not-holy-shakespeare-video
   
  На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
 3. theunforgiven

  theunforgiven Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2012
  Пораки:
  981
  Допаѓања:
  1.631
  Тоа е таа Beyonce на аватарот твој :)))))))))))))))) Земи нештод од Лимонада скоцкај го како монолог.
   
  На Сам(ву)ан и Ketchup им се допаѓа ова.
 4. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.318
  Допаѓања:
  2.750
  Пол:
  Машки
  Vaginalen monogl sho beshe ?
   
 5. Victorian

  Victorian Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2012
  Пораки:
  907
  Допаѓања:
  4.936
  Пол:
  Женски
  На Сам(ву)ан, rose60, LUCERKA и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. LUCERKA

  LUCERKA Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2015
  Пораки:
  763
  Допаѓања:
  5.355
  Пол:
  Женски
  I jas sum za majka Koturicanka mozesh ubavo da se iznaplachesh......Todorche mi spie vo pazuvite.....mn jak tekst ne go pametam ama go imam glumeno
   
  На rose60 и Victorian им се допаѓа ова.
 7. Victorian

  Victorian Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2012
  Пораки:
  907
  Допаѓања:
  4.936
  Пол:
  Женски
  "Не, не ти го давам... Тодорче е мој!!!... Тодорче... :( "
   
 8. twilight123

  twilight123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2012
  Пораки:
  566
  Допаѓања:
  484
  Пол:
  Женски
  ako sakash na angliski zemi nekoj ubav monolog od knigite na shekspir